Listopadowy kalendarz premier w Portal Games

Przygotowaliśmy dla Was kolejną kartkę z kalendarza! To właśnie tutaj znajdziecie wszystkie najważniejsze wydarzenia listopada. Jeżeli lubicie wiedzieć, co w trawie piszczy, a jednocześnie nie chcecie przegapić premier oraz Portalowych wydarzeń to jest coś idealnego dla Was!

Suburbia to strategiczna gra planszowa Teda Alspacha, nowa edycja kultowego tytułu z 2012 roku, w którym gracze na 90 minut stają się urbanistami i budowniczymi miasta. Gra cechuje się prostymi zasadami, dynamiczną rozgrywką i ogromną regrywalnością dzięki wykorzystaniu mechaniki aukcji i doboru heksów. Z kolei w pudełku Rozszerzenia znajduje się aż 5 dodatków – Suburbia SA, Suburbia 5 Gwiazdek, Suburbia Con, Suburbia Życie Nocne i Suburbia Essen. Pudełko Suburbii posiada świetną wypraskę, która bez problemu pomieści nie tylko podstawkę, ale i zawartość dodatku.

Rozbudowana, strategiczna gra area control rozgrywana w scenerii renesansowych Włoch. Państwa-miasta Italii — Florencja, Wenecja, Mediolan, Rzym i Neapol — przystępują do walki o dominację na półwyspie. W Virtu gracze wcielają się w rolę ich przywódców. Sercem gry jest mechanizm tzw. rondla z akcjami, po którym krąży pion, w każdej turze uruchamiając jedną z nich. Virtu to pozycja dla zaawansowanych graczy, którzy szukają gry łączącej rozbudowane narzędzia rozwoju swojej frakcji z bezwzględną, negatywną interakcją i bezpośrednią rywalizacją o prowincje i zasoby.

Eleven to ekonomiczna gra Thomasa Jansena, w której każdy z graczy staje przed zadaniem zarządzania i rozwijania własnego klubu piłkarskiego, by pod koniec sezonu zdominować ligę i pokonać przeciwników. Na rundę gry składa się kilka tur ponazywanych dniami tygodnia i tematycznie pogrupowanych. Poniedziałek otwiera rundę i dostarcza danych, jakich gracz potrzebuje do zaplanowania rundy. To czas na produkcję zasobów i sprytny mechanizm rozpatrywania zdarzeń. Wtorek, środa i czwartek są na akcje graczy: pozyskiwanie i używanie kart oraz na rozbudowę swojego obszaru gry. W weekend rozgrywane są rozgrywki ligowe.

Proszę wsiadać: Nowy Jork i Londyn to szybka, familijna gra planszowa, której autorem jest uznany japoński twórca Saashi. Żadne miasto nie obejdzie się bez sprawnej komunikacji miejskiej, zwłaszcza takie metropolie jak Londyn i Nowy Jork. W rozgrywce gracze stają się projektantami sieci autobusowych, a wszystko to dzięki świeżemu spojrzeniu na mechanikę roll and write. Proszę wsiadać łączy w sobie proste zasady ze strategicznym potencjałem, dzięki czemu w grze odnajdą się zarówno początkujący, jak i ograni planszówkowicze.

W Ostatniej wiadomości świadek – czyli gracz nakierowujący na jedną z setek postaci na ilustracji – w każdej rundzie przygotowuje wskazówki, aby pomóc detektywom ustalić tożsamość przestępcy. Na nakreślenie wskazówek ma ledwie 30 sekund, w tym czasie próbuje narysować lub opisać na suchościeralnej tabliczce podzielonej na 9 pól informacje, które nakierują śledczych. Zanim tabliczka trafi do detektywów, przechodzi jednak przez ręce rabusia, który wykreśla podpowiedzi z kilku pól. 

Oath to złożona, innowacyjna gra z gatunku area control. Gracze rywalizują o wpływy w eksplorowanych krainach, pozyskując zdolności i cechy tych z nich, które znajdują się pod ich kontrolą. Prócz sił w terenie mają do dyspozycji także przyboczną armię, a między innymi od własciwego balansowania między siłami obu typów zależy powodzenie w rywalizacji z innymi. Atutem gry jest rozbudowany, dynamiczny system warunków zwycięstwa, który znakomicie przyczynia się do niepowtarzalności przebiegu każdej rozgrywki. 

Więcej nowości znajdziecie tutaj, a aktualne przedsprzedaże czekają pod tym linkiem: https://sklep.portalgames.pl/kategoria/przedsprzedaz

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)



    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.