Dziś premiera “Mosaic” i dodatku Aeon’s End: Starożytni

Nowości z Portal Games trafiają dziś na sklepowe półki. 6 czerwca ma miejsce premiera detalicznej wersji Mosaic – epickiej gry planszowej z cywilizacyjnym tematem i rozbudowanym aspektem karcianym. Gra, której wydanie w serwisie kickstarter.com wsparło niemal 7500 graczy, na rynek trafia w wersji detalicznej. Dostępna od kilku tygodni w przedsprzedaży, zebrała bardzo pozytywne opinie polskich graczy i recenzentów.

Do sprzedaży trafia także dodatek do bestsellerowej serii gier Aeon’s End. Nosi on tytuł Starożytni i wprowadza dwie nowe maginie, nową Nemesis oraz zestaw kart zaklęć.

Mosaic – Epicka historia cywilizacji… do rozegrania w 2-3 godziny!

Mosaic to klasyczna rozgrywka z rywalizacją o dominację nad regionami wokół Morza Śródziemnego z niezwykłym, karcianym zadziorem i kompaktową, ok. 2-godzinną rozgrywką.

Znajdziesz w niej m.in.:

 • Wielką mapę z prowincjami do opanowania: Hispanię, Galię, Italię, Grecję, Asyrię, Egipt i Numidię,
 • Wioski i miasta: porty, manufaktury, ufortyfikowane miasta i wioski,
 • 105 starożytnych technologii,
 • 9 antycznych cudów świata,
 • trzy rodzaje jednostek wojskowych zapewniających dodatkowy wpływ na prowincje: piechotę, konnicę i machiny oblężnicze,
 • dobra handlowe i zasoby,
 • 6 rodzajów rządów z unikatowymi cechami i sposobami punktowania,
 • 9 przywódców z unikatowymi cechami i sposobami punktowania,
 • 9 rodzajów złotego wieku i 15 osiągnięć cywilizacji, czyli cele, o zdobycie których ścigasz się z przeciwnikami.

Opinie o grze:

Dróg do zwycięstwa w Mosaic jest wiele bo punkty dosłownie wylewają się z każdej naszej akcji. (…) To właśnie ta wolność wyboru sprawia, że chętnie wracam do tej gry. – Brodaty Boardgames

Bawi mnie to, jak (…) zaczniemy rozkminiać, ile akcji potrzeba, żeby zrealizować ten cel przed innym graczem. I czy skupienie się na tym celu nie sprawi, że przeciwnik podbierze mi za chwilę coś innego. Bawi mnie taka dłubanina, mikrozarządzanie każdą prostą, szybka akcją. – Games Fanatic

Muszę przyznać, ze gra prezentuje się bardzo dobrze. Jest duża, ciężka i bardzo ładna. – Angry Boardgamer

„Mosaic” na początku przytłacza, ale po kilkunastu turach nie trzeba nawet zerkać do zasad. – Tryb Solo

Link do gry: https://sklep.portalgames.pl/mosaic

Aeon’s End: Starożytni – Nowe pokolenie walczy o Gravehold 

Córka legendarnego maga Xaxosa i samorodny magiczny talent Mazra stawiają czoła nowej Nemesis – na wpół materialnemu Tułaczowi. Rozszerzenie zawiera dwie nowe maginie Bram, Nemesis, oraz nowe Klejnoty, Artefakty, Zaklęcia, Skarby i Popleczników.

Link: https://sklep.portalgames.pl/aeons-end-starozytni

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.