Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa – aktualizacja Bazy Danych Antares

Detektywi! Mamy dla was ważne ogłoszenie związane z aktualizacją Bazy Danych Antares!

Od samego początku, od kiedy tylko gra Detektyw trafiła w wasze ręce, przysłuchujemy się waszym opiniom, szukamy głosów krytyki i cieszymy się z każdej pochwały na jej temat. Skrupulatnie analizujemy wasze uwagi i sugestie, zastanawiając się, czy jesteśmy w stanie jakoś ulepszyć grę.

Zabieg ten byłby niemożliwy, gdyby w Detektywie nie istniał komponent online. Ale dzięki Bazie Danych Antares jesteśmy w stanie przekuć wasz feedback w konkretne poprawki i ulepszenia. Dzisiaj chcielibyśmy ogłosić, że weszła w życie duża aktualizacja systemu punktacji i finałowego raportu, dotykająca głównie kampanii Złotego Zegarka.

Co się zmieniło?

Punkty Zwycięstwa

Postanowiliśmy uprościć system punktacji i uczynić go bardziej czytelnym. Od jakiegoś czasu mogliście już obserwować tę zmianę, ale teraz została ona wdrożona oficjalnie, dla wszystkich użytkowników. Od dzisiaj wszystkie pytania główne warte są 6 punktów, wszystkie pytania dodatkowe warte są 2 punkty, a wszystkie pary sygnatur powiązane w materiał dowodowy warte są 3 punkty.

Pozwala to jasno dostrzec, że najważniejsze są odpowiedzi na pytania główne, a pytania dodatkowe zwiększają nasz końcowy wynik w bardzo małym stopniu. Odpowiedź “nie wiem” cały czas warta jest 0 punktów, a błędna odpowiedź na pytanie odbiera nam punkt.

Raport Końcowy

Niewielkim poprawkom uległ także raport końcowy. Od dzisiaj został on odchudzony o kilka pytań, które nie były ściśle powiązane z sednem sprawy. Niektóre pytania zostały poprawione, aby sposób, w jaki zostały sformułowane, lepiej oddawał sens prowadzonego śledztwa.

Co dalej?

Niezależnie od tego, czy już ukończyliście Detektywa, czy jesteście w trakcie, czy dopiero planujecie zagrać, nie musicie nic robić. Wszystkie zmiany zostały wprowadzone w tle i nie powinny mieć wpływu na wasze dotychczasowe wyniki.

W niektórych skrajnych przypadkach możecie jednak zauważyć, że poprzednio wygrana sprawa jest teraz przegrana, albo na odwrót, przegrana sprawa będzie teraz wygrana. Niemniej zmianie uległy także progi, od których sprawę uznaje się za zaliczoną, aby rekompensować zmiany w liczbie pytań i punktacji. Liczymy więc, że takich przypadków będzie niewiele. Nie mają też one wpływu na dalszą rozgrywkę.

Dziękujemy bardzo wszystkim fanom i graczom, którzy spędzili z Detektywem dziesiątki godzin, a potem podzielili się z nami swoimi wrażeniami. Bez was powyższe ulepszenia nie byłby możliwe.

Życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu kryminalnych spraw!

Kuba Łapot

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.