Nowa edycja gry “Basilica” już tej jesieni!

Z przyjemnością ogłaszamy wydanie nowej edycji gry “Basilica” – szybkiej gry kafelkowej dla 2 graczy osadzonej w tematyce średniowiecznej Florencji. Zaprojektowana przez Łukasza M. Pogodę “Basilica” ukazała się pierwotnie w 2010 roku, a w 2012 roku została wzbogacona o dodatek Festum Fatuorum. Nowa edycja wydana przez nasze wydawnictwo zawierać będzie grę podstawową z ulepszoną planszą i ekskluzywnymi drewnianymi znacznikami, a także dodatek, zapewniając graczom kompletną rozgrywkę w jednym pudełku.

“Basilica” to abstrakcyjna gra kafelkowa dla 2 osób z łatwymi do przyswojenia zasadami oraz silną negatywną interakcją. Gracze wcielają się w dwóch konkurujących architektów nadzorujących budowę wspaniałej katedry. W każdej turze umieszczają kafelki rozbudowując bazylikę, aby tworzyć obszary w jednym kolorze. Jednocześnie rozmieszczają na kafelkach swoich budowniczych, dzięki którym zdobywają przewagę i kontrolę nad rozbudowanymi obszarami. Ponadto gracze wykonują rozkazy nakazujące szkolenie, przesuwanie lub usuwanie budowniczych, blokowanie pól rusztowaniami, a nawet burzenie wcześniej wybudowanej części bazyliki. W trakcie gry punkty są zdobywane trzykrotnie, a po zakończeniu trzeciego punktowania gra dobiega końca. 

Dodatek Festum Fatuorum, wchodzący w skład nowej edycji gry, wprowadza dodatkowe kafle bazyliki i żetony ołtarza, zwiększając poziom zaawansowania rozgrywki.

Pomimo abstrakcyjnego charakteru gry, ma ona ciekawie podkreślony średniowieczny klimat dzięki ekskluzywnym drewnianym znacznikom przedstawiającym budowniczych, królową i monety. Nadrukowane na drewnianych komponentach wizerunki nawiązują do ilustracji z średniowiecznych ksiąg.

“Basilica” zostanie wydana w języku polskim i angielskim. Gra będzie miała swoją premierę jesienią 2022.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.