Nad czym pracuje Portal Games?

Mamy przyjemność zaprezentować status prac nad tytułami własnymi wydawnictwa Portal Games.

Podczas transmisji na żywo wydawnictwo zaprezentowało plany wydawnicze na 2024 i stan prac nad poszczególnymi tytułami. Materiał dotyczył gier tworzonych przez dział dev Portalu, jako że plany wydawnicze gier wydawanych na licencji ogłoszony zostanie w sobotę o 10:00 podczas targów Portalcon odbywających się na Stadionie śląskim w Chorzowie.

A zatem w 2024 roku gracze mogą spodziewać się…

Robinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska

Edycja Kolekcjonerska Robinsona Crusoe jest obecnie produkowana i trafi do wspierających w pierwszej połowie bieżącego roku.

Robinson Crusoe: Księga Przygód

Przygotowania Księgi Przygód, dodatku w formie książki zawierającej zbiór kilkudziesięciu scenariuszy do Robinsona Crusoe, idą równolegle z pracami nad Edycją Kolekcjonerską. “Księga…” jest obecnie produkowana i trafi do wspierających w pierwszej połowie bieżącego roku.

Thorgal: Gra Planszowa

Planszowa odsłona kultowej komiksowej serii to kooperacyjna gra przygodowa z elementami narracyjnymi dla 1-4 graczy. Gra składa się z 7 niezależnych i regrywalnych przygód-scenariuszy. Bohaterowie rodem z komiksu, pełna wyzwań rozgrywka i unikatowy system akcji… to wszystko składa się na grę zrodzoną z miłości do komiksowego pierwowzoru.

Gra jest obecnie produkowana i trafi do wspierających w 2. kwartale bieżącego roku.

Jakub Wędrowycz: Upiorne wczasy

Nadchodzi druga odsłona kooperacyjnej gry karcianej o bezlitosnym tłuczeniu potworów czym popadnie: ogniem, mieczem, samogonem i widłami. Po chyżych eskapadach “Dzikiego samogonu” czas na… Upiorne Wczasy!

Premiera gry planowana jest na 2. kwartał bieżącego roku, tak by żwawy ten egzemplarz powędrował z graczami pod strzechy, namioty i hotelowe dachy podczas wakacyjnych wypraw.

Resurgence

Postapokaliptyczna gra euro z akcją dziejącą się na gruzach zniszczonej przez wojnę Moskwy? Resurgence to tytuł, który idealnie wpasowuje się w Portalową linię gier w uniwersum Neuroshimy. Jego premierę planujemy na drugą połowę roku.

Z dumą informujemy, że pozyskaliśmy prawa także do anglojęzycznej, międzynarodowej wersji gry. Wydanie z logo Portalu ukaże się zatem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Podziemne Imperium

W 2023 roku Podziemne Imperium podbiło stoły graczy, stając się jednym z największych hitów w całej historii Portal Games. 12 edycji językowych (kolejne w drodze!), gorące przyjęcie na targach w Essen i fenomenalne przyjęcie przez społeczność graczy i influencerów… Przepełnienia nas duma i wdzięczność, czujemy się zmotywowani do prac nad rozwojem tego tytułu.

Już wkrótce cyfrowa wersja demo gry pojawi się na platformie Board Game Arena. Dzięki niej wielu nowych graczy będzie mogło wypróbować grę.

Pierwszy dodatek do Podziemnego Imperium

Zarazem mamy przyjemność ogłosić, że pierwszy dodatek do Podziemnego Imperium ukaże się pod tytułem Aztekowie kontra Straszydła. Przygotował go zespół odpowiedzialny za grę podstawową: Tim Armstrong jako projektant, Jan Maurycy jako deweloper oraz ilustratorka, Hanna Kuik.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.