Kim są Partyzanci? Felieton Ignacego Trzewiczka

Pierwszy army pack – dodatek do gry Neuroshima Hex zawierający jedną nową armię – ukazał się w roku 2012. Przez kolejną dekadę Portal Games rok rocznie wydawał kolejną nową armię. W ostatnich latach łączyliśmy to z świętowaniem Dnia Molocha – każdego roku 5 września celebrujemy opisany w podręczniku do gry atak Molocha i z tej okazji przygotowujemy dla fanów atrakcje i publikujemy nową armię. 

W roku 2023 postanowiliśmy zrobić coś nowego, krok w nieznanym kierunku. Ale zanim o nowym kroku, porozmawiajmy o aplikacji Neuroshima Hex!

Neuroshima Hex app

Gra Neuroshima Hex nie tylko jest jednym z naszych bestsellerów, grą którą regularnie dodrukowujemy od jej premiery w 2005 roku, ale jest także nazwą aplikacji – Neuroshima Hex app, która była jedną z pierwszych adaptacji gry planszowej na Ipady w roku 2010. 

Aplikacja była rozwijana przez te wszystkie lata, aktualnie na rynku jest jej zupełnie nowa wersja. Przez lata rozwój aplikacji był w 100% odzwierciedleniem tego, co działo się z linią gry Neuroshima Hex. Nowe dodatki do wersji papierowej jak tylko było możliwe trafiały do aplikacji. Aplikacja była elektroniczną wersją gry planszowej. Tylko tyle i aż tyle. 

Nowe armie

I teraz czas na nowy krok! Regularnie otrzymujemy od autorów kolejne prototypy armii do Neuroshimy Hex. Jako że nasz plan wydawniczy od lat jest taki sam – jedna nowa armia rocznie na Dzień Molocha, większość tych prototypów, ze smutkiem musieliśmy odrzucać. 

W tym roku postanowiliśmy to zmienić. 

Nie tylko przekazaliśmy do wydania genialną armię Gildia Kupców autorstwa Joanny Kijanki, ale jeszcze wybraliśmy najlepszą z innych nadesłanych armii – Partyzanci autorstwa Artura Pawłowskiego i Marcina Zaparta i skierowaliśmy ją do wydania w ramach aplikacji Neuroshima Hex.

Kim są Partyzanci?

Mówią że doktor jest ostatnią nadzieją ludzkości. I że nikt nie zna Molocha tak dobrze jak on. Kiedy nie toczy z Molochem walki na umysły, całą swoją energię poświęca na kontrolowanie siatki Partyzantów oraz wymyślanie nowych rodzajów broni i taktyk. Kwatera doktora ukryta jest głęboko pod ziemią, w schronie, a współrzędne są nieznane. Nawet jeśli ktoś ślepym trafem zawędruje w okolice, nie uzyska dostępu do kompleksu. Strażnicy, działka, miny i pułapki – dziesiątki różnych zabezpieczeń bronią przejścia ludziom i maszynom.

To pierwszy raz gdy w aplikacji pojawi się ekskluzywny materiał, coś, czego nigdy dotąd nie było w wersji papierowej. Nie możemy się już doczekać feedbacku graczy odkrywających tą nową armię!

Autor: Ignacy Trzewiczek

Poznaj aplikację Neuroshima Hex w Google Play i App Store.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.