Osadnicy – Strategia i Taktyka: Amazonki i 3 przyjaciele z boiska

Dwa tygodnie temu przyglądaliśmy się rozszerzeniu „Każdy potrzebuje przyjaciela”, teraz nadszedł czas, aby nasze nieustraszone Amazonki pokazały, jak sobie radzą z zestawami w dodatku trzej przyjaciele z boiska. Harmonia będzie się przyglądała naszej talii, będzie pilnować, abyśmy dobrze przygotowali naszą talię przed rozgrywką. W tym rozszerzeniu, na topie są karty niebieskie i czarne.

Tak jak wcześniej, przedstawimy wam unikalne opcje, które nieźle się sprawują w naszej opinii, ale oczywiście nie są to najlepsze wybory i zachęcamy was do próbowania innych opcji zawierających zestawy. A więc jakie przygotowaliśmy dla was wybory przy wykorzystaniu trzech przyjaciół z boiska? Przyjrzyjmy się im z bliska.


Najpierw jedyna karta, która występuje w trzech kopiach, czyli Fontanna Harmonii oraz karty, które możemy odrzucić, aby ją włączyć do naszej talii.

Fontanna Harmonii to podstawa całego dodatku, tak jak większość kart w tym dodatku, skupia się na zestawach i dostarcza wiele punktów zwycięstwa więc najlepiej wymienić ją za Pchli Targ, zachowując przy tym Mistyczny Dąb, który dostarcza drewna potrzebnego do budowy innych konstrukcji przedstawionych w tym dodatku. Zwiadowczynie i ich opcja manipulacji kartami jest niesamowita, ale warto też rozważyć je jako zamiennik dla fontanny, zachowując w ten sposób dwie opcje zdobywania punktów.

Błogosławieństwo lasu oraz Drzewo życzeń to dwie karty posiadające po dwie kopie. Pod spodem przedstawiamy kilka opcji włączenia ich do naszej talii, jednak pamiętajcie, że niebieski kolor ma tutaj bardzo duże znaczenie.

Drzewo życzeń
Darmowy Bonus za zbudowanie, który otrzymujemy z jednej z trzech odkrytych kart, oraz opcja pozbycia się kart, które nie są koloru niebieskiego i nie będą współgrać z Fontanną Harmonii to bardzo dobra opcja. Możemy zrezygnować z Posągu Midasa, na rzecz tej karty, jasne posąg ma świetny bonus za zbudowanie, z którego samo Drzewo życzeń mogłoby skorzystać, jednak większość kart, które występują w dwóch kopiach, są niebieskie lub czarne i przydadzą się nam w połączeniu z innymi kartami z tego rozszerzenia. Dlatego wybieramy jedyną złotą kartę.

Błogosławieństwo lasu
Błogosławieństwo to fantastyczna karta, która idealnie współgra z Fontanną Harmonii. Pozostali gracze, często będą rzucać się na nasze podstawowe budynki, które pojawią się w naszym imperium. Posiadając błogosławieństwo, nie musimy się martwić, ponieważ otrzymamy coś ekstra, za wszystkie Fundacje, które znalazły się przed nami. Aby włączyć tę kartę do naszej talii, powinniśmy zrezygnować z Młodych wojowniczek lub Zasadzki, ponieważ różowych kart, również nie potrzebujemy w naszych zestawach.

Karty z pojedynczą kopią to: Mała Wojenka; Świątynia Aresa; oraz Sieć Wywiadowcza.

Mała Wojenka
Wspaniała karta, która doskonale łączy się z naszymi czarnymi kartami, daje nam surowce za każdą zbudowaną czarną kartę. Dlatego zachowaliśmy większość niebieskich i czarnych kart w naszej talii, starając się wykorzystać ich wzajemne działanie. Pierwszym i jednym z wyborów, aby wcielić pojedynczą kartę do naszej talii, to karta Stolica, która posiada aż trzy różne kolory, ale żaden z nich nie jest niebieskim ani czarnym.

Świątynia Aresa
Kolejna z kart, która faworyzuje niebieskie oraz czarne karty w zestawach, dając nam efekt kuli śnieżnej. Zdobywamy kartę oraz miecz za każdy nowy zestaw dwóch niebieskich i jednej czarnej karty, co pcha naszą rozgrywkę do przodu w zawrotnym tempie. Więc z czego jeszcze możemy zrezygnować? Strzeżony spichlerz, kolejny niepotrzebny kolor karty, w naszej taktyce zbierania zestawów.

Sieć Wywiadowcza
Ostatnia karta w tym rozszerzeniu pozwoli nam zdobyć dodatkowe punkty zwycięstwa pod koniec rozgrywki, za każdą kartę z bonusem za zbudowanie, która jest włączona do naszego Imperium. Jednak jeżeli decydujemy się na trzecią kartę z pojedynczą kopią, to polecamy pozbyć się Straży Tylnej. Tak, jest to czarna karta, która dobrze działa w połączeniu z kartami opisanymi wcześniej, jednak jej efekt, który wymierzony jest głównie w naszych przeciwników, nie daje nam zbyt dużego wachlarzu wyborów, jeżeli chodzi o naszą strategię.

A więc to tyle, kolejne rozszerzenie włączone do rozszerzenia Amazonek, oraz wybory, które możecie wypróbować, bawiąc się daną talią. Dajcie nam znać, jak wam się podobają nasze wpisy Strategii i Taktyki oraz czy byście chcieli zobaczyć więcej takich wpisów z uwzględnieniem innych frakcji.

Matt Dembek


Oglądaj Planszówki TV: http://bit.ly/PortalGamesPL

Śledź nas na Twitterze: https://twitter.com/portal_pl

Zajrzyj na naszego FB: https://www.facebook.com/wydawnictwoportal/

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Zima w pełni, ale w lutym na pewno będzie ogień 🔥🔥🔥 #mezo https://t.co/Z6aPkHH8Mx
Rok zapowiada się obficie ;) #Redcathedral #Pragacaputregni #Bonfire #Tekhenu #Tawantinsuyu https://t.co/4WH2SPICrV
W ten czwartek premiera 😃 #aeonsendlegacy #premiera https://t.co/OXaHrp8k6j https://t.co/WE77Y07VRt

Newsletter