Jaka jest różnica między talią przedmiotów Jakuba i Paczenki? Czy jest sens dobierać talie pod konkretnego przeciwnika? Czy zmieni nam się gra, jeśli pójdziemy na Wampira taką a nie inną trójką postaci? Poprosiliśmy Joannę Kijankę, autorkę gry, o stworzenie przewodnika po arsenale postaci w “Dzikim Samogonie”. A ona wzięła i dostarczyła!
Podczas tworzenia Samogonu, chiałam aby każda Postać wnosiła swój element dla całej drużyny, tak aby nie musieć znowu zamykać się w formacie ‘świętej trójcy’ (dps, healer, tank). Więc każda talia wciąż jest bardziej nastawiona na dane mechaniki, jednak dzięki tworzeniu wspólnej talii, gracze są w stanie grać bardziej elastycznie.

Talia Jakuba Wędrowycza
W przypadku talii Jakuba skupiłam się na kartach z alkoholem, które w grze reprezentują przede wszystkim możliwość leczenia ran. Nasz naczelny bimbrownik ma też dość wysokie wartości wzmocnień, co sprawia że wybór pomiędzy zachowaniem karty na leczenie, a wykorzystaniem jej w ramach pomocy sojusznikowi staje się ważnym wyborem.

Talia Józefa Paczenko
Jego karty mają najwięcej możliwości do przebijania pancerza Popleczników! Brutalna siła rozbijająca obronę utopców, czy innego tałatajstwa. Ma on też kilka niezłych efektów ze zdobywaniem flaszek, które znakomicie wzmacniają kombosa na przeciwników z twardą skórą. A kiedy wszyscy przeciwnicy już mają rozbite pancerze możemy zagrać efekt otrzymywania flaszek na sojusznika – kooperacja to klucz do wygranej Samogonu.

Talia Semena Korczaszko
W przypadku Semena chciałam postawić na możliwości zadawania obrażeń w dalekim dystansie. Nie tylko jeżeli chodzi o pojedynczych przeciwników – w końcu Semen może pochwalić się umiejętnościami siania potężnych ataków obszarowych, trafiających we wszystkich przeciwników w zwarciu z dowolną Postacią. Kałasznikow Kozaka w lewej i cytrynka w prawej ręce mogą być potężniejsze niż egzorcyzmy nawet najbardziej znamienitych wysłanników Watykanu!

Talia Księdza Markowskiego
Jak można było się tego spodziewać, klecha posiada dużo kart pozwalających egzorcyzmować. Jednak nie jest to łatwa fucha – Pancerz Bossa w grze jest osłabiany przez pokonywanie jego podwładnych. Zagrywanie Egzorcyzmów na prawo i lewo to nie jest ścieżka do zwycięstwa. Należy porcjować je z precyzją, niczym procent ofiar od wiernych przeznaczanych na przyziemne dobra.

Talia Tomasza Cieśluka
Tomasz to taki dobry sąsiad, pomoże z naprawą płotu, wypicia połówki, czy palnięcia szpadlem wilkołaka kradnącego nam trzodę. Taka złota rączka – jego karty mają najbardziej wszechstronny wymiar, a co najlepsze mają również najwięcej efektów pozwalających dobrać naszej grupie dodatkowe karty. A kiedy mamy z czego wybierać, to diabeł może i babę na nas posłać, ta i tak nie podoła.
Gra Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon jest dostępna tutaj: https://sklep.portalgames.pl/jakub-wedrowycz-dziki-samogon
Autorka: Joanna Kijanka