Zapowiedzi Portal Games na 2020 rok

Nowa gra szpiegowska Wiedeński Łącznik

Wiedeński Łącznik to zupełnie nowa gra zainspirowana mechaniką Detektywa. 

W grze, zaprojektowanej przez Ignacego Trzewiczka, Przemysława Rymera i Jakuba Łapota, gracze wcielą się w agentów CIA, którzy w 1977 roku w środku Zimnej Wojny zostają wysłani do Europy aby odkryć tajemnicę śmierci Jamesa Wernera, Amerykanina zamordowanego w Wiedniu. 

Międzynarodowe śledztwo zatoczy szerokie kręgi – gracze odwiedzą szereg europejskich miast i zetkną się z innymi agencjami wywiadowczymi. 

Wiedeński Łącznik, wprawdzie luźno oparty na Detektywie, zawierać będzie nowe zasady i mechaniki odzwierciedlające specyfikę pracy szpiegów. 

Gracze dysponować będą nowymi zasobami (donosiciele, łapówki, informacje chronione), rozszyfrowywać raporty (tajne wiadomości, szyfry, podsłuchy) oraz wchodzić w interakcje z obcymi wywiadami.

Zupełnie nowe śledztwa w Detektyw: Sezon 1.

Detektyw: Sezon 1. to zupełnie nowa niezależna gra zainspirowana przez cieszącego się niesamowitą popularnością Detektywa: Kryminalna Gra Planszowa. 

Podobnie, jak w przypadku pierwowzoru, będzie to w pełni kooperacyjna, mocno wciągająca gra planszowa, w której 1 do 5 graczy przyjmie role detektywów prowadzących śledztwo. 

Detektyw: Sezon 1. zawierać będzie 3 niezależne sprawy o czasie rozgrywki 90 minut każda. Wszystkie sprawy różnić się będą stylem oraz tłem akcji. Krótszy czas rozgrywki czyni grę idealną na spotkania z przyjaciółmi.

Pierwsza sprawa w Serii Sygnowanej Detektywa: Drugie Dno autorstwa Roba Daviau

Wielokrotnie nagradzany Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, doczekał się pierwszej sprawy w Serii Sygnowanej. 

Scenariusz zatytułowany Drugie Dno, napisany przez Roba Daviau, przeniesie graczy do amerykańskiego miasteczka lat 70-tych, w którym prowadzić będą śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci lokalnego polityka. 

Sprawa jest pełna niespodzianek oraz ma niesamowitą atmosferę. Podobnie jak gra podstawowa Detektyw, nowa sprawa przeznaczona jest dla 1 – 5 graczy i wykorzystuje różnorodne źródła informacji pomocnych w prowadzeniu śledztwa.

2 nowe dodatki do Królestw Północy: Sztandary Rzymu i Hordy Barbarzyńców

Po wydaniu w 2019 roku świetnie przyjętych Królestw Północy oraz pierwszego dodatku Wyspy Japonii, Portal Games ogłasza, że w 2020 roku pojawią się aż dwa nowe dodatki: Sztandary Rzymu oraz Hordy Barbarzyńców. 

Każdy dodatek wprowadzi po dwa nowe klany z indywidualną talią kart oraz własną mechaniką. 

Po zsumowaniu wszystkich dodatków oraz gry podstawowej będziemy mieć aż 12 różnych klanów do wyboru grając w Królestwa Północy!


Królestwa Północy: Hordy Barbarzyńców

Nowy meta-dodatek do Osadników: Rise of the Empire

Po wydaniu w 2019 roku dwóch nowych gier opartych na świecie Osadników (Osadnicy: Wykreślane Imperium oraz Królestwa Północy), Portal Games powraca w wielkim stylu do swojego klasyka Osadnicy: Narodziny Imperium.

Tym razem zamiast nowych frakcji otrzymamy zupełnie nowy meta-dodatek, który wzbogaci grę o kompletnie nową warstwę poprzez wprowadzenie rozgrywki w trybie kampanii. 

Z gry na grę twoje imperium będzie rozwijać się osiągając nowe cele, technologie, odkrycia, zdobywając nowe prowincje oraz wkraczać w kolejne epoki historyczne. 

Co ważne, do kampanii nie będzie konieczna stała ekipa graczy, ponieważ każde imperium będzie mogło rozwijać się we własnym tempie, a poszczególne państwa znajdować się mogą w tym samym czasie w różnych epokach historycznych. 

Meta-dodatek zawierać będzie 220 nowych kart podzielonych na 3 typy: Prowincje, Cele i Osiągnięcia, Technologie i Odkrycia. Dodatkowo skróci on rozgrywkę Osadników z 5 do 4 rund. Rozwój cywilizacji jeszcze nigdy tak nie wciągał!

Mobilna aplikacja Osadnicy: Wykreślane Imperium

Osadnicy: Wykreślane Imperium to popularna wykreślanka wydana przez Portal Games w 2019 roku. Jeszcze w tym samym roku firma przygotowała aż 6 mini-dodatków dostępnych do pobrania na stronie internetowej. Gra była wielokrotnie chwalona przez krytyków za wyjątkowo bogaty tryb Przygodowy z aż 48 różnymi zestawami budynków. 

Portal Games z dumą ogłasza, że w 2020 roku wydana zostanie aplikacja Osadnicy: Wykreślane Imperium, dzięki której fani będą mogli grać na urządzeniach mobilnych. 

Początkowo aplikacja będzie oferować rozgrywkę solo, w której naszym celem będzie rozwój cywilizacji oraz zdobywanie Punktów Zwycięstwa oraz Gwiazdek, za które będziemy kupować dostęp do coraz to nowych budynków rozwijających nasz silniczek. 

Docelowo aplikacja wprowadzi również tryb rozgrywki wieloosobowej. Kto zbuduje najbardziej efektywne imperium, będzie mógł zgromadzić najwięcej Punktów Zwycięstwa i tryumfować.

Osadnicy: Wykreślane Imperium Aplikacja Mobilna

Nowa kampania na Kickstarterze – Robinson Crusoe: Księga Przygód

Dwie udane kampanie na Kickstarterze w 2019 roku (Prêt-à-Porter i Stronghold Undead) to był dopiero początek. 

Portal Games ogłasza, że w 2020 roku uruchomi nowy projekt na Kickstarterze – Robinson Crusoe: Księga Przygód. 

Będzie to kompendium nowych przygód uszeregowanych wg trudności, złożoności zasad i tematyki. Znajdą się tam scenariusze na każdą okazję, zarówno do grania z dziećmi, grania familijnego, jak i prawdziwie trudne misje dla doświadczonych graczy. 

Czas zaprosić do świata planszówek nowe pokolenie graczy. A czy może być lepsza ku temu okazja, niż poprzez wspólną zabawę w przygodową grę kooperacyjną?

Eurogry na licencjiSuchary na licencji


Gry Ameritrash na licencjiGry karciane na licencji


A do tego…

A także:

 • Race for the Galaxy: Expansion Box
 • Viscounts of the West Kingdom
 • Zachodnie Królestwa: Tomesaga

Rok 2020 zapowiada się ekscytująco! 🙂

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.