Scenariusz za Milion

Gliwice, 11 marca 2020 r. – Portal Games z radością ogłasza Scenariusz za Milion, nową grę imprezową dla 3 – 10 graczy w wieku 14+, o czasie rozgrywki 45 minut.

Scenariusz za Milion przenosi graczy do studia filmowego w Hollywood. Gracze wybierają spośród siebie producenta, który oceniać będzie scenariusz, a następnie dzielą się na 2 konkurujące zespoły scenarzystów.

W trakcie 5 rund gry zespoły przedstawiają producentowi swoje najlepsze pomysły na film tworzące jedną historię. Oba zespoły pracują nad tym samym filmem, a producent wybiera, które z przedstawionych pomysłów są ciekawsze i wybiera jedną z dwóch wersji jako wspólny wątek na kolejne rundy. Po 5 rundach punkty zwycięstwa są sumowane i wyłania się zwycięzca rozgrywki.

W każdej grze producent będzie miał inne oczekiwania co do głównego bohatera, jego przeciwnika, gatunku filmowego. Może mieć również prywatne preferencje co do tego, co chce zobaczyć w swoim filmie.

Scenariusz za Milion to wyjątkowo zabawny pojedynek na kreatywność, sztukę improwizacji oraz zdolności aktorskie. Gra wyróżnia się wysokim poziomem interakcji między graczami i jest świetnym przykładem Gry z Charakterem.

Termin wydania w języku polskim – lato 2020.