Eleven: Dziennik Projektanta, część 3

Cześć! Nazywam się Thomas Jansen, jestem autorem Eleven. Razem z Ignacym Trzewiczkiem i jego zespołem z Portal Games pracowaliśmy nad Eleven przez bardzo długi czas. Mamy nadzieję, że spodoba ci się tak bardzo, jak nam, kiedy ją projektowaliśmy.

(o drodze od pierwotnej wersji gry – Club Stories – do Eleven autor opowiada w pierwszej części dziennika projektanta: 
tutaj)


Gdy tylko mieliśmy gotowe podstawowe mechanizmy gry, kontynuowaliśmy pracę nad jej zawartością: projektowaniem kolejnych kart, scenariuszy itp. Skupiliśmy się również na rozszerzeniach. Podczas tej fazy dużo współpracowałem z projektantem gier Jankiem Maurycym. Jest on naprawdę utalentowanym projektantem, który wniósł ogrom kreatywnych pomysłów.


Jednym z rozszerzeń, które bardzo zmieniło się w stosunku do pierwotnego pomysłu, jest rozszerzenie Solo Campaign. Nie mogę się doczekać, by usłyszeć o waszych doświadczeniach z nim.

Grając na komputerze, zawsze zaczynałem od drużyny z niższej ligi angielskiej, a następnie starałem się wypracować swoją drogę w górę. Lubiłem też przenosić się do innego klubu i tam kontynuować swoją przygodę. Kupowanie i sprzedawanie piłkarzy, odkrywanie nowych talentów, rozbudowa stadionu, zawsze, zawsze z przekroczonym budżetem po dwóch lub trzech sezonach… Sezon za sezonem mijał, a ja rozpoczynałem nową kampanię dopiero wtedy, gdy bieżący rok stawał się dla mnie zbyt “science fiction”.

Ale to jest właśnie to, co uwielbiam: kampania. Opowieść o karierze, którą sam stworzyłeś. To było jak dobra gra RPG. Założę się, że wielu maniaków menadżera piłkarskiego uwielbia takie gry jak Skyrim. Ja wiem, że tak.

Dlatego kampanie solowe są idealne, aby zapewnić ci te same wrażenia. Podstawowa gra ma już świetny tryb solo, ale rozszerzenie robi kolejny krok. Ma osiem scenariuszy – czternaście, jeśli liczyć również rewersy – które są połączone w unikalny sposób, aby stworzyć wspaniałą historię. Zaczynasz w klubie z niższej ligi. Po rozegraniu sezonu masz różne opcje w zależności od tego, jak dobrze sobie poradziłeś. Możesz zostać w klubie: Odwracasz scenariusz i przechodzisz na kolejny sezon. Jeśli dobrze ci poszło, inne kluby mogą być tobą zainteresowane. Możesz chcieć kontynuować swoją karierę w innym klubie. Ten system pozwala na poruszanie się po piramidzie ligowej. To może dać ci poczucie prawdziwej piaskownicy. Możesz grać w grę przez wiele sezonów, tak jak robiłeś to w przeszłości na komputerze. Twoje decyzje naprawdę się liczą i mają wpływ na kolejny scenariusz.

Twoim ostatecznym celem jest dotarcie do ekstraklasy, więc przygotuj się na budowanie sobie wielkiej kariery.

Na potrzeby tego rozszerzenia stworzono specjalną solową talię 36 kart. Wpływają one na rozgrywkę i twoje postępy w kampanii. Do trybu wieloosobowego dołączono 14 nowych kart, w tym nowe karty celów, dyrektorów i spotkań zarządu, zwiększające ogólną regrywalność w grze podstawowej.

Oczywiście kampania solowa nie jest wymagana do gry solo w Eleven, ale wzbogaca rozgrywkę solową z gry podstawowej czyniąc ją bardziej strategiczną.

Myślę, że bardziej nie da się już zbliżyć do tego uczucia, jakie towarzyszyło menadżerowi piłki nożnej na PC. Naprawdę nie mogę się doczekać premiery Eleven i mam nadzieję, że spodoba się wam tak samo jak mnie. Dzięki!


Thomas Jansen

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.