Kiedy Rozum Śpi

[image page_id=”2410″ column=”6″ link=”http://portalgames.pl/portalgames/pl/wp-content/uploads/2013/06/krs2.png” title=””]

[text_area page_id=”2741″ column=”6″ margintop=”0″ marginbottom=”0″]

Nie możesz spać. Początek był taki sam dla każdego z nas: zaczęliśmy z różnych powodów cierpieć na bezsenność. Może miałeś koszmary – Bóg jeden wie, że mamy je teraz wszyscy – albo tylko dręczyły cię problemy, które nie pozwalały ci spokojnie zasnąć. Może nawet, cholera, byłeś tylko zbyt przesiąknięty kofeiną… Teraz to nieistotne. Cokolwiek to było, doprowadziło cię do stanu, w którym sen stał się bardziej wyborem niż koniecznością… a w chwilę później zupełnie wypadł z listy. I właśnie wtedy coś kliknęło. Od tej chwili zacząłeś zauważać dodatki: nadprogramowe drzwi tu i ówdzie; dodatkowe okno wychodzące na miasto pełne nadliczbowych budynków; różnorodne wieże stojące ramię w ramię; dachy pochylające się jeden ku drugiemu; zegary wydzwaniające dwudziestą piątą godzinę i nieznane gwiazdy, rozbłyskujące na zbyt przejrzystym nieboskłonie; ulice i alejki, których wcześniej nie było, prowadzące do nocnych sklepów sprzedających śmiech i niezdecydowanie.

Kiedy wybrałeś się na długi spacer ulicami Szalonego Miasta, przestałeś być jednym z Uśpionych i Przebudziłeś się.

Kliknięcie, które słyszałeś wcześniej, nie pochodziło jednak od równoległego świata zajmującego miejsce poprzedniego. To był dźwięk Koszmarów odzierających cię z bezpieczeństwa i przystawiających broń do twej głowy. Kiedy przeszedłeś granicę, stałeś się celem. Teraz mogą cię wyczuć, jeśli wystarczająco się zbliżą. Nadchodzą także Gazeciarze – i lepiej się módl, żebyś nie został nagłówkiem.

Jesteś przynętą, przyjacielu, i czas najwyższy, abyś się na to przygotował, zanim zegar ponownie wybije dwudziestą piątą. Będziesz zmęczony, bardziej zmęczony niż kiedykolwiek przedtem, ale zapamiętaj moje słowa: sen nie dość, że wypadł z listy, to stał się twoim najgorszym wrogiem, który odbierze ci siły witalne i pozostawi bezbronnym. Nie możesz się już wycofać, a od teraz całe twoje życie będzie zdominowane przez jedną, prostą zasadę.

Pozostań Przebudzony. Tylko nie zaśnij!

 

Kiedy Rozum Śpi to polska edycja bestsellerowej gry fabularnej Don’t Rest Your Head stworzonej przez Freda Hicksa. W 2006 roku gra była nominowana do nagrody Indie RPG Awards. Od chwili wydania, Kiedy Rozum Śpi znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych gier nurtu Indie RPG (All Time Bestsellers).

Podręcznik ma sto stron, na których gracze znajdą wszystko to, czego potrzeba im do gry – opis ciekawej, nowatorskiej mechaniki, porady dotyczące prowadzenia gry oraz opis świata, mrocznego, niebezpiecznego miasta przypominającego najgorsze koszmary…

Polska edycja gry jest wzbogacona w stosunku do oryginały posłowiem napisanym przez Tomasza Barańskiego, osoby odpowiedzialnej za całą linię wydawniczą gier Indie przygotowywanych przez Portal.

Zamów Kiedy Rozum Śpi!
Powiększ swoją kolekcję gier Portalu o Kiedy Rozum Śpi! Szczegóły w tym miejscu!

[/text_area]

[horizontal_tab page_id=”2741″ column=”12″][horizontal_tab_content page_id=”2741″ title=”Materiały dodatkowe”]

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”2741″ title=”Pliki”]

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”2741″ title=”Recenzje”]

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”2741″ title=”Wyróżnienia”]

 •  Indie RPG Awards nominee (2006)

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”2741″ title=”Informacje o produkcie”]

Tytuł: Kiedy Rozum Śpi
Autor: Fred Hicks
Ilustracje: Małgorzata Maj
Ilość stron: 100
Cena: 35 zł

 

[/horizontal_tab_content][/horizontal_tab]

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.