Inventions: Ewolucja Idei – o tej złożonej planszówce

Inventions: Ewolucja Idei to gra złożona, no nie? I to nie złożona na skali z wszystkimi grami planszowymi: od imprezówek pokroju Spicy czy Dobble do rozbudowanych, wielogodzinnych pozycji. Mówimy o wysokim poziomie złożoności w ramach – zasadniczo dość złożonego – gatunku euro. Jeżeli użytkownicy serwisu boardgamegeek.com wskazują 4,69 w 5-stopniowej skali, to wiedz, że coś się dzieje.

Sęk w tym, że to nie jest komplikacja dla komplikacji, sztuka dla sztuki. Wszystkie znaki na niebie i ziemi – czytaj: opinie tych eurograczy, którzy już wgryźli się w ten tytuł, wskazują na to, że ta złożoność przekłada się na głęboką, wynagradzającą, rozbudowaną rozgrywkę.

Jest ona ciężka, zdecydowanie, ale jak już nauczycie się w to grać, satysfakcja jest ogromna”. – komentuje Gandalf z Planszówek Online po przeszło trzygodzinnej rozgrywce demo (której zadaniem jest, nota bene, wspomóc graczy opanować ten tytuł). “Dla mnie mistrzostwo świata”– dorzuca jego współprowadzący, Barolek. Dodajmy opinie z zagranicy:
“Ta gra jest cholernie błyskotliwa!” – Rahdo z Rahdo Runs Through
Zbyt dobra, by ją przegapić” – Board Game Coffee

Ba! Inventions – przy całej złożoności zasad, jest grą intuicyjną, świetnie obsłużoną graficznie i zaprojektowaną tak, by “nie dało się w nią źle zagrać”. Opanuj ją raz… i poczujesz się między regułami jak w domu, bez ciągłego sięgania do instrukcji i wertowania indeksu przypadków i wyjątków.

Czy warto zainwestować czas i przeskoczyć wysoki próg wejścia Inventions? Jeśli preferujesz coś krótszego, lżejszego, albo po prostu rzadko spotykasz się nad tą samą grą w jednym gronie – być może nie jest to gra dla ciebie. Jeśli jednak rozbudowane, mózgożerne, kilkugodzinne eurogry regularnie goszczą na twoim stole – a do tego masz kompanów, z którymi taką inwestycję możesz podjąć – odpowiedź brzmi “tak, koniecznie”.

Przedsprzedaż gry Inventions: Ewolucja Idei wystartowała dokładnie wczoraj! Gracze, którzy zdecydują się zamówić grę w e-sklepie Portalu, otrzymają dodatkowo talię 6 kart Idei – niedostępny nigdzie indziej mini-dodatek do Inventions. 

Link do przedsprzedaży: https://sklep.portalgames.pl/inventions

Autor: Rafał Szyma

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.