MP HEX 2018 – Statystyki I periodu

Oficjalne Mistrzostwa Polski w Neuroshimę HEX! 3.0 trwają w najlepsze. Pierwszy gorący okres starć już za nami. Chcieliśmy wykorzystać tę okazję do wzięcia szybkiego oddechu i podsumowania I periodu mistrzostw – czyli okresu marca i kwietnia 2018.

W 12 turniejach eliminacyjnych wystartowało w sumie 181 uczestników!

Rozegrali oni 326 rejestrowanych pojedynków, z których tylko 10 zakończyło się remisem – to oznacza 316 wygranych i 316 przegranych…

Walczący najczęściej sięgali po takie armie jak Borgo (95 razy), Missisipi (79 razy) i Moloch (75 razy). Jeśli chodzi o rozkład geograficzny, to w poszczególnych miastach królowały następujące armie: Borgo w Warszawie, Mephisto w Lublinie i Świdniku, Missisipi w Gdańsku, Stalowa Policja w Krakówie, Death Breath i Iron Gang w Katowicach.

Z kolei armie, które stawały najczęściej na przeciwko siebie, to Borgo i Missisipi, Borgo i Moloch, oraz Borgo i Stalowa Policja – w sumie po 13 pojedynków. Coś nam się rozbestwiło to Borgo ostanio. Z kolei jeśli spojrzymy na statystyki wygranych, okaże się, że najskuteczniejszą armią przeciwko Borgo jest Mephisto (10 wygranych na 11 starć). Missisipi miażdży Iron Gang 6 razy z 8 pojedynków, a Smart 5 razy walczył i pokonał Stalową Policję.

Natomiast ogólnie najskuteczniejszą armią okazuje się być Mephisto, które zwyciężało dwa pojedynki na trzy, na drugim miejscu jest Dancer, z 61,9% wygranych, a na trzecim miejscu Death Breath z 59,2% wygranych.

Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski. Jednocześnie przypominamy, że zbliża się Pyrkon, podczas którego również odbędą się eliminacje. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Najnowszy odcinek podcastu 2 Pionki już dostępny - zapraszamy! https://t.co/gQE1TTzQ4g
W czwartek po południu ujawnimy informacje, które powinny zainteresować fanów jednej z naszych gier 😉 https://t.co/knFzByEWGW
Choć do oficjalnej premiery jeszcze trochę czasu, wszystkie zamówienia przedsprzedażowe Cooper Island wyślemy jeszc… https://t.co/2NR5g4aGzt

Newsletter