Aeon’s End: Książę Pożeraczy – Nemesis

Każde z Nemezis oznaczać może okrutny koniec dla Gravehold, lecz jeden z nich, przepełnia nasze serca i umysły prawdziwą trwogą. Książę Pożeraczy dosłownie pochłania nasze miasto! Nasze zapasy, nasze kryształy i artefakty, nasze zaklęcia. Wszystko, co stanie mu na drodze. Cokolwiek ma dla nas jakąś wartość, cokolwiek może nam pomóc w walce z Otchłanią, trafi do trzewi potwora.

Lecz nie strata tych dóbr jest dla nas najbardziej bolesna. Książę pożera także naszego ducha walki. Sprawia, że zapominamy o tradycji, odwracamy się od siebie nawzajem. Gdy zasobów brak, zaczyna panować anarchia. Każdy myśli tylko o sobie i o przetrwaniu. Zaiste, prawdziwa próba to przetrwać w obliczu własnych słabości…

Książę Pożeraczy to nemezis w grze Aeon’s End, z którym przyjdzie zmierzyć się graczom. Magowie Bram będą mieli przed sobą prawdziwie trudne zadanie. Potwór ten pożera karty ze stosów zasobów i umieszcza je na specjalnym stosie kart Pochłoniętych. Gracze dalej mają do nich dostęp, dalej mogą uratować je przez nicością, wykupić i używać, lecz stos ten będzie nieubłaganie rósł w miarę postępów rozgrywki.

W tym samym czasie pozostałe stosy zasobów będą topnieć. A gdy wszystkie zostaną pochłonięte, nemezis zacznie pożerać samo Gravehold, przybliżając upadek Magów. Walka z przedwiecznym głodem wymaga strategicznego planowania. Jeśli wkrótce interesujące mnie karty mogą zniknąć, może lepiej nie specjalizować się w jednym ich rodzaju? Może lepiej będzie jak najszybciej wykupić jak najwięcej tanich kart? Ale wtedy Pożeraczowi bliżej jest do murów Gravehold – nie pozostanie nic, co można rzucić mu na przynętę i odwlec nieuniknione.

Metody Księcia Pożeraczy nie są szczególnie subtelne. Większość jego popleczników i kart, które go wspierają, sprowadza się do pochłaniania kolejnych klejnotów, zaklęć i artefaktów. Magowie mogą zyskać sporo czasu, jeśli będą agresywnie wydzierać mu pochłonięte karty – pozyskiwanie ich ze stosu kart Pochłoniętych oznacza, że na pozostałych stosach zasobów pozostaje ich więcej. To zwiększa szanse na przetrwanie miasta. Książę nie jest w stanie pochłonąć tego, co już skonsumował. Jeśli jednak uda mu się przetrawić wszystkie karty z każdego stosu kart zasobów, wdziera się do Gravehold, zwiastując tym samym porażkę graczy.

Wszystko zostało pochłonięte, zamazane, zanim trafiło do wieczności. Książę żywi się naszymi opowieściami, pozostawiając po sobie wyłącznie strach i zwątpienie. Jesteśmy ludźmi bez przeszłości i przyszłości, uwięzionymi w chwilach przemykających tuż przed naszymi oczami.

Jakub Łapot

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.