Lektura na weekend: Neuroshima Hex – Nowy Jork

Nowy Jork, ostatni bastion człowieczeństwa. Na początku wojny, C4WE8x3zCPoQzdLXqE8ZcxJOPyoc5iNZzscxbo2U3eAMoloch był przekonany że po Nowym Jorku pozostały jedynie zgliszcza. Po kilku bombach atomowych to całkiem zrozumiałe, że tak mu się właśnie wydawało. Na szczęście wielu przeżyło ten atak, natomiast w swojej arogancji Moloch zignorował to miasto i skupił się na wyniszczaniu ludzkości gdzieś indziej. Ogromny błąd. Człowiek może i jest słabą istotą, ale jesteśmy również cholernie uparci!

Miasto zostało odbudowane. Odgrodziło się od świata murami. Gdy Moloch zauważył co się dzieje było już za późno. Ludzkość nie tylko odgrodziła się murami, ale również umocniła swoją obronę. Nowy Jork przetrwał, a to oznaczało że jest nadzieja dla ludzkości. Najlepiej wyszkoleni żołnierze przeczesywali zniszczone tereny w poszukiwaniu ocalałych oraz różnych zasobów. Wewnątrz natomiast obywatele Nowego Jorku szkolili się i przygotowywali na to co nieuniknione… By stanąć w obronie swojego ukochanego miasta.

Nowa Armia – Nowe Jednostki

Żetony armii Nowego Jorku bazują na niektórych rodzajach żetonów wydanych wcześniej w armiach Missisipi oraz w Stalowej Policji. Ale Nowy Jork posiada również jedną albo ze dwie nowe jednostki które wszystko zmieniają!

Żetony podłoża – c3jBbP25IA-ZUfg7Hq4Ut0UX7AZfte5x0IhvoOWRQjwNowy Jork posiada nowy żeton podłoża: Minę. Każda jednostka która wejdzie na minę (albo zostanie na nią wepchnięta) zostaje natychmiast zniszczona! Ale nie ekscytujcie się aż tak bardzo, mina niestety nie może zranić sztabów.

 

 

 

iFeFROEWEzfP-HY4aDw3EKydNJdDPGChgmhj3bLUlhg

Odpychacz – Jeśli lubicie popychać swoim przeciwnikiem po całej planszy, odpychacz się wam spodoba. Raz na turę, może on za darmo odepchnąć jeden z sąsiadujących żetonów.

 

 

 

StrYWFihP9sglN7pAJpZ5EkrIhk3fJCI9hE6nPqNEebYiUzelec wyborowy – Po raz pierwszy pojawili się w Missisipi, strzelcy wyborowi mogą wybrać która jednostkę w linii prostej trafią. To znaczy że nie atakujesz automatycznie najbliższy żeton, masz do wyboru strzelić w to co się znajduje za nim.

 

 

 

SzpiegKaMdTOf0FGj-NzmFNrmgzSkvbFWONTE-ehfteJFPPS4-Czyściciel – Jest to całkiem nowy typ jednostki, który pozwala Ci korzystać z przeciwnika modułów. Ile razy żałowaliście że nie możecie skorzystać np. z Oficera nie należącego do was? Dzięki szpiegowi stało się to możliwe.

 

 

 

fLq7epUnqr1b-sm-cTZsOIrkslUlZvvkdHaeYXMy1Bo

Wyrzutnia Rakiet – Najlepsze zachowaliśmy na koniec. Wyrzutnia rakiet (Zgadza się, jest tylko jedna w całej armii) staje się automatycznie każdego ulubieńcem zaraz po tym jak przeczytają opis armii. Zadaje aż 3 obrażenia i co najważniejsze nie musi poruszać się w linii prostej! Jest po prostu wspaniała!

 

 

Nowe Taktyki

Jeżeli lubisz grać w defensywie, to Nowy Jork jest w sam raz dla Ciebie. Sztab daje bonusową wytrzymałość wszystkim jednostkom przyległym. Uformuj tarczę z jednostek wokół swojej bazy, a snajperów rozstaw tak by atakowali przeciwnika z dystansu. Twój przeciwnik powinien skorzystać z każdej możliwej okazji by zając miejsca tuż obok Twojej bazy. Więc postaraj się uformować obronę najszybciej jak się tylko da.

Jeśli natomiast chciałbyś grać ofensywnie, będziesz musiał być podstępny. Nowy Jork posiada szeroki wachlarz różnorodnych jednostek, wiemy jak ekscytująco to brzmi. Niestety może to być kłopotliwe podczas gier ofensywnych. Wszystkie te jednostki musza zapewnić sobie same obronę co nie jest proste grając ofensywnie. Szpiedzy są kluczową jednostką w tej strategii. Więc powinniście wręcz nadużywać moduły przeciwnika, powoli wykańczając sztab przeciwnika strzelcami wyborowymi. Ta strategia może okazać się długoterminowa, ale to nic złego. Pamiętajcie tylko o tym że nie zależy wam na zniszczeniu sztabu przeciwnika, najważniejsze to zadać więcej obrażeń niż wasz przeciwnik przed ostateczną bitwą.

Autor tekstu: Chevee Dodd

Tłumaczenie: Matt

 

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.