A Ty – wzniosłeś toast za Molocha?

Postapokaliptyczny świat Neuroshimy ujrzał światło dzienne w 2003 roku wraz z wydaniem gry fabularnej “Neuroshima”. W 2005 roku rozbudowane zostało o pierwszą grę planszową: Neuroshimę Hex. Potem były inne: 51. Stan, Konwój, Last Aurora… Uniwersum, któremu niedawno stuknęła 20-tka, żyje i ciągle się rozwija.

Tylko w tym roku dostarczyliśmy graczom 51. Stan: Ultimate Edition, wyjątkową edycję neuroshimowej gry karcianej. Otrzymali ją ci, którzy wsparli nas w kampanii crowdfundingowej w serwisie gamefound.com, a także – w wersji detalicznej – wszyscy nowi gracze. Ci, których nie było w hobby, gdy gra startowała w 2009-2010 roku ani za czasów Master Seta, nowej edycji gry. Dziś 51 Stan ma wielkie pudło z kompletem dodatków (w tym zupełnie nową Ziemią Niczyją) i znajdziesz je w każdym sklepie z grami planszowymi. 

Także w 2023 roku dostarczamy kolejny, 17 armypack do Neuroshimy Hex. Gildia Kupców Joanny Kijanki dokłada kolejną cegiełkę do niesłabnącej popularności Neuroshimy Hex, gry obecnej na półkach graczy od 2005 roku! Nowy grywalny pomysł, nowy trik na zmianę myślenia o rozgrywaniu partii hexa, nowa cegiełka w uniwersum gry.

Wznowiliśmy też pudełkowe wydanie epickiej kampanii do Neuroshimy RPG: Molocha Ucieczkę z Miasta Maszyn. Mało tego, kolejny dodatek do erpega trafił właśnie do drukarni. To Prawo i Ołów, materiał dla tych graczy i MG, którzy chcą pobawić się systemem sprawiedliwości postapokaliptycznego świata. 

A przecież to nie koniec! W portalowym warsztacie jest właśnie gra Resurgence, kolejna planszowa odsłona tego  świata. Jeszcze w tym roku zadebiutują Partyzanci – armia Neuroshimy Hex zaprojektowana specjalnie na urządzenia mobilne i cyfrową odsłonę tej gry. Kolejne projekty wzrastają w słoikach inkubatorów: zarówno takie, które przywracają dzisiejszym fanom dostępne niegdyś wydania, jak i zupełnie nowe produkcje.


Dzień Molocha 2023

Gdzieś w 2011 roku, bodajże na konwencie Awangarda, po raz pierwszy świętowaliśmy Dzień Molocha. Specjalne wydarzenie, nasze święto, święto Neuroshimy i jej Wielkiego Złego. Wszystko na cześć wydarzenia ze świata gry: 5 września 2020 roku, ok. 9 rano maszyny zbuntowały się, dając początek Molochowi, zbuntowanej SI z armią maszyn… i neuroshimowej postapokalipsie w ogóle. 

Od paru lat odpalamy tę imprezę cyklicznie: albo na żywo, na którymś z zaprzyjaźnionych konwentów, albo online, tak by mógł w niej uczestniczyć każdy fan Neuroshimy, niezależnie od miejsca zamieszkania. 

Tak było i w tym roku. Pokazaliśmy, jak w boju radzi sobie Gildia Kupców. Zaprosiliśmy Michallusa, wielkiego przyjaciela Neuroshimy Hex i autora armii Mephisto, by opowiedział o fanowskich rozszerzeniach do tej gry. Pobawiliśmy się przy szalonym quizie. Rozdaliśmy górę nagród. Zebraliśmy przeszło 500 złotych na charytatywny cel. Dzień Molocha AD 2023 przeszedł do historii… a my już kminimy, co takiego przygotować za rok.


To święto dla Ciebie!

Przez ostatnie 18 lat świat Neuroshimy dał rzeszom graczy kupę zabawy. Jeśli kiedykolwiek zagrałeś/aś w cokolwiek z tego uniwersum, sięgnij może po Hexa czy “pięćdziesiątkę-jedynkę”, wpadnij na youtube i sprawdź nasze neuroshimowe materiały na kanale Portal Games PL, albo zaproś znajomych na sesję Neuroshimy. Skorzystaj z corocznego święta, by na nowo odpalić zmagania z Molochem.


A jeśli pierwsze słyszysz o Neuroshimie… Wiedz, że są takie gry: żywe, rozbudowane o dodatki, z bogatą społecznością fanów… i z corocznym świętem, podczas którego dzieją się fajne rzeczy!


Relacja z tegorocznego wydarzenia:

No comments yet.

Leave Your Reply

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.