Niezbadana Planeta na sklepowych półkach!

Wydawnictwo Portal Games ma przyjemność poinformować o premierze Niezbadanej Planety, długo wyczekiwanej gry planszowej dla 1-6 graczy! W Niezbadanej Planecie każdy gracz ma swoją Planetę do odkrycia i Korporację do rozwinięcia. W ruch idą “tetrisowe” kafelki, których dostęp reguluje sprytny, obrotowy podajnik. Każde umieszczenie kafelka na Planecie pomaga zbudować planetarny silnik generujący punkty zwycięstwa.

Gra skrzy się od błyskotliwych rozwiązań. Obrotowy podajnik z kaflami, który napędza wybory w grze, tetrisowe kafle, które układamy na planszy Planety, asymetryczne Korporacje, które rozwijasz na różne sposoby… wszystko to przekłada się na przystępną grę dla 1-6 graczy z zasadami łatwymi do opanowania, a dającymi przestrzeń na eksplorację głębi rozgrywki.

Równolegle z grą podstawową Portal Games wydaje Zestaw Ulepszeń z nowymi planetami i planszami korporacji.

Gorąca przedpremiera

Gra, dostępna od kilku tygodni w przedsprzedaży, miała swoją prapremierę podczas Planszówek w Spodku – jednej z największych hobbystycznych imprez w kraju. Gracze przyjęli ją niezwykle ciepło: gra trafiła na stoły zarówno w konwentowym gamesroomie, jak i w domach graczy, a w ciągu dwóch dni wydarzenia sprzedała się cała przeznaczona na nie partia gry!

Gra: https://sklep.portalgames.pl/niezbadana-planeta

Zestaw Ulepszeń: 
https://sklep.portalgames.pl/niezbadana-planeta-zestaw-ulepszen

Wyprzedana w dystrybucji

Portal Games informuje także, że “Niezbadana Planeta” w dniu premiery jest już wyprzedana na poziomie dystrybucyjnym. Oznacza to, że w magazynach wydawnictwa nakład gry już się wyczerpał, a sklepy nie będą miały możliwości natychmiastowego domówienia egzemplarzy po sprzedaniu otrzymanych właśnie kopii.

Opinie o grze

“Niezbadana Planeta sprawdza się doskonale i to w bardzo szerokiej grupie odbiorców. Grę testowałem zarówno na geekach, niedzielnych graczach, jak również dość ogranych seniorach. W każdym przypadku spotkałem się z pozytywnym odbiorem. Czyżby hit? Jak dla mnie – z pewnością jedna z najlepszych gier planszowych wydanych w Polsce w 2023 roku.” – Board Time

“Lubię mechanikę polimino i mam w swojej kolekcji sporo gier z układaniem kafelków, ale Niezbadana Planeta wbiła się na pierwsze miejsce. Lubię w nią grać, każda partia sprawia mi satysfakcje i chętnie zaproponuję tę grę innym. Zasady są niezwykle proste, ale rozgrywka jest mocno taktyczna, oferuje mnóstwo głębi i decyzji.” – Big Bad Dice

“Niezbadana Planeta oferuje kafelkowe doznania w pozaziemskiej skali, ale wciąż jest przystępna pod względem zasad – statystyczna rodzina może spokojnie usiąść do podstawowej wersji gry i cieszyć się urokami łamania głowy i terraformacji obcego układu planetarnego.” – Games Fanatic

Neuroshima Hex: Gildia Kupców

Równolegle z Niezbadaną Planetą swoją premierę ma także 17. dodatkowa armia do Neuroshimy Hex, jednej z najżywotniejszych gier planszowych na rynku. Ostatni turniej Neuroshimy Hex rozegrany podczas Planszówek w Spodku zgromadził 40 uczestników, którzy rywalizowali o przepustkę na finał Mistrzostw Polski, które odbędą się w styczniu na konwencie Portalcon.

W Gildii Kupców trzeba zmienić myślenie o odrzucaniu żetonów i odkładać te, które przyniosą ci najwięcej gambli, by opłacić cechy swoich jednostek.

Link: https://sklep.portalgames.pl/neuroshima-hex-3-0-merchants-guild

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.