Monolith Arena Strategia i Taktyka: Smocze Imperium

Płytowe zbroje, miecze i szarżujące jednostki, które chcą wyprowadzić kilka cięć. Tak właśnie wyglądają rycerze rasy ludzkiej w swoim żywiole. Rycerskość i Honor nade wszystko? Plan, by zdominować przeciwników, jest tutaj ważniejszy. Smocze Imperium posiada wiele jednostek walczących w zwarciu, uzbrojeni w pancerze, gotowi, by wyprowadzić szybki atak.

Jednak nie wygramy, nacierając na przeciwnika bez namysłu. Musimy zadbać o naszą pozycję, to nie są bezmyślne Orki. To szlachetni wojownicy, którzy wiedzą, że ważne jest inteligentne ustawienie.

Potężna Szarża!

A skoro już mowa o pozycji, zacznijmy od sztandaru. Dobrze by było umieścić nasz sztandar tak, aby tylko jedno pole dzieliło go od sztandaru przeciwnika, w ten sposób wykorzystamy jego Cechę specjalną i zwiększymy siłę szarżujących jednostek. Rycerzy ustawiamy na skrzydłach, zachowując puste pole między sztandarami. A gdy tylko nadarzy się okazja, szarżujemy jednym z Rycerzy i zadajemy 3 obrażenia przeciwnikowi (2 standardowo zadaje Rycerz oraz 1 z Cechy specjalnej naszego sztandaru). Pozycja odgrywa tu kluczową rolę.

Runiczna siła

Runa siły pomoże zadać jeszcze więcej Ran podczas Szarży. Powinniśmy umieścić je na zewnętrznym okręgu (nawet jeżeli w pobliżu nie mamy swoich Czempionów), wciąż zachowując dystans jednego pola od sztandaru przeciwnika. Przy pomocy szarży sytuacja na planszy może zmienić się w dowolnym momencie, a dodatkowo tworzą one świetną dywersję. Przeciwnik ma wybór: Atakować naszych Czempionów albo skupić się na zagrożeniu, jakie stwarza nasza runa. Nie jest to prosta decyzja, a my posiadamy ogromny wachlarz strategicznych wyborów. Kolejny raz, nasza pozycja jest ważna.

Walczyć czy Szarżować?

Wybór pomiędzy rozpoczęciem Bitwy lub wykorzystaniem Szarży Czempionami z Konnicą, który daje nam żeton rozkazu Smoczego Imperium, nie będzie łatwy. A fakt, że mamy aż 7 takich Rozkazów nic nie zmienia. Jednak czasem lepiej jest zadać mniej obrażeń i zachować jednostki, które moglibyśmy stracić łatwo w  trakcie Bitwy i to nawet takie potężne jednostki jak Landsknecht czy Smoczy Jeździec. Przy pomocy szarży możemy powoli zadawać obrażenia, zachowując te potężne jednostki w gotowości do kolejnej Bitwy, którą przeciwnik może zagrać w dowolnym momencie. Pozycja jednostek? Wciąż ważna!

Runa Szarży

Najcenniejszy żeton w Imperium i powinniśmy go chronić za wszelką cenę. Warto umieścić ją obok Runy Regeneracji (a nawet dwóch, jeżeli mamy taką opcję) lub zabezpieczyć ją naszymi Czempionami. Darmowa Szarża w każdej turze, możemy odmienić losy całej rozgrywki, szczególnie jeżeli zastosujemy się do wskazówek przedstawionych powyżej. Wykorzystaj cenną umiejętność runy i swoją pozycję. Nie bądź Orkiem; zaplanuj swoją Szarżę! Pokaż, że z godnością nosisz smoczy herb!

Dajcie nam znać, jak wam przypadła do gustu szarża oraz taktyka Smoczego Imperium.

Matt Dembek

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.