Era Innowacji x10!

Czemu Era Innowacji zawdzięcza swoją reputację? Zebraliśmy 10 cegiełek, które składają się na jej sukces.

 1. Planszowe wyzwanie

Powiedzmy sobie szczerze – Era Innowacji to nie jest prosta gra. Nie jest nawet średnio złożona. By ją opanować, potrzeba nieco czasu i ogrania. Trudność 4,29/5 w serwisie boardgamegeek nie bierze się znikąd. Era Innowacji to planszowe wyzwanie. Podejmiesz je? Warto!

 1. Od 1 do 5 graczy

Dzięki dwustronnej planszy i modułowym planszetkom rozgrywka świetnie skaluje się na każdą liczbę graczy. Możesz poszukać nowych strategii w rozgrywce solo, korzystając z (bardzo intuicyjnych zresztą) zasad Automy. Możesz zasiąść do gry w klasycznym dla eurasów składzie 2-4 graczy. Możesz też pokusić się o epicką, 5-osobową partię.

Dwustronna plansza zapewnia odpowiednią gęstość na planszy w każdej konfiguracji.
 1. Era Innowacji a Terra Mystica

Era Innowacji to nowe podejście autorów do klasycznej Terra Mystica. Czerpie z pierwowzoru to co najlepsze, a jednocześnie dodaje nowe warstwy strategiczne i zwiększa jego regrywalność. Jedni mówią, że EI zastępuje poprzedniczkę. Inni, że mają na półkach miejsce na oba tytuły. Jedno jest pewne – jeśli pokochałeś/aś kiedyś TM, koniecznie spróbuj tej odsłony serii. 

 1. Każda partia jest inna

Każda rozgrywka przynosi pomysły na nowe rozwiązania, strategie i nowe podejście do kolejnej partii gry. Do każdej przystępujesz z inną kombinacją startowych elementów: frakcji, terenów i zdolności, każdą kończysz z innym silnikiem opcji i pulą rozwinięć. Regrywalność w tej grze jest wręcz astonomiczna!

 1. Zbuduj swoje narzędzia

Swoją paletę akcji w tej grze będziesz musieć sobie zbudować. Zmiana garstki startowych opcji w wydajny silnik pełen kombosów nie następuje tu z automatu, tylko jest zadaniem dla gracza. Jeśli zrobisz to dobrze, masz szansę na zwycięstwo. Jeśli nie… będziesz mieć problem z opłaceniem nawet podstawowych akcji. 

Plansza gracza i to wszystko, co czeka na wystawienie na planszę.
 1. Mądra ekspansja

Droga do zwycięstwa w Erze Innowacji wiedzie przez wznoszenie budynków i łączenie ich w miasta. Awansuj swoje budynki, by pozyskać cenne zasoby – narzędzia, uczonych, pieniądze – oraz zdolności. Rozwijaj się, rywalizuj, buduj wydajniej niż inni. Tu nie wyślesz armii, by spaliła rozwinięcia przeciwnika. Rób miasta, nie wojny!

 1. Głęboka interakcja

Kontakt z frakcjami innych graczy ogranicza twój rozwój na mapie, ale też przynosi korzyści. Do tego rywalizacja o postępy na torach, wyścig o poszczególne rozwinięcia…  Tej grze niepotrzebny jest element losowy – Era Innowacji to nieustanna interakcja między graczami, która kreuje zaskakujące sytuacje i wyzwania. 

 1. Dynamiczny model punktowania

Punkty w tej grze zgarniasz za największe miasto – to rzecz stała w każdej partii. Co rundę przymierzasz się do żetonów Punktowania Rundy, których zestaw zmienia się co rozgrywkę. Zawsze rywalizujesz też o dominację na torach Nauki. Do tego przez całą grę starasz się tworzyć kolejne możliwości punktowania. To dynamiczny, plastyczny system, który fenomenalnie wpływa na niepowtarzalność rozgrywek.

Koniec? To co, gramy jeszcze raz?
 1. Syndrom jeszcze jednej partii

Gra się kończy, ogłaszany jest zwycięzca… a tryby w twojej głowie nie przestają pracować na pełnych obrotach. To dało się zrobić inaczej. Tamto – lepiej. Następnym razem zagram na… Era Innowacji to gra na kilka godzin – i wciąż po zakończeniu partii pojawia się pytanie: Jeszcze raz? Jasne, kiedy?!

 1. Wśród najlepszych gier euro

Era Innowacji to jedna z najwyżej ocenianych gier euro. W rankingu serwisu boardgamegeek zebrała ocenę ponad 8.5 przy ponad 2 tysiącach ocen! Jeśli zastanawiasz się, w jakie złożone gry euro warto zainwestować, ten tytuł to bezdyskusyjnie kandydat numer jeden.

Jest też powód 11, by zrobić to teraz. W e-sklepie Portalu została końcówka pierwszego nakładu gry, do której dorzucamy specjalny bonus: 48 drewnianych znaczników książek!

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.