“Wrzawa i zgiełk wypełniają bazary w Stambule. Kupcy oraz ich pomocnicy zaczynają kolejny dzień w wąskich alejkach, pomiędzy straganami. Tutaj liczy się dobra organizacja pracy, która pozwoli nam przegonić konkurencje i zdobyć bazary Stambułu! Czas rozpocząć kolejny dzień w tym upalnym mieście,a miarą dzisiejszego sukcesu będzie liczba rubinów w naszej sakwie.
Istanbul, którego autorem jest Rüdiger Dorn, twórca takich tytułów jak: Goa, Genoa czy też Louis XIV, to pierwsza gra ekonomiczna wydawana przez 2Pionki.
Każdy gracz przewodzi Kupcowi oraz czterem jego Pomocnikom, którzy przemieszczają się pomiędzy 16 Lokacjami bazaru. Każda Lokacja pozwala nam na wykonanie innej akcji. Niektóre z akcji pozwolą graczom na zdobycie Rubinów. Grę wygra ten, kto pierwszy zdobędzie 5 Rubinów (6 w grze 2-osobowej).
Wyzwanie, jakie stawia gra przed graczem, polega na długofalowym planowaniu akcji. Kupiec gracza porusza się po bazarze Stambułu wraz ze swoimi pomocnikami. Aby gracz mógł wykonać lokacje, na której się zatrzymał musi pozostawić tam jednego ze swoich pomocników. W innym przypadku akcja nie zostanie wykonana, a liczba pomocników jest ograniczona! Nie zapomnijcie wrócić po swoich niezastąpionych pomocników, bo bez nich nie wykonacie żadnej akcji.”
Wraz z zamówieniem gry w naszym sklepiku, otrzymujecie dodatek do gry Istanbul “Budka z kebabem”.
Oficjalny mini dodatek do gry Istanbul, który był dołączony do magazynu Spielbox, numer 3/14.
Budka z kebabem zastępuje w grze Lokację Fontanna.
W tej Lokacji gracz może wykonać jedną z 2 akcji:
– dokładnie tę samą akcję, co w Fontannie albo
– zapłacić 2 Liry, aby przenieść swojego Członka Rodziny z dowolnej Lokacji (z wyjątkiem Posterunku policji) do innej dowolnej Lokacji. Następnie gracz wykonuje akcję w docelowej Lokacji. Uwaga! Członek Rodziny nie rozpatruje żadnych Spotkań (patrz: fazy 2 i 4 na stronach 4-5 instrukcji do gry).
W przypadku losowej kolejności ułożenia Lokacji, należy pamiętać, że Budka z kebabem powinna być jedną z czterech Lokacji w centrum planszy.
* Niniejszy dodatek wyprodukowany został na papierze kartonowym, a nie na grubej tekturze.