Zostań w domu i graj za darmo

Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych środków. Jako, że wszyscy teraz #zostajemywdomu, aby pomóc w walce z epidemią, Portal Games rozpoczyna akcję publikacji darmowych materiałów do naszych gier.

Poniżej znajdziecie materiały do zagrania w grę Detektyw zupełnie za darmo. Poniższy link doprowadzi was do strony, gdzie czekają na was wszystkie karty, plansza i wszystko co niezbędne, by rozegrać za darmo sprawę Przedmieścia. Uwaga! Do tej sprawy nie potrzebujecie egzemplarza gry Detektyw! Powodzenia!

3 scenariusze w trybie solo: jeden przeniesie Was do Japonii, w drugim zmierzycie się z Mroźnymi Gigantami, a w trzecim zbudujecie świetnie prosperującą farmę. Każdy ze scenariuszy może być grany dowolnym klanem Królestw Północy.

Gratka dla fanów Neuroshimy Hex 3.0 – super klimatyczny wątek do Sand Runners z dodatkowymi zasadami (nieturniejowymi). Czas nareszcie przenieść konflikt z kuchni na planszę! 😉

Dodatkowy arkusz Wioski do Osadników: Wykreślanego Imperium, stworzony do gry dla dwóch graczy, zaprojektowany przez fana Michała Pilca. Arkusz możesz wydrukować i zagrać solo bądź z domownikami. Idealny sposób na wyluzowanie po hektycznym dniu Pracy Zdalnej… 

Czujesz, że potrzebna Ci odmiana od domowych dresów i ciągnie Cię blichtr wielkiego świata mody? Publikujemy 3 dodatkowe scenariusze do gry Pret-a-Porter, które możesz wydrukować i wykorzystać dziś wieczorem w rozgrywce. W scenariuszu Tydzień Mody w Essen będziesz musiał zmierzyć się z problemem spadającej jakości materiałów, walczyć o unikalność i korzystać z zalet Ponadczasowych Wzorów. W scenariuszu Nowoczesne Zarządzanie będziesz korzystać z bankowości internetowej, Twoi pracownicy będą pracować na Home Office i wprowadzisz kontrolę jakości. W scenariuszu Szum Medialny będziesz wzbudzał niecierpliwość publiczności dzięki mediom społecznościowym. Dwa ostatnie scenariusze były częścią kampanii na Kickstarterze, ale w obecnej wyjątkowej sytuacji postanowiliśmy udostępnić je wszystkim graczom, aby mieli trochę frajdy w trakcie monotonnej kwarantanny.

Czas dodać nieco atmosfery grozy do naszego wieczornego pogrywania. W specjalnym Halloweenowym arkuszu do Osadników: Wykreślanego Imperium będziesz budować m.in. Nawiedzoną Posiadłość i Zamek Drakuli oraz używać takich surowców jak dynie. Z powodu użycia dodatkowych surowców, ten arkusz jest prawdziwym wyzwaniem. Przygotuj się na sporo móżdżenia.

Czy jestes fanem gier RPG? A może wprost przeciwnie – nawet nie wiesz nawet, co to jest RPG i tak naprawdę masz mnóstwo pytań, o które zawsze wstydziłeś się zapytać? Mamy dla Ciebie świetną propozycję na wieczorną lekturę. “Graj z głową. Almanach Mistrza Gry” to książka Ignacego Trzewiczka, w której opisuje on na czym polega rozgrywka RPG, jak buduje się postać w grze, jak wcielić się w Mistrza Gry i budować relację z innymi graczami, a także liczne wskazówki i porady dotyczące rozgrywek RPG. Jest to świetna lektura zarówno dla początkujących graczy, jak i tych bardziej zaawansowanych. W ramach akcji #zostanwdomu publikujemy obszerny fragment książki, dzięki któremu poczytasz o fascynującym świecie gier RPG.

Powspominajmy ubiegłoroczne konwenty gier planszowych. Ech, to były czasy… Maniacy gier planszowych wspólnie siedzący przy stołach pochyleni nad planszówkami, nowości na stoiskach wydawców, godziny grania, nowe znajomości. Można się rozmarzyć! Powróćmy do tych pięknych wspomnień dziś wieczorem dzięki specjalnym arkuszom do Osadników: Wykreślanego Imperium, które zostały przygotowane specjalnie na najważniejsze konwenty planszówkowe na świecie. Może my siedzimy w domu, ale nasi Osadnicy niech się świetnie bawią na UK Game Expo, Berlincon, Gencon i Essen Spiel. A my tam jeszcze wrócimy!

Może by tak rzucić to wszystko i uciec na Marsa? Gdy już dolecisz, upewnij się, że Twoje budynki są świetnie przygotowane na wszelkie okoliczności. Aby Ci to ułatwić, publikujemy nowe karty ulepszeń budynków do użycia w grze Pierwsi Marsjanie. Wydrukuj je, a następnie na początku gry rzuć monetą dla każdego z budynków, aby ustalić, która z kart (ta z gry, czy ta z wydruku) będzie brać udział w rozgrywce. Ulepszenia są oparte na importowanych technologiach, stąd angielski tekst na kartach. 😉 Powodzenia!

Zajrzyjcie do nas już jutro! Opublikujemy tu kolejne materiały do pobrania i dobrej zabawy! Trzymajcie się zdrowo i bezpiecznie! #zostańwdomu