Detektyw wygrał nagrodę Gry Roku w kategorii Ekspert we Francji!

21 lutego 2019 roku rozpoczął się Festiwal Gier w Cannes. Jednym z ważniejszych punktów festiwalu jest wręczenie nagród Złotego Asa – Gry Roku (l’As d’Or-Jeu de l’Année) dla najlepszych gier planszowych.

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa wygrał nagrodę Gry Roku w kategorii ekspert! Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi i dumni z tego faktu. Gratulujemy również IELLO, naszemu francuskiemu partnerowi, który wykonał świetną robotę w stworzeniu francuskiej lokalizacji gry i udostępnił ją graczom we Francji.

Ceremonia

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 21 lutego 2019 roku o godzinie 19 w Cannes.

Nominowani

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa był nominowany w kategorii ekspert. Gry eksperckie są nieco bardziej skomplikowanymi tytułami dla wprawionych odbiorców, którzy doceniają głębię rozgrywki i nie odstrasza ich nieco grubsza instrukcja, ani dłuższy czas spędzony z grą.

Detektyw był nominowany w tej kategorii wraz z Keyforge i Spirit Island.

Nagrody

Pierwszą nagrodę otrzymała gra Mr. Wolf autorstwa Marie & Wilfried Fortów oraz ilustratora Gaëlle Picarda, w kategorii gier dla dzieci. Gratulacje!


Kategoria ekspert

Drugą nagrodę przyznano w kategorii ekspert. Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa ( Detective: un jeu d’enquête moderne po francusku) wygrał! Chcielibyśmy podziękować jurorom, organizatorom festiwalu, IELLO, naszym francuskim partnerom, a także, przede wszystkim naszym fanom, którzy zagrali w Detektywa i sprawili, że ten sukces jest w ogóle możliwy!

Robin z IELLO odbiera nagrodę:

A oto sama nagroda:


Trzecią i zarazem ostatnią nagrodą był l’As d’Or-Jeu de l’Année dla The Mind, gry Wolfganga Warscha, ilustrowanej przez Olivera Freudenreicha. Gratulacje!

Zwycięzcy

The Mind

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa – kategoria ekspert

Mr. Wolf – kategoria dziecięca


Transmisja z ceremonii

Transmisja Tric Trac

Transmisja Festival des Jeux Cannes

Historia L’As d’Or-Jeu de l’Année

W 1988 roku, Cannes rozpoczęło konkurs, w którym nagradzane były najlepsze gry prezentowane podczas festiwalu: nagrodą był Złoty As ( l’As d’Or).

W 2003 roku Francuski Związek Promocji Gier Planszowych stworzył nagrodę Gry Roku (Jeu de l’Année), wraz z określonymi kryteriami jej przyznawania i oceniania.

W 2005 roku twórcy obu nagród postanowili połączyć swoje wysiłki w promocji gier planszowych we Francji i, zwróciwszy uwagę, że ich starania są do siebie bardzo zbliżone, zdecydowali się połączyć obie nagrody w jedną, świadczącą o jakości i rozpoznawalną w całej branży.

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.