zapowiedziPoniżej znajdziesz wszystkie zapowiedzi gier i książek Portal Games, aktualne przedsprzedaże wydawanych przez nas produktów, a także raport z prac produkcyjnych. Uaktualniamy tę stronę minimum raz w tygodniu. Po kliknięciu w przycisk, przeniesiesz się do aktywnej strony produktu w sklepie, o ile jest dostępny w przedsprzedaży lub sprzedaży.

Chcesz poznać statusy dodruków? Kliknij tutaj!

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2022. Zmiany w statusach: Aeons End: Nowy Początek, Aeons End: Starożytni, Aeons End: Strzaskane Marzenia, Aeons End: Tajemnica Dziczy, Circadians: First Flight, Marvel United: X-Men.

BOT FACTORY

Bot Factory to strategiczna gra planszowa dla 1-4 graczy, która dzięki przystępnym zasadom oraz niespełna godzinnemu czasu rozgrywki jest świetnym wstępem do świata gier Vitala Lacerdy (Kanban EV, Weather Machine, Lisboa).

Zapowiedź

IRON MAIDEN PACKS #1, #2, #3

Zestaw klimatycznych figurek IRON MAIDEN do gier wydawnictwa CMON.

Zapowiedź

CZERWONA KATEDRA: POSŁAŃCY

Czerwona Katedra: Posłańcy to duży dodatek, w którym znajdziemy 10 nowych gildii, które można łączyć z tymi z podstawowej wersji gry, 6 dodatkowych kart schematów oraz nową kartę do trybu solo. Posłańcy będą poszukiwali i rekrutowali największe talenty do pomocy przy budowie katedry.

Zapowiedź

BLOODBORNE – GRA PLANSZOWA: LOCHY KIELICHA

Bloodborne – Gra Planszowa: Lochy Kielicha to dodatek, który pozwala graczom brać udział w jednorazowych polowaniach. Ich cel: znaleźć i pokonać bossa lochu. Po drodze muszą się przygotowywać, ulepszając swojego Łowcę. Dla graczy szukających szybszej rozgrywki jest to idealne rozszerzenie.

Zapowiedź

BLOODBORNE – GRA PLANSZOWA: ZAKAZANY LAS

Bloodborne – Gra Planszowa: Zakazany Las to duży dodatek, w którym będziesz mógł podjąć 2 pełne kampanie, a także rozdział misji pobocznych.

Zapowiedź

AEON’S END: TAJEMNICA DZICZY

Tajemnica Dziczy to rozszerzenie, które zabierze Was na kolejną Ekspedycją kontynuującą opowieść z Aeon’s End: Nowy Początek. Po rozegraniu Ekspedycji rozszerzenie jest kompatybilne z wszystkimi podstawkami gry Aeon’s End.

W transporcie

AEON’S END: NOWY POCZĄTEK

-Aeon’s End: The New Age to samodzielny dodatek, który jest kompatybilny ze wszystkimi innymi samodzielnymi grami z serii.
-Aeon’s End: The New Age wprowadza system Ekspedycji do uniwersum Aeon’s End, który pozwala graczom odtworzyć całą posiadaną zawartość w formie krótkiej kampanii.
-Po każdej grze gracze otrzymają nowe skarby i karty, które pozwolą im stać się potężniejszymi.

W transporcie

MARVEL UNITED: X-MEN

Marvek United: X-Men to kontynuacja świetnej gry kooperacyjnej rozgrywanej w świecie komiksów Marvela. Jedyny w swoim rodzaju Eric Lang (Bloodborne, Blood Rage, Rising Sun) ponownie wziął na warsztat superbohaterów, lecz tym razem zamiast Avengersów do akcji wkraczają X-Meni! Czeka na was sześciu nowych bohaterów, takich jak Wolverine, Profesor X, Jean Grey czy Storm, a także dwóch łotrów: Sabretooth i Juggernaut. Ale to nie wszystko! Marvel United: X-Men wprowadza nową klasę postaci: antybohaterów, którzy mogą wystąpić zarówno w roli sojuszników jak i wrogów. W pudełku znajdziecie dwóch antybohaterów — Magneto oraz Mystique. — i co więcej: tym razem zasiądziecie do gry w aż 5 osób! W trakcie kampanii kickstarterowej Marvel United: X-Men zdobył oszałamiającą liczbę 25 tysięcy wspierających.

W transporcie

AEON’S END: STAROŻYTNI

Aeons’ End: Starożytni to rozszerzenie, które zawiera nowego Nemezis, dwie nowe Maginie Bram oraz mnóstwo nowych Klejnotów, Artefaktów, Zaklęć, Skarbów i Popleczników.

W transporcie

AEON’S END: STRZASKANE MARZENIA

Aeon’s End: Strzaskane Marzenia to rozszerzenie, które zawiera nowego Nemezis, nowego Maga Bram oraz mnóstwo nowych Klejnotów, Artefaktów, Zaklęć, Skarbów i Popleczników.

W transporcie

CIRCADIANS: FIRST LIGHT

Circadians: First Light to strategiczna gra planszowa dla 1-4 graczy autorstwa S. J. Macdonalda, twórcy kultowej już trylogii Zachodnich Królestw. W niespełna 90 minut podejmiemy się kolonizacji obcej planety, rywalizując z innymi o surowce i technologie. Circadians stanowi średniej ciężkości euro, kompilując mechaniki worker placement i dice workers. Tytuł łączy w sobie niewielkich rozmiarów pudełko z ogromną liczbą komponentów. Oryginalnym wydawcą gry jest cenione Garphill Games, a jej średnia ocena na BoardGameGeek wynosi 7.7.

Produkcja

WYPRAWA DARWINA

Wyprawa Darwina to klimatyczna, strategiczna euro gra, zabierająca nas w czasy, kiedy podróżnik i badacz Karol Darwin odkrywał niesamowite gatunki zwierząt i tworzył swoją teorię ewolucji. Twórcami tego tytułu jest znany i ceniony duet — Simone Luciani i Nestore Mangone — autorzy takich hitów jak Tzolkin czy Podróże Marco Polo. Gra operuje na mechanikach wypełniania kontraktów, zbierania zestawów i zarządzania robotnikami. Oryginalnym wydawcą gry jest ThunderGryph Games, a jej średnia ocena na BoardGamesGeek wynosi aż 8.0. Tytuł zdobył ogromną liczbę 16 tysięcy wspierających na Kickstarterze.

Produkcja

WYPRAWA DARWINA: ZIEMIA OGNISTA

Wyprawa Darwina: Ziemia Ognista to minirozszerzenie do uznanej euro gry dla 1-4 graczy, w której wcielimy się w nieustępliwych badaczy z czasów Karola Darwina. Twórcami rozszerzenia, podobnie jak podstawki, jest słynny duet w składzie Simone Luciani i Nestore Mangone (Tzolkin, Podróże Marco Polo), a oryginalnym wydawcą — ThunderGryph Games. Falmouth Port wprowadza do rozgrywki meeple okrętów i koni, czyniąc nasze odkrycia jeszcze bardziej owocnymi.

Produkcja

MOSAIC: A STORY OF CIVILIZATION

W grze Mosaic poprowadzisz starożytną cywilizację do samych jej początków. Twoje decyzje wpłyną na to czy będzie sie rozwijać i zostanie zapamiętana jako największa cywilizacja w historii, czy też załamie się i zniknie w piaskach czasu. Każda podjęta przez Ciebie decyzja, to kolejny lśniący element mozaiki, składającej się na twoją cywilizację

Produkcja

RACE FOR THE GALAXY: DODATKI

RACE FOR THE GALAXY: DODATKI

-Dodatki do kultowej gry Toma Lehmanna z budową silniczka w odległej galaktyce.
-Nowe mechaniki i komponenty podnoszące regrywalność do kosmicznego poziomu.
-Mechanika ukrytego jednoczesnego dobierania akcji dla głębszej interakcji.
-Wiele dróg do zwycięstwa dzięki różnorodnym kartom Technologii i Planet.

Przygotowanie plików

RACE FOR THE GALAXY

-Kultowa karcianka z budową silniczka od Toma Lehmanna, twórcy galaktycznej serii (wraz z New Frontiers i Roll for the Galaxy).
-Mechanika ukrytego jednoczesnego dobierania akcji dla głębszej interakcji.
-Rozbudowana strategia i ogromna regrywalność dzięki gromadzeniu na ręce powiązanych ze sobą różnorodnych kart Technologii i Planet.

Przygotowanie plików

CIRCADIANS: CHAOS ORDER

Po Circadians: First Light S. J. Macdonald podnosi poprzeczkę! Circadians: Chaos Order to ciężki tytuł euro dla doświadczonych graczy. Kiedy planeta została już skolonizowana, rozpoczyna się walka pomiędzy poszczególnymi stronnictwami. W Chaos Order doświadczymy sześciu różnorodnych, asymetrycznych frakcji, a limit graczy względem poprzedniej części został zwiększony do pięciu. Tak rozbudowanej gry autora Zachodnich Królestw jeszcze nie doświadczyliśmy!

Przygotowanie plików

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.