BLOG: Rytuał Przebudzenia – Eksploracja

Pudełko z grą Rytuał Przebudzenia obiecuje cztery niezwykłe, niespotykane w innych grach z tego nurtu cechy – Eksplorację, Różne zakończenia, Fabułę oraz Regrywalność. Cóż one oznaczają? Na czym może polegać Eksploracja w grze z gatunku Escape Room?

Rytuał Przebudzenia zawiera dziewięć pokoi. Pisząc pokoi, mam na myśli takie właśnie pokoje jak w prawdziwych Escape Roomach, z masą szczegółów, ukrytych tropów, skrzyń, kłódek, zagadek sprytnie umieszczonych w każdym zakamarku. Pokój w grze reprezentowany jest przez dwie duże, pięknie zilustrowane karty pełne szczegółów i detali. Gracze odkrywając te dwie karty i ustawiając na planszy, mogą w pewnym sensie poczuć się jakby wchodzili do Escape Roomu.

I tak, jak w prawdziwym Escape Roomie, rozbiegamy się w cztery strony, oglądamy, dotykamy, nawołujemy się pokazując innym graczom co znaleźliśmy, tak i tu, dzięki mechanice punktów akcji gracze mogą się niejako rozbiec i ruszyć w poszukiwaniu zagadek. Każdy pokój w grze podzielony jest na dwanaście sektorów, dwanaście miejsc, które można zbadać. Wkraczając do każdego pokoju otrzymujemy pulę punktów akcji, czasem są to cztery, czasem pięć. To nimi gracze wybiorą – kładąc je na karcie – którą część pokoju badają, której części chcą przyjrzeć się szczególnie uważnie. 

Badasz pomieszczenie, przyglądasz się elementom, detalom, eksplorujesz. Niesamowite uczucie, zwłaszcza, gdy w rękach graczy pozostał ostatni żeton, ostatni punkt akcji i trzeba podjąć decyzję którą część pokoju zbadamy. Uczucie, jakiego nie ma w żadnej innej grze z tego gatunku.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

RT @TrybSolo: Put your hat, gloves and scarf on! “Neuroshima Last Aurora” is almost here 🥶 I love post apocalyptic theme in games, ever sin…
@Tube_driver @trzewik New York and Beijing

Newsletter