Nadszedł czas na nakręcenie kolejnego kinowego hitu! Scenarzyści z całego Hollywood zjeżdżają się, by stworzyć historię, która stanie się rewelacją i zarobi górę szmalu! Wszyscy główkują nad stołami, a pomiędzy przechadza się producent. To on zdecyduje, który scenariusz zostanie zrealizowany, a który trafi do kosza!

Dołącz do jednej z drużyn Scenarzystów i spraw, by Twój pomysł trafił na ekrany kin! Możesz wcielić się również w Producenta, bezczelnie wytykającego fabularne nieścisłości. Tak w skrócie prezentuje się cel Scenariusza za milion, szybkiej, imprezowej gry karcianej, w której przeniesiecie się do świata Hollywood!

Nadszedł czas na nakręcenie kolejnego kinowego hitu! Scenarzyści z całego Hollywood zjeżdżają się, by stworzyć historię, która stanie się rewelacją i zarobi górę szmalu! Wszyscy główkują nad stołami, a pomiędzy przechadza się producent. To on zdecyduje, który scenariusz zostanie zrealizowany, a który trafi do kosza!

W Scenariuszu za milion gracze dzielą się na dwie (lub trzy) rywalizujące ze sobą drużyny Scenarzystów. Zadaniem każdej z nich jest stworzenie scenariusza, który stanie się kinowym hitem. Jeden z graczy wcieli się w rolę Producenta, który osądzi, który pomysł na film podoba mu się najbardziej.

Gra składa się z 5 rund, a każda z nich dzieli na 4 fazy. W fazie Wprowadzenia Producent odczytuje jedną ze swoich kart Prezentacji. Widnieje na niej fragment fabuły i dwa pytania do filmu, np. “Jaki jest nikczemny cel Złoczyńcy?”. W fazie Burzy Mózgów drużyny Scenarzystów naradzają się nad odpowiedziami, by w fazie Prezentacji wygłosić na forum swój pomysł.

Gracz grający Producentem wciela się w jedną z postaci z kart Wizerunku Producenta. Każdy Producent posiada inne preferencje względem filmów, pod które Scenarzyści muszą się wpasować. W fazie Werdyktu Producent będzie decydował, której drużyny pomysł na film bardziej mu się podoba. Drużyna ta otrzymuje 4 Punkty Zwycięstwa. Jednak drużyna przegrana także może otrzymać PZ, jeśli Producent zdecyduje się wykupić od niej jakieś motywy z ich pomysłu.

Czasami karta Prezentacji Producenta będzie wymagała stworzenia nowej postaci do filmu. Posłużą ku temu karty Bohaterów i Złoczyńców. Jedni i drudzy tworzeni są wspólnie przez obie drużyny i Producenta dzięki połączeniu ze sobą cech z kilku kart Bohaterów i Złoczyńców, co często prowadzi do zabawnych kompilacji.

Na początku każdej gry gracze wybierają także gatunek, jaki będą tworzyć. Może to być Kryminał, Dramat albo Western, ale dla początkujących zalecamy tryb Blockbustera, w którym łączą się motywy z różnych innych gatunków. Tylko w Blockbusterze można natknąć się na smoka z piłą łańcuchową, odlatującego w stronę zachodzącego słońca!

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Już o 14:00 dzisiejszy live stream Planszówki TV 📺 A w nim Ignacy i temat odcinka -Przewodnik prezentowy! 🎁 Kliknij… https://t.co/I46RoKqtb1
Dziś świętujemy! 🥳 Khora: Rozkwit Imperium i Potwory w Tokio trafiły właśnie na półki sklepów, a stamtąd prosta dro… https://t.co/TQ8h1cZYIN
🗓 PORTALOWY KALENDARZ MIESIĄCA 🗓 Na 1. dzień miesiąca mamy dla Was kalendarz Portalu w wersji do druku! Dzięki nie… https://t.co/pl9UjLVQyA

Newsletter