Królestwa Północy: Sztandary Rzymu 20 lutego wchodzi do sklepów

20 lutego do sklepów w całej Polsce wchodzi drugi dodatek do Królestw Północy: Sztandary Rzymu. Rozszerzenie zawiera nowe talie kart dla dwóch rzymskich klanów a także dodatkowe karty wysp.

Pierwsza z nowych frakcji, Klan Flawiana, buduje swoje imperium w oparciu o do tej pory zbudowane budynki. Im więcej budowli jest w jego obszarze, tym łatwiej zbudować jest kolejne. Druga frakcja, Klan Trajany, dzielnie podbija nowe obszary. Ale ekspansja kosztuje – im większe jest jej imperium, tym drożej jest sfinansować kolejne inwestycje. Dzięki dodatkowi Sztandary Rzymu liczba różnych frakcji Królestw Północy, którymi możemy zagrać, zwiększa się do aż 10, co zapewnia ogromną regrywalność tej gry.

Sztandary Rzymu to już drugi dodatek do Królestw Północy, po dodatku Wyspy Japonii wydanym przez Portal Games jesienią 2019. Pierwszy dodatek zawierał piękne ilustracje nawiązujące do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, 14 nowych kart wysp oraz dwie talie kart dla nowych japońskich klanów i wnosił nowe mechaniki, m.in. dokowania, transportu i składowania.

Gra Królestwa Północy zadebiutowała w połowie 2019 roku i zdobyła świetne recenzje w branży gier planszowych. Do tej pory została wydana w 8 językach: polskim, angielskim, niemieckim, niderlandzkim, francuskim, hiszpańskim, czeskim i koreańskim. Królestwa Północy to dynamiczna gra wykorzystująca mechanizmy budowy silniczka, zarządzania zasobami oraz pracownikami, w której każdy z graczy kieruje jednym z asymetrycznie działających klanów aby zbudować swoje imperium, podbijać nowe lądy i gromadzić bogactwo. Gra łączy w sobie proste zasady, niesamowitą regrywalność dzięki licznym odmiennie działającym frakcjom i piękne humorystyczne ilustracje, dzięki czemu jest świetną propozycją zarówno dla doświadczonych graczy, jak i dla osób mniej zaawansowanych.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.