Karty Doprawienia w Spicy – dlaczego warto wprowadzić do gry?

Do czego służą karty doprawienia Spicy i dlaczego warto wprowadzić je do gry?

W wariancie doprawionym Spicy wystarczy, że poza standardowym set upem gry, dodacie losową odkrytą kartę Doprawienia (czerwoną) tuż obok talii dobierania. Ta karta zmienia standardowe zasady na całą rozgrywkę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyście dodali kolejne Doprawienie.

Karty Doprawienia wnoszą do gry stałe efekty:

fot. Boardgame Pictures

Karty Doprawienia wnoszą do gry stałe efekty:

🌶 Kochamy Chili! (1-3 Chili)
Jeśli możesz w legalny sposób zadeklarować 1, 2 albo 3 dowolnej Przyprawy, w zamian możesz zadeklarować Chili. Zmienia to rodzaj całego stosu Przypraw na Chili.

🌶 Startujemy! ( 1-3 )
1, 2 albo 3 możesz zadeklarować po 8, 9 albo 10, ale przyprawy nie można zmienić.

🌶 Poszukiwacz Przypraw ( 4 )
Jeśli deklarujesz 4, połóż dłoń na stosie Przypraw. Jeśli twoja karta nie zostanie Sprawdzona, wygrywasz wszystkie karty pod twoją dłonią, gdy tylko zostanie zagrana kolejna karta. Następnie gra jest kontynuowana z tylko nowo zagraną kartą w stosie Przypraw.

fot. Boardgame Pictures

🌶 Tylko dla szczęściarzy ( 5 )
Kiedy deklarujesz 5, natychmiast dodaj do 2 dodatkowych kart ze swojej ręki pod deklarowaną kartę 5 na stosie Przypraw, a następnie dobierz na rękę tyle samo kart z talii dobierania. Uwaga: sprawdzenie nie wpływa na te dodatkowe karty.

🌶 To ten sam obrazek ( 6, 9 )
Możesz deklarować 6 jako 9, oraz 9 jako 6. Innymi słowy: jeśli 6 albo 9 będzie Sprawdzana, odkryta 6 albo 9 wygra to Sprawdzenie.

🌶 Naśladowca ( 1-10 )
Po tym, jak inny gracz zagra kartę, możesz skopiować jego turę, deklarując dokładnie taką samą kartę, nawet jeśli aktualnie to nie jest twoja tura. Gra jest kontynuowana od gracza po lewej stronie Naśladowcy. Inny gracz może naśladować Naśladowcę (oczywiście sam siebie kopiować nie możesz). Tutaj wkraczają specjalne zasady sprawdzenia, w których wartość i przyprawa muszą się zgadzać.

fot. Boardgame Pictures

Premiera Spicy już w ten czwartek! 
Link: https://sklep.portalgames.pl/spicy

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.