Tezeuszowa Łamigłówka

Pracujemy nad jednym z filmików prezentujących fragmenty rozgrywki i powstała nam przy tej okazji pierwsza łamigłówka związana z Tezeuszem, czyli pierwsza “tezogłówka”. Jest na nie co prawda ciut za wcześnie, bo trudne łamigłówki związane z grą rozwiązują raczej najbardziej doświadczeni gracze, a Wy macie do dyspozycji póki co tylko instrukcję i niejasne wyobrażenie, jak to wszystko działa w praktyce, ale cóż, może ktoś zechce spróbować.

 

Tezoglowka1pl2TEZOGŁÓWKA #01
Obcy kontra Naukowcy. Końcówka gry.
Obaj gracze nie mają już kart w stosie.
Żeton “Koniec” leży już na polu “1” sekwencji końcowej.
Obcy mają 19 Punktów Życia.
Naukowcy mają 1 Punkt Życia i 0 Punktów Danych.
Na karcie Kamer zgromadzone jest 5 Punktów Kamer.
Naukowiec znajdujący się w GNIEŹDZIE OBCYCH zarażony jest Pasożytem.
Jest tura Naukowców – rozegraj ją tak, by wygrać.

Opis istotnych kart:

Tezoglowka1_istotne_karty_pl

Oczywiście, w prawdziwej grze gracz grający Naukowcami, jeśli potrafi wypracować takie kombosy, na pewno nie doprowadziłby do końcówki gry z wyzerowanymi licznikami swojego Życia i Danych, ale celowo na potrzeby łamigłówki obniżyliśmy mu obydwa poziomy na liczniku, by było bardziej dramatycznie.

Niedługo pojawi się filmik, który pokaże, na czym polegała zmyślna pułapka Naukowców.

3 komentarze Added

Join Discussion
 1. Gravius89 22 października 2013 | Odpowiedz

  Wiem jak zremisować, ale jeszcze nie rozkminiłem jak wygrać =/

 2. Maciej 21 października 2013 | Odpowiedz

  chyba udało mi się rozwiązać zagadke… ale nie udało się w jednej turze zdobyć 20 PD ale za to 18PD + 3PŻ a obcy nie mogą nić na to zrobić

 3. LeniVietz 15 października 2013 | Odpowiedz

  Znalazłem rozwiązanie Tezogłówki, w wyniku którego naukowcy kończą grę mając 18PD I 2PŻ 🙂

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.