Mistrzostwa Polski w Neuroshimę Hex – podsumowanie

Polska scena turniejowa Neuroshimy przez kilka miesięcy wyłaniała najlepszych z najlepszych, którzy spotkali się na Wielkim Finale. Dokładnie 21 stycznia podczas PortalConu gracze stanęli w szranki o unikatowe nagrody i tytuł Mistrza Neuroshimy Hex.

Ostatecznie tytuł Mistrza Neuroshimy Hex otrzymał Marcin Sawicki (Katowice), drugie miejsce zajął Michał Szkołut (Stare Babice), a trzecie miejsce Tymon Szkołut (Lublin). Pełna klasyfikacja jest dostępna TUTAJ. Łącznie turniej finałowy zgromadził aż 54 graczy walczących w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwzględne maszyny Molocha. Serdecznie gratulujemy!

A czym jeszcze zaskoczył nas sam turniej finałowy? Zebraliśmy garść ciekawostek!

1. Mistrz Polski Marcin Sawicki w rundzie eliminacyjnej grał 4 razy przeciwko Death Breath. Przegrał dopiero za czwartym razem z poprzednim Mistrzem Jakubem Czekierdą.

2. Podstawowe armie były wybrane 22 dwa razy, a wśród nich najczęściej Moloch. Posterunek wybrany został 3 razy i wszystkie swoje gry wygrał.

3. Najcześciej wybieraną armią w turnieju był Sand Raners – wybrany został 39 razy, w tym zapewnił zwycięstwo aż 20 razy.

4. Iron Gang, Neodżungla, Nowy York i Vegas nie zostały wybrane ani razu.

Neuroshima Hex to planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i maszyny Molocha. Każdy z graczy dowodzi jedną z armii, na którą składają się żetony jednostek, modułów i akcji, które wykłada się na heksagonalnej planszy pola bitwy. Nie miałeś okazji wypróbować jeszcze Neuroshimy? 

Trenuj już teraz do kolejnych Mistrzostw: https://sklep.portalgames.pl/neuroshima-hex-3-0-pl

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.