Monolith Arena Strategia i Taktyka: Smocze Imperium

Płytowe zbroje, miecze i szarżujące jednostki, które chcą wyprowadzić kilka cięć. Tak właśnie wyglądają rycerze rasy ludzkiej w swoim żywiole. Rycerskość i Honor nade wszystko? Plan, by zdominować przeciwników, jest tutaj ważniejszy. Smocze Imperium posiada wiele jednostek walczących w zwarciu, uzbrojeni w pancerze, gotowi, by wyprowadzić szybki atak.

Jednak nie wygramy, nacierając na przeciwnika bez namysłu. Musimy zadbać o naszą pozycję, to nie są bezmyślne Orki. To szlachetni wojownicy, którzy wiedzą, że ważne jest inteligentne ustawienie.

Potężna Szarża!

A skoro już mowa o pozycji, zacznijmy od sztandaru. Dobrze by było umieścić nasz sztandar tak, aby tylko jedno pole dzieliło go od sztandaru przeciwnika, w ten sposób wykorzystamy jego Cechę specjalną i zwiększymy siłę szarżujących jednostek. Rycerzy ustawiamy na skrzydłach, zachowując puste pole między sztandarami. A gdy tylko nadarzy się okazja, szarżujemy jednym z Rycerzy i zadajemy 3 obrażenia przeciwnikowi (2 standardowo zadaje Rycerz oraz 1 z Cechy specjalnej naszego sztandaru). Pozycja odgrywa tu kluczową rolę.

Runiczna siła

Runa siły pomoże zadać jeszcze więcej Ran podczas Szarży. Powinniśmy umieścić je na zewnętrznym okręgu (nawet jeżeli w pobliżu nie mamy swoich Czempionów), wciąż zachowując dystans jednego pola od sztandaru przeciwnika. Przy pomocy szarży sytuacja na planszy może zmienić się w dowolnym momencie, a dodatkowo tworzą one świetną dywersję. Przeciwnik ma wybór: Atakować naszych Czempionów albo skupić się na zagrożeniu, jakie stwarza nasza runa. Nie jest to prosta decyzja, a my posiadamy ogromny wachlarz strategicznych wyborów. Kolejny raz, nasza pozycja jest ważna.

Walczyć czy Szarżować?

Wybór pomiędzy rozpoczęciem Bitwy lub wykorzystaniem Szarży Czempionami z Konnicą, który daje nam żeton rozkazu Smoczego Imperium, nie będzie łatwy. A fakt, że mamy aż 7 takich Rozkazów nic nie zmienia. Jednak czasem lepiej jest zadać mniej obrażeń i zachować jednostki, które moglibyśmy stracić łatwo w  trakcie Bitwy i to nawet takie potężne jednostki jak Landsknecht czy Smoczy Jeździec. Przy pomocy szarży możemy powoli zadawać obrażenia, zachowując te potężne jednostki w gotowości do kolejnej Bitwy, którą przeciwnik może zagrać w dowolnym momencie. Pozycja jednostek? Wciąż ważna!

Runa Szarży

Najcenniejszy żeton w Imperium i powinniśmy go chronić za wszelką cenę. Warto umieścić ją obok Runy Regeneracji (a nawet dwóch, jeżeli mamy taką opcję) lub zabezpieczyć ją naszymi Czempionami. Darmowa Szarża w każdej turze, możemy odmienić losy całej rozgrywki, szczególnie jeżeli zastosujemy się do wskazówek przedstawionych powyżej. Wykorzystaj cenną umiejętność runy i swoją pozycję. Nie bądź Orkiem; zaplanuj swoją Szarżę! Pokaż, że z godnością nosisz smoczy herb!

Dajcie nam znać, jak wam przypadła do gustu szarża oraz taktyka Smoczego Imperium.

Matt Dembek

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Dziś chcemy Wam pokazać pierwsze ilustracje, które nasz dział graficzny przygotował do Eleven: Football Manager Boa… https://t.co/YpHqvFYJI8
Spełnij marzenia o Hollywood! 🌟 Zamów Scenariusz za Milion, nową zespołową grę imprezową, gdzie drużyny scenarzystó… https://t.co/9oTmA4YwXt
Diuna: Sekrety Rodu to kooperacyjna gra narracyjna, w której dołączycie do rebelii przeciwko Harkonnenom! Przeżyjec… https://t.co/qCySwptgKp

Newsletter