Przedsprzedaż Rising Sun


Rising Sun Cover

 

Przedsprzedaż Rising Sun
 • Doskonała gra strategiczna o walce, dyplomacji i honorze Rising Sun
 • Oszczędzasz 40zł!
 • Dostajesz unikatową figurkę gratis – do wyboru Sacred Warrior albo Phoenix (wysyłane osobno!)
 • DARMOWA wysyłka planowana na 26 marca (tydzień przed premierą!)
CENA

 

359,99

Oszczędzasz 40 złotych!

(Sugerowana cena detaliczna: 399,99 zł)

Zamów Rising Sun w Przedsprzedaży z figurką Sacred Warrior już dziś!
Zamów Rising Sun w Przedsprzedaży z figurką Phoenix już dziś!

Przedsprzedaż Rising Sun


Rising Sun to gra planszowa dla 3-5 graczy, której akcja rozgrywa się w legendarnej feudalnej Japonii. Każdy z rywalizujących graczy prowadzi swój Klan do wygranej poprzez zdobywanie Punktów Zwycięstwa na przestrzeni kilku Pór Roku. Gracze będą tworzyć i zrywać sojusze, podejmować działania polityczne, wielbić bóstwa, przystosowywać swoje klany do zmieniającej się sytuacji i rozmieszczać swoje figurki na mapie Japonii. Punkty Zwycięstwa zdobyć można na kilka sposobów – od wygrywania bitew, poprzez utrzymywanie się w kluczowych Prowincjach, aż do wykorzystywania Cnót zgromadzonych przez twój Klan. Gdy nastanie zima, gracz z największą liczbą Punktów Zwycięstwa obejmie rządy nad Krajem Wschodzącego Słońca!

Rising Sun to najnowsza gra Erica Langa, twórcy takich hitów jak Blood Rage, Chaos W Starym Świecie, The Others, The Godfather: Imperium Corleone czy Bloodborne: Gra Karciana!

Komponenty

Wspaniałe figurki

Wydawnictwo Cool Mini Or Not, producent gry Rising Sun, znane jest ze swojej dbałości o szczegóły i kunsztu, z jakim wytwarza figurki do swoich gier. W przypadku Rising Sun lata doświadczenia zaowocowały w jednych z najpiękniejszych i najbardziej złożonych modeli, jakie możecie znaleźć w grach planszowych!

 • 8 wielkich figurek potworów
 • W sumie 30 figurek Bushi
 • W sumie 15 figurek Shinto i 5 figurek Daimyo

Figurki Potworów


Symbol Klanu Lotosu

Pięć unikatowych klanów

W grze Rising Sun każdy klan jest inny. Krainę Japonii próbują zdominować klany Ważki, Lotosu, Koi, Żółwia i Bonsai. Każdy z nich posiada swoje własne, unikatowe zdolności i figurki, każdy z nich zaczyna na innym miejscu na torze Honoru. Doprowadź do perfekcji grę każdym z nich!

 • Unikatowe zdolności każdego z klanów
 • Cztery rodzaje unikatowych figurek dla każdego klanu
 • Każdy z klanów wymaga innego podejścia do gry

Przepiękne ilustracje

Autorem ilustracji do gry Rising Sun jest Adrian Smith, który pracował przy tak znanych projektach, jak Magic: The Gathering oraz licznych grach w uniwersum Warhammera 40K, a z wydawnictwem CMON pracował także nad grą HATE.

 • Pięknie ilustrowana, szczegółowa plansza
 • Unikatowe ilustracje dla każdego klanu, Kami i potwora
 • Klimat Japonii w wersji fantasy

Hachiman


Zasłonki klanów

Zasłonki klanów i kafle polityki/wojny

Unikatowe dla każdego klanu zasłonki pozwalają przede wszystkim potajemnie przed innymi graczami przydzielić zebrane zasoby na różne cele wojenne bądź polityczne, dzięki czemu rozgrywka jest emocjonująca i nieprzewidywalna!

 • Zawierają zasady dla każdego klanu
 • Wygodnie ukrywaj rozkazy na kaflach polityki lub wojny
 • Unikatowe zdolności klanu w każdej chwili widoczne także dla przeciwników

Różnorodne karty

Dużą regrywalność Rising Sun zapewniają urozmaicone karty. Podzielone są na trzy pory roku: Wiosnę, Lato i Jesień, które decydują o tym, kiedy można je zagrywać. Pozyskaj za ich pomocą potwory Oni i nowe możliwości na polu bitwy!

 • Pięknie ilustrowane zestawy kart
 • Wykupuj je w czasie gry, aby zyskać przewagę nad oponentami
 • Korzystaj zarówno z pasywnych, jak i aktywnych zdolności

Karty Pór Roku

Dostępne wyłącznie w przedsprzedaży

Sacred Warrior

Sacred Warrior to wielka, masywna figurka Potwora. Niech nie zmyli cię widok słodkiej pandy – ten święty wojownik to prawdziwy młot na twych wrogów! Jest to istota honorowa i ceni sobie lidera pełnego cnót – za każdą posiadaną kartę Cnoty jego siła wzrasta o jeden!

Uwaga – zamawiając grę w przedsprzedaży otrzymasz gratis jedną dodatkową figurkę wraz z odpowiadającą jej kartą pory roku do wyboru! Figurka będzie dostępna jedynie w przedsprzedaży i zostanie dosłana w osobnej paczce, której koszty wysyłki będą opłacone przez Portal Games. Późniejszy termin wysyłki dodatkowych figurek związany jest ze zleceniem ich produkcji przez CMON w terminie późniejszym niż rozpoczęcie produkcji samej gry. Oferta jest ważna do wyczerpania zapasów.

Unikatowa Figurka Sacred Warrior

Dodatkowa Figurka Phoenix

Phoenix

Phoenix to śliczna, smukła figurka zrodzonego z ognia Potwora. Upierzenie przeradzające się w płomienie nie tylko zagrzeje twój klan do boju – Phoenix nigdy nie odpuszcza i nigdy się nie poddaje! Gdy zginie, to natychmiast odradza się i powraca na pole bitwy, co inspiruje twoje armie, zapewniając ci jeden punkt zwycięstwa!

Uwaga – zamawiając grę w przedsprzedaży otrzymasz gratis jedną dodatkową figurkę wraz z odpowiadającą jej kartą pory roku do wyboru! Figurka będzie dostępna jedynie w przedsprzedaży i zostanie dosłana w osobnej paczce, której koszty wysyłki będą opłacone przez Portal Games. Późniejszy termin wysyłki dodatkowych figurek związany jest ze zleceniem ich produkcji przez CMON w terminie późniejszym niż rozpoczęcie produkcji samej gry. Oferta jest ważna do wyczerpania zapasów.

Komponenty
KOMPONENTY*karty w rozmiarze 57 x 89mm

ROZGRYWKA

Rising Sun to gra planszowa dla 3-5 graczy, której akcja rozgrywa się w legendarnej feudalnej Japonii. Każdy z rywalizujących graczy prowadzi swój Klan do zwycięstwa poprzez zdobywanie Punktów Zwycięstwa na przestrzeni kilku Pór Roku. Gracze będą tworzyć i zrywać sojusze, podejmować działania polityczne, wielbić bóstwa, adaptować swoje klany do zmieniającej się sytuacji i rozmieszczać swoje figurki na mapie Japonii. Punkty Zwycięstwa zdobyć można na kilka sposobów – od wygrywania bitew, poprzez opieranie się na kluczowych Prowincjach, aż do wykorzystywania Cnót zgromadzonych przez twój Klan. Gdy nastanie zima, gracz z największą liczbą Punktów Zwycięstwa obejmie rządy nad Krajem Wschodzącego Słońca!

Zasłonki Klanów
Każdy Klan dysponuje własną zasłonką, na której pokazane są wszystkie istotne dla niego informacje. Pamiętajcie, że w trakcie fazy Działań Politycznych nie należy niczego chować za zasłonką. Z kolei w trakcie fazy Działań Wojennych zasłonka skrywa tylko i wyłącznie Monety rozłożone przez graczy.

Figurki
Każdy Klan posiada 10 figurek: 1 Daimyo, 3 Shinto i 6 Bushi. Kiedy nie znajdują się w użyciu, należy trzymać je w rezerwie obok zasłonki Klanu; tam też należy odłożyć figurki, które zostały zabite.

Karty Pór Roku
Karty Pór Roku dzielą się na trzy Pory: Wiosnę, Lato i Jesień, a zdobywający je Klan otrzymuje dzięki nim różne zdolności. Podstawowe rodzaje Kart Pór Roku to:

 • Wzmocnienia (zielone) – karty te wzmacniają twój Klan nadając specjalne umiejętności twoim figurkom lub akcjom.
 • Cnoty (niebieskie) – karty te pozwalają na uzyskanie dodatkowych Punktów Zwycięstwa lub innych korzyści, wywoływanych przez określone warunki.
 • Potwory (brązowe) – te karty przyznają twojemu Klanowi Potwora wraz z wyjątkową zdolnością.
 • Ulepszenia Wojenne (czerwone) – specjalne korzyści zapewniane przez te karty są realizowane na początku lub w trakcie każdej fazy Działań Wojennych.
 • Ulepszenia Zimowe (błękitne) – karty te zapewniają dodatkowe Punkty Zwycięstwa po spełnieniu określonych warunków na końcu gry.

Honor
Honor to istotny element w grze Rising Sun. Wysoka wartość Honoru daje wielekorzyści, natomiast jego niska wartość związuje cię z ciemniejszymi stronami tego świata. Ale nade wszystko Honor rozstrzyga wszelkie spory.

Negocjacje
W grze Rising Sun gracze są zachęcani do stosowania dyplomacji, negocjacji, a nawet przekupstwa w celu przysłużenia się swojej sprawie. Gracze mogą w każdym momencie gry dobijać targu z innymi – Sojusznikami i Wrogami.

Przykład rozłożonej gry

Plansza do gry Rising Sun

Pobierz Instrukcję!

Zamów teraz Rising Sun w Przedsprzedaży

Przedsprzedaż Rising Sun zaczyna się 24 lutego 2018 o godzinie 12:00 i trwa do 23 marca 2018 do godziny 12:00 lub do wyczerpania zapasów dodatkowych figurek dostępnych wyłącznie w przedsprzedaży. Zamawiając grę Rising Sun w przedsprzedaży można wybrać jeden z dwóch wariantów – jeden zawiera dodatkową figurkę Sacred Warrior, a drugi dodatkową figurkę Phoenix.

Uwaga – zamawiając grę w przedsprzedaży otrzymasz gratis jedną dodatkową figurkę wraz z odpowiadającą jej kartą pory roku! Figurka będzie dostępna jedynie w przedsprzedaży i zostanie dosłana w osobnej paczce, której koszty wysyłki będą opłacone przez Portal Games. Późniejszy termin wysyłki dodatkowych figurek związany jest ze zleceniem ich produkcji przez CMON w terminie późniejszym niż rozpoczęcie produkcji samej gry.

Informacje podstawowe o grze Rising Sun
CENA

 

359,99

Oszczędzasz 40 złotych!

(Sugerowana cena detaliczna: 399,99 zł)

Zamów Rising Sun w Przedsprzedaży z figurką Sacred Warrior już dziś!
Zamów Rising Sun w Przedsprzedaży z figurką Phoenixa już dziś!