Dzieje się! Wywiad z koordynatorem Mistrzostw Polski Neuroshimy Hex

Neuroshima Hex ze swoim taktycznym bogactwem i różnorodnością armii świetnie sprawdza się w roli tytułu turniejowego. Od kilku tygodni to jej turniejowe życie nadzoruje Jakub Grzegorczyk. Poprosiliśmy go o to, by się przywitał i odpowiedział na kilka pytań. Proszę państwa, przed państwem koordynator Mistrzostw Polski Neuroshimy Hex.

Miałem napisać ze dwa zdania o sobie, więc piszę. Zacząłem swoją przygodę z turniejami w 2015 roku, od kiedy zacząłem jeździć z konwentu na konwent i rywalizować z różnymi ludźmi w różnych grach. Z czasem zaangażowałem się mocno w Carcassonne. Tworzyłem ligi w kilku województwach, rozwijałem się jako organizator i jako gracz. Skutkiem było stworzenie wielu turniejów, wyszkolenie wielu graczy na poziom MP, vice-mistrzostwo Polski oraz gra w reprezentacji Polski w Carcassonne na MŚ.

Co do Heksa to jako nowy koordynator mam następujące cele:
1. Wzmocnienie marki Neuroshimy Hex;
2. Rozszerzenie kalendarza turniejowego;
3. Rozszerzenie grona fanów gry;
4. “Rewolucję” w kilku mniej znaczących kwestiach.

Mam nadzieję, że doświadczenie zebrane na polskiej i europejskiej scenie turniejowej w innych grach zaowocuje zdecydowaną pozycją Heksa jako lidera w Polsce!

fot. Bialikart

O heksowe preferencje podpytał Kubę Rafał “Multi” Szyma:

Gdybyś był częścią jednej z armii do heksa, to której?

Zdecydowanie Uranopolis, bo mocno czuć w tej armii klimat górnego Śląska. Pochodzę z gór, ale od 8 lat mieszkam w Katowicach i zakochałem się w tym miejscu. Nieważne gdzie życie mnie kiedyś zaprowadzi – zawsze gdy ktoś mnie zapyta skąd jestem, będę miał przed oczami właśnie to miejsce. Uranopolis kojarzy mi się zatem z miejscem, z którym się utożsamiam

Gdyby w heksa grało się przy muzyce, jaki kawałek wziąłbyś na soundtrack swoich partii?

“Caravan” z filmu Whiplash! O tak! Uwielbiam muzykę jazz, a Caravan jest bardzo, bardzo żywym i energicznym utworem. Pod koniec filmu w trakcie grania tego utworu dwójka przeciwników – perkusista i dyrygent rywalizują ze sobą, walczą, grożą sobie, nienawidzą się, czuć między nimi chęć wygranej i pokonania rywala. Jest duże napięcie. Na koniec jednak obaj łączą siły i dogadują się, bo w końcu chodzi o ich największą pasję, czyli jazz. Trochę przypomina mi to pojedynek w Heksa, gdzie gracze ze sobą walczą, a na koniec zbijają piątkę i cieszą się nadal tą grą, niezależnie od wyniku

Gdybyś miał zaprojektować nową armię do heksa, w jaką stronę (tematycznie, mechanicznie) byś z nią poszedł?

Właściwie to zaprojektowałem Leży w szufladzie i czeka na odpowiedni moment. Temat? Fanatycy i kultyści religijni, znani fanom Neuroshimy RPG z malowniczego miasta Salt Lake City. Mechaniki? Nawracanie, Arkosolia i x innych rzeczy, ale to wolę na razie nie zdradzać hahaha 😀

Dzięki za ten mini-wywiad! 🙂

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.