Plany wydawnicze Portal Games na 2019 rok

Zgodnie z tradycją, Portal Games ogłasza sporą część swoich planów wydawniczych na bieżący rok podczas Portalconu – specjalnej imprezy dla fanów wydawnictwa, mediów i gości.

W tym roku najważniejsze punkty programu były transmitowane na żywo na naszych kanałach YouTube. Pod tym linkiem możecie obejrzeć prezentację części tytułów, które wydamy w Polsce na licencji. Tutaj możecie obejrzeć relację z anglojęzycznej prezentacji większości nowych gier, jakie Portal planuje stworzyć i opublikować w tym roku.

Jeśli wolisz po prostu poczytać o każdej z gier, nie trzymamy Cię dłużej w niepewności – poniżej lista tytułów, które Portal planuje wydać w 2019 roku:
▪ Architekci Zachodniego Królestwa
▪ Paladyni Zachodniego Królestwa
▪ Reykholt
▪ Root
▪ Root: Plemiona Rzeczne
▪ Teotihuacan: Miasto Bogów
▪ New Frontiers
▪ Race for the Galaxy
▪ Cthulhu: Death May Die
▪ Narcos: Gra Planszowa
▪ Zombicide: Zielona Horda
▪ Zombicide: Zielona Horda – Kompani i Wrogowie
▪ Zombicide: Zielona Horda – Adrian Smith 2
▪ Zombicide: Najeźdźca
▪ Zombicide: Czarna Plaga – Abomination Pack
▪ Zombicide: Czarna Plaga – Hero Box-1
▪ Osadnicy: Królestwa Północy
▪ Osadnicy: Narodziny Imperium – Roll & Write
▪ Osadnicy: Narodziny Imperium Big Box
▪ Prêt-à-porter
▪ Monolith Arena: Akademicy
▪ Neuroshima HEX! 3.0: Sand Runners
▪ Stronghold: Undead
▪ Detektyw: Zbrodnie L.A.
▪ Detective Signature Series


Gry wydawane na licencji:


Architekci Zachodniego Królestwa

Architekci Zachodniego Królestwa konkurują ze sobą, aby zaimponować królowi i zachować swój szlachecki status, wznosząc coraz wspanialsze konstrukcje w swoich nowych domenach. Gracze będą zbierać materiały budowlane, najmować akolitów, dbając przy tym o swoich pracowników. Mogą postępować honorowo albo zawrzeć układ z mniej odpowiednim towarzystwem. Czy budowa wielkiej katedry arcybiskupa warta jest ryzyka i działania na czarnym rynku? Który z architektów zostanie wyróżniony przez samego króla?

Architekci Zachodniego Królestwa zajęli II miejsce w rankingu najbardziej oczekiwanych premier targów Essen 2018 i ze średnią ocen 8.0 w ciągu kilkunastu tygodni od premiery wdarli się do pierwszej 200 najlepszych gier wg. rankingu BGG.


Paladyni Zachodniego Królestwa

Akcja Paladynów Zachodniego Królestwa osadzona jest w niespokojnym okresie zachodniej Francji, około roku 900. W grze przyjdzie ci dowodzić paladynami i mieszkańcami miast, aby przygotować ja na zakusy Saracenów, Wikingów i Bizantyjczyków. Broń miasta, zbieraj punkty i stań się najbardziej wpływowym Paladynem Zachodniego Królestwa!

Paladyni Zachodniego Królestwa są kontynuacją bestsellerowej serii zapoczątkowanej przez wydaną w roku 2018 grę Architekci Zachodniego Królestwa.


Reykholt

Uprawianie pomidorów, sałaty i marchewek na Islandii? Cóż za szalony pomysł! A jednak ten, kto na to wpadł, był geniuszem. Geotermalna energia wyspy pozwala ci hodować niezwykłe odmiany owoców i warzyw, a to ciekawostka, której nie odpuści żaden turysta. Nie jesteś jednak jedynym rolnikiem w Reykholt, który próbuje w ten sposób zbić fortunę, więc trzeba się spieszyć! Wpasuj się w gusta turystów i zdobądź przewagę nad konkurencją, a twoja uprawa stanie się chlubą Reykholt!

Reykholt to najnowsza gra Uwe Rosenberga, autora takich hitów jak Agricola i La Havre. W rozgrywce może brać udział od 1 do 4 graczy.


Root

Root to gra o przygodach i wojnie dla 2 do 4 graczy (1 do 6 wraz z dodatkiem), którzy ścierają się o kontrolę ogromnych, dzikich terenów.

Każda frakcja w grze jest całkowicie inna i sprawia, że rozgrywka jest asymetryczna, powodując interesujące interakcje między graczami.

Root to jedna z najgłośniejszych premier Gen Con 2018. Gra otrzymała wyróżnienie Seal of Excellence od Dice Tower.


Root: Plemiona Rzeczne

Root: Plemiona Rzeczne wprowadza do gry nowe dwie nowe frakcje, kooperacyjne scenariusze, zasady do rozgrywki solo, a przede wszystkim umożliwia granie w Roota aż sześciu graczom naraz!

Root to jedna z najgłośniejszych premier Gen Con 2018. Gra otrzymała wyróżnienie Seal of Excellence od Dice Tower.


Teotihuacan: Miasto Bogów

W grze Teotihuacan: Miasto Bogów każdy z graczy kontroluje robotników i dąży do zapisania się w historii, jako najsprawniejszy budowniczy. Zarządzaj swoimi zasobami, rozwijaj nowe technologie, wspinaj się po stopniach trzech wspaniałych świątyń, buduj domy dla mieszkańców miasta i wznieś legendarną Piramidę Słońca w centrum Teotihuacan. Umiejętnie zarządzaj swoimi pracownikami i zostań zapamiętany jako największy budowniczy w grze Teotihuacan!

Teotihuacan to najgłośniejszy tytuł targów w Essen w 2018 roku. Zajął pierwsze miejsce na liście najbardziej oczekiwanych gier. Jej autorem jest Daniele Tascini twórca legendarnego Tzolk’ina!


Dla fanów Race for the Galaxy


New Frontiers

New Frontiers, niezależna gra należąca do rodziny Race for the Galaxy, i zarazem pierwsza gra planszowa w tym uniwersum. Łączy mechanizmy ze słynnego klasyka Puerto Rico z światem galaktycznych imperiów Race for the Galaxy, i jego mnogością planet i technologii.

Możliwości rozwoju w trakcie gry ustalane są podczas przygotowania rozgrywki i pozwalają snuć strategiczne plany. Z kolei światy, które gracze będą zdobywać, zapewniają im specjalne moce.

Zbuduj najpotężniejsze galaktyczne imperium i poprowadź je poza najdalszą granicę znanego kosmosu!


Race for the Galaxy

W grze karcianej Race for the Galaxy gracze wznoszą kosmiczną cywilizację zagrywając karty, które reprezentują ich światy lub technologiczne i społeczne rozwinięcia. Niektóre światy pozwalają na zdobywanie cennych surowców, inne na zdobywanie punktów potrzebnych do zwycięstwa.

Race for the Galaxy to jedna z najlepiej ocenianych gier planszowych tego typu na forum BGG i klasyka gatunku strategicznych karcianek. Pozwala na grę od 2 do 4 graczy.

Wraz z Race for the Galaxy planujemy wydać pierwsze trzy dodatki do gry!


Dla fanów gier Cool Mini Or Not:


Cthulhu: Death May Die

Kooperacyjny przebój Erica Langa i Roba Daviau! Inspirowana mitami Chtulhu gra planszowa, w której gracze wcielają się w szalonych śledczych, którzy zamiast powstrzymać nadejście Przedwiecznych, próbują przyzwać te starożytne istoty, aby pokonać je raz na zawsze. Ale szaleństwo nie śpi i niekiedy będzie utrudniać (bądź wspierać) poczynania graczy. Gra podzielona jest na rozdziały, a w każdym z nich gracze będą mierzyć się z innymi wyzwaniami, a także walczyć z potworami reprezentowanymi przez wielkie i szczegółowo wykonane figurki!


Narcos: Gra Planszowa

Narcos, gra planszowa oparta na serialu o tym samym tytule, przenosi gracza w świat wielkich pieniędzy, zbrodni i narkotyków. Gracze wcielają się w role najbardziej wpływowych postaci i frakcji, odtwarzając wydarzenia stojące za sukcesem i upadkiem El Patrón. Jedna osoba wciela się w El Patrón, starając się zbudować własne narkotykowe imperium i ukryć swoją pozycję na planszy. Pozostali gracze wcielają się w opozycję – DEA, policję, Kartel z Kali i partyzantów. Czy zdołają przezwyciężyć swoje wzajemne animozje i współpracować, by dopaść i pogrążyć El Patróna?


Seria Zombicide:


Zombicide: Zielona Horda

Następca Czarnej Plagi nadchodzi! Zombicide: Zielona Horda to brutalna rozgrywka w świecie średniowiecznego fantasy, które tym razem pełne jest zainfekowanych orków i goblinów. Zielone zagrożenie jest nie tylko silniejsze, ale też potrafi gromadzić się w masywną hordę! Zombicide: Zielona Horda to kooperacyjna gra o przetrwaniu do sześciu graczy w świecie pełnym nieumarłych przeciwników!


Zombicide: Zielona Horda – Kompani i Wrogowie

Dobrze jest mieć kompana w czasie apokalipsy, nawet jeśli nie jest człowiekiem!

Zombicide: Zielona Horda – Kompani i Wrogowie to rozszerzenie, które wprowadza mnóstwo nowych komponentów do gier z serii Czarnej Plagi. Zawiera czterech nowych Ocalałych wraz z ich kartami postaci i nowymi kartami ekwipunku. Oprócz tego podąża za nimi sześć nowych Chowańców, które można zdobyć w trakcie rozgrywki. Przydadzą się do walki z nowymi rodzajami zombie i abominacji! Dodatek zawiera także nową kampanię podzieloną na 10 scenariuszy, wykorzystującą nowe, obustronne kafle terenu.


Zombicide: Zielona Horda – Adrian Smith 2

Zestaw trzech figurek do Zombicide: Zielona Horda zaprojektowanych przez Adriana Smitha. Zawiera nekromantę Władcę Czaszek oraz jego dwóch pomagierów, ogry-abominacje Doom i Gloom.


Zombicide: Najeźdźca

Zombicide: Najeźdźca to kosmiczna odsłona klasycznej gry kooperacyjnej Zombicide. Gracze wcielają się w grupę kosmicznych żołnierzy ochraniających grupę naukowców badających nowo odkrytą substancję – Xenium. Ale odkrycie pokładów Xenium uwolniło coś jeszcze. Atak Xenosów był niespodziewany i brutalny. Mimo wysiłków całej ekspedycji, ich hordy wciąż nadciągają…

Zombicide: Najeźdźca to kooperacyjna gra planszowa dla 1 do 6 graczy, którzy próbują przetrwać nacierającą, sterowaną przez grę hordę obcych.


Zombicide: Czarna Plaga – Abomination Pack

Zestaw zawiera trzy nowe, potężne abominacje o specjalnych zdolnościach do gry Zombicide: Czarna Plaga!

Pudełko zawiera ponadto 12 kart zombie, 10 znaczników zniszczonych murów, a także jedną ulotkę z zasadami abominacji.


Zombicide: Czarna Plaga – Hero Box-1

Hero-box 1 zawiera pięciu nowych bohaterów do gry Zombicide, a także dwie nowe plastikowe podstawki, nowe znaczniki i karty. Dzięki temu dodatkowi nie tylko będziesz w stanie wybrać swoich bohaterów spośród większej grupy, ale także będziesz w stanie zagrać z dwoma Ocalałymi więcej, na przykład w 8 osób naraz! Bohaterowie, którzy dołączą do twojej walki o przetrwanie to: Glynda Battlestout, Julian, Sylvia Samedi, Tucker oraz Arnaud.


Coś dla fanów Osadników:


Osadnicy: Królestwa Północy

Osadnicy: Królestwa Północy to zupełnie nowa, niezależna gra karciana osadzona w świecie Osadników! Tym razem autor gry, Ignacy Trzewiczek, zaprasza Cię na daleką północ, którą zamieszkują trzy zupełnie różne frakcje: Szkoci, Inuici i Wikingowie. Przyjmij rolę przywódcy jednego z nich, aby stworzyć najwspanialsze królestwo pod słońcem!

Ale wybór frakcji to nie wszystko – każda z nich posiada dwie unikatowe talie, które oferują zupełnie inny styl rozgrywki! Dzięki temu w Królestwa Północy może grać do czterech graczy. Nie musisz modyfikować swojej talii – pudełko zawiera 6 gotowych do użycia talii.

Rozbudowuj swoją gospodarkę, utrudniaj życie przeciwnikom i walcz o panowanie na północy. Poznaj nowe mechaniki i podejście do rozgrywki w Osadników. Czy uda Ci się stworzyć najprężniej działającą cywilizację w Osadnikach: Królestwach Północy?


Osadnicy: Narodziny Imperium – Roll & Write

Osadnicy: Narodziny Imperium – Roll & Write to najnowszy członek gier z rodziny Osadników. Jest to niezależna gra osadzona w świecie znanym z gier Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Osadnicy: Królestwa Północy. Gra mocno stawia na engine building! Wznoszenie budynków zapewniać ci będzie specjalne bonusy – z każdym kolejnym ruchem gra będzie nabierać tempa, oferując ci coraz więcej możliwości.

Osadnicy: Narodziny Imperium – Roll & Write posiada dwa tryby rozgrywki. Pierwszy to standardowe wyzwanie dla 2-4 graczy, które polega na pokonaniu konkurentów zdobywając nad nimi przewagę punktową. Drugi tryb przygodowy dla jednego gracza oferować będzie 48 unikatowych plansz. Każda zapewniać będzie niepowtarzalne wyzwanie i rozgrywkę, oferując zupełnie różne zestawy budynków z pomocą których budować będziesz swój silniczek i bić rekord punktów! Chwyć ołówek w dłoń, przygotuj się na rzucanie kostkami i zacznij budować silniczek swojego imperium!


Osadnicy: Narodziny Imperium Big Box

Osadnicy: Narodziny Imperium Big Box to specjalne wielkie pudło do gry Osadnicy: Narodziny Imperium i wszystkich dodatków, które wydajemy z okazji 5 urodzin serii! Będzie to produkt dostępny wyłącznie w sklepie internetowym Portal Games. Pozwoli ci trzymać wszystkie swoje dodatki frakcyjne i karty w jednym miejscu – pudło wyposażone jest w dedykowany plastikowy insert! Co więcej w skład zestawu wchodzą też alternatywne, jednoczęściowe plansze frakcji Amazonek, Atlantydów i Azteków. W pudle znajdziecie też zestaw nowych, jubileuszowych kart zwykłych!.


Coś dla fanów gier Portalu


Prêt-à-porter

Przed wami trzecia edycja świetnie przyjętej gry o bezlitosnym świecie mody (Nominowanej w Polsce do Gry roku 2011, a także przez International Gamers Award w kategorii General Strategy: Multi-player, i jako Best Board Game przez Origins Award)! Każdy z graczy wciela się tu we właściciela firmy branży odzieżowej i rozpoczyna zaciętą walkę o sukces swojego przedsiębiorstwa.

W trakcie gry gracze otwierają nowe oddziały i placówki swojej firmy oraz zatrudniają utalentowanych pracowników, by poszerzać swoje możliwości. W ten sposób w grze pojawiają się Biura projektowe, Sklepy firmowe, Księgowi, Modelki, Projektanci – z każdym miesiącem przedsiębiorstwa nabierają rozmachu w działaniu i swych możliwościach. Intratne kontrakty pozwalają na krótkoterminowe zyski i poszerzanie swoich kompetencji.

Rozgrywka przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy, zapewnia zaciętą, emocjonującą rywalizację. Walka o wyróżnienia na pokazach, zatrudnianie modelek, projektantów, stylistów, otwieranie sklepów firmowych czy biur projektowych pozwalają na własnej skórze poczuć się jak lider branży odzieżowej!

Trzecia edycja Prêt-à-porter trafi w 2019 na platformę Kickstarter! Trzecia edycja posiadać będzie zupełnie nowe komponenty oraz zachwycające ilustracje weterana branży Kwanchai Moriya (ilustratora Dinosaur Island, Catacombs i Flipships).


Monolith Arena: Akademicy

Oto pierwszy dodatek armijny do Monolith Arena, wprowadzający zupełnie nową armię Akademików na pole walki. Akademicy oferować będą zupełnie nowy styl rozgrywki graczom Monolith Areny. Armia jest świetnie wyszkolona i opiera się na działaniu wielu run i ulepszeń, które znajdują się w ich stosie hexów. Świetnie też odnajdują się w osłabianiu możliwości przeciwnika – ich baner spowalnia jednostki wroga! Posiadają w zanadrzu niewiele jednostek, ale są w stanie efektywnie korzystać w ich siły. Bądź gotowy dowodzić nową armią Akademików na Arenie Monolitu!


Neuroshima HEX! 3.0: Sand Runners

Kolejny dodatek armijny do Neuroshimy HEX! 3.0, wprowadzający armię Sand Runners. To działający w ciszy i ciemności wojownicy, którzy od samego początku wojny stawiali opór Molochowi. Sand Runnersi posiadają wyjątkowy, dwustronny sztab, który dodaje im nieprzewidywalności. Mogą także używać nowego rodzaju rozkazu bitwy – Burzy Piaskowej.

Dodatek Sand Runners został zaprojektowany przez Michała Walczaka, współtwórcę Cry Havoc.


Stronghold: Undead

Undead stanowić będą niezależną grę z linii Stronghold: 2 edycja!

Nekromanta wiedzie swoje armie w kierunku murów twierdzy. Potężny artefakt leży w jej wnętrzu. Magiczny przedmiot wypełniony przerażającą mocą. Siły Nekromanty słabną, a jego magiczna energia wyczerpuje się z każdą chwilą. Odzyska je tylko, jeśli uda mu się szturmem zdobyć zamek i odzyskać artefakt. Jeśli nie… jeśli mu się nie uda, jego moc wyczerpie się, a cała jego armia obróci się w pył.

Zagraj w przeprojektowaną, niezależną grę Undead, opartą na zasadach 2 edycji gry Stronghold! Tytuł ten zawiera zupełnie nową planszę, z nowymi ścieżkami umożliwiającymi szturm na zamek, mechaniką Nieumarłych, oraz nowymi sposobami na odniesienie zwycięstwa dla obu stron konfliktu!

Stronghold: Undead pojawi się na platformie Kickstarter 14 maja. Portal Games z radością informuje, że będzie współpracował ściśle ze Stronghold Games przy wydawaniu gry. Portal zajmie się dystrybucją w Europie, podczas gdy Stronghold obsługiwać będzie Amerykę Północną.


Coś dla fanów Detektywa:


Detektyw: Zbrodnie L.A.

Detektyw: Zbrodnie L.A. to pierwsza dodatkowa kampania do Detektywa, która składa się z trzech odrębnych spraw, tworzących razem spójną historię. Wybierz się do słonecznej Kalifornii i zanurz głęboko w trawiony wojnami narkotykowymi świat Los Angeles lat 80-tych. Doświadcz bycia detektywem w mieście aniołów i przekonaj się, że czasami trzeba nieco nagiąć zasady, aby osiągnąć swój cel – zupełnie jak detektyw Foley znany z filmu Gliniarz z Beverly Hills. Próbuj kontrowersyjnych metod by rozwiązać swoją sprawę, cały czas mają za plecami szefów i biurokrację, którzy dyszą ci na kark. Wykorzystaj nową mechanikę Obserwacji by poznać więcej faktów na temat twojego podejrzanego. Wybór należy do ciebie, ale pytanie brzmi: jak daleko posuniesz się, aby powstrzymać zbrodnię?

Detektyw: Zbrodnie L.A. będzie mieć swoją światową premierę edycji polskiej, angielskiej i niemieckiej w marcu 2019. Inne wersje językowe pojawią się później tego samego roku.


Detective Signature Series

Seria autorska Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej to nowa linia dodatków zaprojektowanych przez najlepszych twórców gier narracyjnych w branży, tworzących nowe Sprawy do rozwiązania. Możemy z dumą ogłosić, że dwóch pierwszych projektantów, którzy zgodzili się stworzyć swoje własne opowieści w świecie Detektywa to Rob Daviau oraz Mike Selinker.

Rob Daviau to projektant między innymi Pandemica: Legacy, Betrayal at House on the Hill i Riska Legacy, znany też ze swojej pracy nad Bolidami.

Mike Selinker to twórca między innymi Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords, Lords of Vegas i Betrayal at House on the Hill.

Każda odsłona z serii autorskich Detektywów będzie doskonałą okazja dla autorów, aby wprowadzili w świat Detektywa swoje własne, niepowtarzalne pomysły. Oferujemy im system gry i jesteśmy niezwykle ciekawi, jakie przestępstwa i opowieści zdołają popełnić!


Niektóre z powyższych okładek to wersje robocze.

Aby mieć pełniejszy obraz naszych planów przypominamy, że część tytułów ogłosiliśmy już wcześniej. Są to: 51. Stan: Sojusznicy, Artefakty Obcych: Przełom, Bolidy: Niebezpieczne Wiraże, Mage Knight, Underwater Cities a także dwa dodatki do Rising Sun: Zestaw Potworów i Inwazja Dynastii.

Jednocześnie przypominamy, że rok 2019 to dwudziesty jubileusz wydawnictwa! Uruchomiliśmy specjalną stronę internetową, na której gromadzimy informacje związane z urodzinami Portalu: 20.portalgames.pl

9 komentarzy Added

Join Discussion
 1. Michał 23 lutego 2019 | Odpowiedz

  Witam, chciałbym skromnie zapytać czy już znany jest ewentualny termin, czy chociaż kwartał wydania gry Root?

 2. Karol 20 lutego 2019 | Odpowiedz

  dzień dobry, czy wiadomo już, w którym kwartale można spodziewać się Architektów? Oraz czy będą oni sprzedawani w przedsprzedaży z jakimiś bonusami czy prosto do sklepów? Czy bedzie można jakoś zdobyć dodatki z Kickstartera (dodatkowe postacie i karty budowli+asystentów? pozdrawiam

  • admin 21 lutego 2019 | Odpowiedz

   Architekci są planowani dopiero na trzeci lub czwarty kwartał, także na razie nie mamy jeszcze szczegółów na ich temat.

 3. anna 6 lutego 2019 | Odpowiedz

  Witam a co z 51 stanem Master set?

  • admin 6 lutego 2019 | Odpowiedz

   Dodruk jest planowany na ten miesiąc.

 4. Michal 5 lutego 2019 | Odpowiedz

  Ciesze sie ze kontynujecie wydawanie Zombicide.
  Prosze, wydajcie boxy Carla Critchlowa i Jovema Nerda. Thrud to legenda.

 5. Marcin 31 stycznia 2019 | Odpowiedz

  Czy nowa wersja Pret-a-Porter będzie po polsku?

  • admin 31 stycznia 2019 | Odpowiedz

   Tak, wszystkie gry wydawane przez Portal mają polską wersję językową.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.