Opis gry


To czas niepokoju, kiedy kończy się Średniowiecze i rodzi się nowoczesność…Dla rządzących sytuacja dojrzała do działania. Twoje miasto musi utrzymać swoją pozycję, a Ty, jako jego książę, musisz o to zadbać.

Virtù to koncepcja przedstawiona przez Niccolò Machiavellego, która określa zdolność przywódcy do osiągania wielkich rzeczy, zabezpieczania podstaw niezbędnych dla władzy państwowej i  znajdowania sposobów dostosowania się do okoliczności; lub innymi słowy „Sztuki rządzenia”.

Przenieście się do okresu włoskiego renesansu. Każdy z graczy wcieli się we władcę jednego z kluczowych miast tego regionu – Wenecji, republiki Florencji, księstwa Mediolanu czy Neapolu i podejmie próbę uczynienia go prawdziwą potęgą na tle pozostałych.

Kluczowe cechy:

 • area control/dudes on a map w renesansowym klimacie,
 • asymetryczne frakcje z pulą akcji dowolnie modyfikowaną podczas gry,
 • wiele dróg do zwycięstwa w pełnej interakcji rozgrywce pozbawionej elementu losowego.
 

Virtu_2d_box

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)

  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.