Mindbug – kieszonkowa gra karciana od twórcy Magic: The Gathering

Portal Games ma przyjemność ogłosić wydanie gry karcianej Mind Bug. Gra zespołu pod kierownictwem Richarda Garfielda (twórcy m.in. Magic: The Gathering, Keyforge’a, Netrunnera) to niezwykle pomysłowy karciany pojedynek, w którym nawet najlepsze karty mogą się okazać śmiertelnie niebezpieczne, jeśli zostaną zagrane w niewłaściwym momencie.


Mindbug łączy w sobie przystępność i prostotę zasad ze strategiczną głębią rozbudowanej gry karcianej. Rezultatem jest oparta na umiejętnościach karciana gra pojedynkowa – powiew świeżości, który zmienia spojrzenie fanów gatunku na tego typu gry.


Mimo, że Mindbug jest niezwykle łatwy do opanowania, bez końca zaskakuje nowymi wyzwaniami i kombinacjami. Unikatowa mechanika przejmowania kart pozwala kontrolować stwory przeciwnika i prowadzi do podejmowania nieszablonowych decyzji, które nawet od weteranów gier karcianych wymagają dostosowania stylu gry.

2 graczy

Wiek 8+

15-25 minut


Prezentacja połączona z prapremierą Mindbug odbyła się na konwencie PortalCon23 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Premiera sklepowa gry zaplanowana jest na 2 lutego 2023 roku. Link do gry: 
https://sklep.portalgames.pl/mindbug


Dodatkowe informacje: Jak grać?

1. Potasuj talie

Na grę składa się talia 48 kart, którymi gra oboje graczy. To proste: potasuj karty… i zacznij grać!

 • Bez budowania talii
 • Czas przygotowania gry: 10 sekund!

2. Dobierz karty (obszar gry)

 • Dobierz 5 kart na rękę, a z kolejnych 5 stwórz stos dociągu. To Stwory, które możesz posłać do boju.
 • Ustaw 3 Punkty Życia na liczniku
 • Połóż także 2 karty Mindbug. Możesz ich użyć w trakcie gry.

3. Graj!

W każdej grze możesz zagrać jedną kartę Stworów.

 • nie ma kosztu wystawienia karty
 • każda karta jest potężna, każda odmienia sytuację i może zadecydować o wyniku gry


Wykorzystaj Mindbuga

Bądź ostrożny! Twój przeciwnik może użyć swojego Mindbuga, aby przejąć twojego Stwora, kiedy go zagrasz!

Zbuduj strategię, przechytrz przeciwnika i manewruj swoimi najpotężniejszymi Stworami wokół ich Mindbugów.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.