Nadszedł czas na nakręcenie kolejnego kinowego hitu! Scenarzyści z całego Hollywood zjeżdżają się, by stworzyć historię, która stanie się rewelacją i zarobi górę szmalu! Wszyscy główkują nad stołami, a pomiędzy przechadza się producent. To on zdecyduje, który scenariusz zostanie zrealizowany, a który trafi do kosza!

Dołącz do jednej z drużyn Scenarzystów i spraw, by Twój pomysł trafił na ekrany kin! Możesz wcielić się również w Producenta, bezczelnie wytykającego fabularne nieścisłości. Tak w skrócie prezentuje się cel Scenariusza za milion, szybkiej, imprezowej gry karcianej, w której przeniesiecie się do świata Hollywood!

Nadszedł czas na nakręcenie kolejnego kinowego hitu! Scenarzyści z całego Hollywood zjeżdżają się, by stworzyć historię, która stanie się rewelacją i zarobi górę szmalu! Wszyscy główkują nad stołami, a pomiędzy przechadza się producent. To on zdecyduje, który scenariusz zostanie zrealizowany, a który trafi do kosza!

W Scenariuszu za milion gracze dzielą się na dwie (lub trzy) rywalizujące ze sobą drużyny Scenarzystów. Zadaniem każdej z nich jest stworzenie scenariusza, który stanie się kinowym hitem. Jeden z graczy wcieli się w rolę Producenta, który osądzi, który pomysł na film podoba mu się najbardziej.

Gra składa się z 5 rund, a każda z nich dzieli na 4 fazy. W fazie Wprowadzenia Producent odczytuje jedną ze swoich kart Prezentacji. Widnieje na niej fragment fabuły i dwa pytania do filmu, np. “Jaki jest nikczemny cel Złoczyńcy?”. W fazie Burzy Mózgów drużyny Scenarzystów naradzają się nad odpowiedziami, by w fazie Prezentacji wygłosić na forum swój pomysł.

Gracz grający Producentem wciela się w jedną z postaci z kart Wizerunku Producenta. Każdy Producent posiada inne preferencje względem filmów, pod które Scenarzyści muszą się wpasować. W fazie Werdyktu Producent będzie decydował, której drużyny pomysł na film bardziej mu się podoba. Drużyna ta otrzymuje 4 Punkty Zwycięstwa. Jednak drużyna przegrana także może otrzymać PZ, jeśli Producent zdecyduje się wykupić od niej jakieś motywy z ich pomysłu.

Czasami karta Prezentacji Producenta będzie wymagała stworzenia nowej postaci do filmu. Posłużą ku temu karty Bohaterów i Złoczyńców. Jedni i drudzy tworzeni są wspólnie przez obie drużyny i Producenta dzięki połączeniu ze sobą cech z kilku kart Bohaterów i Złoczyńców, co często prowadzi do zabawnych kompilacji.

Na początku każdej gry gracze wybierają także gatunek, jaki będą tworzyć. Może to być Kryminał, Dramat albo Western, ale dla początkujących zalecamy tryb Blockbustera, w którym łączą się motywy z różnych innych gatunków. Tylko w Blockbusterze można natknąć się na smoka z piłą łańcuchową, odlatującego w stronę zachodzącego słońca!

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.