Nowa gra. Dwie nowe armie do Hexa. NS Con… i wiele więcej! 

Podczas 1. Dnia Wiosny z Neuroshimą – specjalnego wydarzenia online dla fanów postapokaliptycznej serii gier – wydawnictwo Portal Games ogłosiło szereg nowych tytułów i inicjatyw.

Neuroshima: Resurgence

W trzecim kwartale roku ukaże się gra Neuroshima: Resurgence, kolejna po Last Aurorze adaptacja postapokaliptycznego tytułu do świata Neuroshimy. Po przygodach na opanowanej przez zbuntowane maszyny i hordy gangerów amerykańskiej ziemi w grach Neuroshima: Gra Fabularna, Neuroshima Hex, 51. Stan i Neuroshima: Last Aurora, czas na wyprawę tam, gdzie nigdy dotąd nie postała stopa graczy w uniwersum Neuroshimy: na śmiercionośne, pełne mutantów ruiny Mroźnego Wschodu!

Resurgence to rywalizacyjna eurogra Stanislava Kordonskiy’ego (twórcy takich przebojów jak Wieczna Zima, czy Lockup), której pierwszą wersję w serwisie kickstarter.com wsparło ponad 2000 wspierających. Gracz rozpoczyna z garstką Ocalałych i odrobiną zasobów. W każdej rundzie wysyła swoich robotników do różnych zadań: zbierają paliwo, pozyskują żywność albo rozbudowują bazę. W miarę rozwoju gracz zdobywa nowe zdolności i specjalistów, dzięki którym może wypełnić szereg misji na gruzach Moskwy. Jego celem jest zebranie pod swoim przywództwem rozproszonych grup ocalałych.

Wiek graczy: 14+
Czas gry: 60-120 min

Liczba graczy: 1-4

Opinie o grze:
“Klimat po prostu się wylewa z tej gry” – Ryan Schoon, Man Vs Meeple

“Resurgence uderza idealną ilością decyzji do podjęcia i strategicznej rozgrywki, które zamiast przytłaczać, dostarczają głębokiej rozgrywki w pięknym opakowaniu” – Isaac B. Villa, Gaming with Sidekicks

“Najlepsza gra, w którą grałem podczas Origins 2021. Ta gra zmiecie cię z nóg” – Derek Funkhouser. Board Game Spotlight

Neuroshima Hex: Gildia Kupców

Z przyjemnością ogłaszamy, że 17. dodatkową armią do Neuroshimy Hex będzie “Gildia Kupców”.
Frakcja wprowadza nowy sposób patrzenia na dociąg żetonów – od teraz zamiast wybierać najgorszy żeton do odrzucenia, gracz musi zdecydować, który żeton pozwoli mu na najlepsze wykorzystanie specjalnej waluty – gambli! Jej premiera przewidziana jest na Dzień Molocha – 5. września 2023 roku.

Opis fabularny
Gildii Kupców nikt nie brał na poważnie, bo co to za siła bez terytorium, bez flag, bez floty rozkrzyczanych gangerów na odpicowanych brykach. A jednak – gdy kolejny wędrowny handlarz przepada bez śladu i towaru, okazuje się, że stoją za nim gamble i koledzy. I ci koledzy, z pomocą tych gambli, potrafią zorganizować flotę, która pod ich flagą bierze i wjeżdża w to terytorium z misją edukacyjną. Nie uwierzysz, jak szybko ludzie łapią naukę o sile gambli i tych, którzy nimi obracają.

W uniwersum Neuroshimy Gildia Kupców pojawiła się po raz pierwszy jako grywalna frakcja w grze karcianej 51. Stan.

Neuroshima Hex: Partyzanci

Z przyjemnością ogłaszamy zupełnie nowy etap w linii Neuroshimy Hex – unikalne armie przygotowywane specjalnie na potrzeby cyfrowej wersji gry.

Partyzanci dołączają do takich frakcji jak Dancer, Mephisto czy Uranopolis – armii stworzonych przez fanów dla fanów. Za dodatkiem stoi para projektantów – Artur Pawłowski i Marcin Zapart – znanych z dodatku Troglodyci, od lat członków fandomu Neuroshimy Hex.

Frakcja skupiona jest na rozstawianiu na planszy pułapek. Przeciwnik nie wie, co kryje się pod daną pułapką… aż do momentu gdy sam lub dzięki zagraniu Partyzantów wdepnie w nią swoją jednostką.
Debiut dodatku w aplikacji Neuroshima Hex na Androida i IOS planowany jest jeszcze w tym roku.

Opis fabularny

Partyzanci doktora Alluvaha to frakcja mocno osadzona w lore Neuroshimy. Zadebiutowała już w podręczniku podstawowym gry fabularnej. To grupa elitarnych żołnierzy bez mundurów, technologicznych świrów, którzy pod przewodnictwem legendarnego doktora walczą z maszynami dzięki niezwykłym pułapkom, misternym zasadzkom i dogłębnej znajomości maszyn.

NS Con

Wydawnictwo Portal wraz z partnerami ogłasza specjalne wydarzenie na rozpoczęcie nowego sezonu Mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex. NS Con to neuroshimowy event realizowany 29 kwietnia jednocześnie w różnych punktach w całej Polsce: w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Bielsku Białej, Katowicach, Warszawie i in.

Głównym punktem imprezy są turnieje eliminacyjne Neuroshimy Hex. Nowi gracze będą mogli zapoznać się z zasadami gry. Na uczestników będą czekać także specjalne turnieje wiedzy o Neuroshimie oraz sesje wersji fabularnej Neuroshimy.

NS Con to unikatowa formuła wydarzenia rozgrywanego w różnych miastach jednocześnie – jednego dnia gracze z całej Polski będą mogli wziąć udział w lokalnych konwentach Neuroshimy!

Potwierdzeni partnerzy NS Conu:

 • Wrocław – Awaria Prądu
 • Gdańsk – ALEplanszówki
 • Poznań – Gry bez prądu
 • Katowice – Flamberg
 • Bielsko Biała – Centrum Hobbystyczne „Strefa”
 

Moloch: Ucieczka z Miasta Maszyn

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami kolejnym dodatkiem, który zostanie wydany do gry fabularnej Neuroshima, jest kampania Moloch: Ucieczka z Miasta Maszyn.

Przygoda rozgrywa się w całości w Seattle, głęboko na terytorium Molocha. To spojrzenie na świat Neuroshimy, jakiego w suplementach jeszcze nie było. Bohaterowie wędrują przez krainę maszyn, odkrywają jej sekrety i pokonują rozmaite niebezpieczeństwa, dowiadując się równie wiele o świecie maszyn, co o sobie samych. Gracze, którzy zawsze zadawali sobie pytanie – “Jak to jest za linią frontu?” – wreszcie otrzymają odpowiedź, i to w postaci rozbudowanej kampanii.

Nowe wydanie dodatku będzie miało formę regularnej książki. Jej premiera planowana jest podczas konwentu Pyrkon, 16 czerwca 2023 roku.


Przegapiliście LIVE? To tutaj znajdziecie powtórkę:

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.