Przenieś się do świata Inków! Tawantinsuyu: Imperium Inków to rozbudowany tytuł euro Dávida Turcziego (Tekhenu: Obelisk Słońca, Anachrony) z mechaniką rondla i zarządzania robotnikami. Kolejna gra, obok takich tytułów jak Teotihuacan czy Tzolkin, bazująca na klimatach starożytnych plemion Ameryki Południowej.

Tawantinsuyu_komponenty

Wielki Sapa Inka Pachacutec zwrócił się do swego potomstwa, rozkazując mu wyruszyć na podbój czterech stron świata. Tak daleko, jak wędrują lamy, rozciągać się będzie jego potęga. Tawantinsuyu: Imperium Inków to rozbudowana strategiczna gra Dávida Turcziego (Tekhenu: Obelisk Słońca, Anachrony), w której 1-4 graczy stanie na czele inkaskich plemion, walczących ze sobą o przejęcie schedy po legendarnym królu.

Na wielkim wzgórzu świątyni Coricacha będziecie rozstawiać swych robotników. Im w lepszej konfiguracji to zrobicie, tym więcej pozyskacie zasobów i więcej akcji będziecie mogli wykonać. Statuy bogów zapewnią Wam łaskę Niebios, a dzięki wojownikom podporządkujecie sobie kolejne obszary. W Tawantinsuyu nie ma jednej drogi do zwycięstwa. By zostać królem, trzeba wykazać się mądrością, rozwagą i bezwzględnością.

Każda tura gracza to wybór: położyć Robotnika na planszy i uruchomić mechanikę rondla, czy wykonać dwie z kilku dostępnych akcji pobocznych? W Tawantinsuyu nie posiadamy własnych meepli, lecz dobieramy je ze wspólnej puli. Kolor Robotnika mówi o jego specjalizacji.
Gońcy otrzymują dodatkową akcję, jeżeli będą pionierami na danym obszarze. Tak samo Rzemieślnicy i Architekci, jeśli zostaną umieszczeni na odpowiadających im kolorach. Z kolei kładąc Wojownika, gracz może zabrać do swojej puli sąsiadującego z nim innego meepla.


Położenie obok siebie kilku meepli tego samego koloru dodatkowo zwiększy możliwe do zebrania zasoby i akcje do wykonania. Akcji z planszy (głównych) mamy kilka. Budując Schody otrzymamy łatwiejszy dostęp do bogatszych w akcje i zasoby niższych tarasów. Z kupionych Tkanin będziemy tworzyć Gobeliny, uruchamiając mechanikę set collection. Z kolei postawione Posągi zwiększą naszą efektywność w rozstawianiu Robotników i umożliwią zwycięstwo w wyścigu na Torze Świątyni.


Zamiast umieszczać meepla na planszy, możemy wykonać akcje poboczne – dobrać karty, pozyskać nowych Robotników lub poruszyć Arcykapłana. Przesunięcie Arcykapłana uruchamia różne akcje zbiorowe, ale gracz inicjujący taką akcję otrzymuje w czasie jej wykonania dodatkowe profity. Możemy więc rozpocząć Produkcję, pozyskując zasoby z naszych Budynków, Oddać Cześć, odrzucając nasze Posągi i przesuwając się na Torze Świątyni lub rozpocząć Podbój, używając kart Wojny w celu podporządkowania jednego z czterech regionów.


Kolejnych Robotników będziemy pozyskiwać we Wiosce, płacąc za nich Kukurydzą i Ziemniakami. Jeśli ich pula tam się wyczerpie, rozpoczyna się Festiwal, czyli faza punktowania.

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

♟ Cel Kampanii #9 - 12 pionów Akcji i środkowa plansza ♟ To ulepszenie pomaga śledzić dostępne akcje i zastępuje ko… https://t.co/b2w7bzgcnZ
🏟 Cel Kampanii #8 - Dodatkowe żetony Infrastruktury Stadionowej i unikalne plansze Stadionów 🏟 Ulepsz swój Stadion… https://t.co/VhNtfrttM7
💵 Cel Kampanii #4 - Planszówkowi Sponsorzy 💵 Dzięki temu minidodatkowi branża gier planszowych będzie reprezentowan… https://t.co/vFkQt0EDoQ

Newsletter