Prêt-à-Porter nominowany do Origins Award 2020

Portal Games z radością informuje, że gra Pret-a-Porter została nominowana w kategorii na najlepszą grę planszową Origins Awards 2020!

Trzecia edycja Pret-a-Porter została w ubiegłym roku ufundowana na platformie crowdfundingowej Kickstarter ze świetnym wynikiem ponad 5000 wspierających oraz prawie 300 tys. dolarów. Origins International Game Expo to jeden z największych konwentów miłośników fantastyki i gier planszowych w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy trzymamy kciuki.

Pret-a-Porter to zaawansowana gra ekonomiczna, w której każdy z graczy wciela się we właściciela firmy branży odzieżowej i rywalizuje na konkurencyjnym rynku mody.

W trakcie gry gracze zatrudniają utalentowanych pracowników, rozwijają firmę o nowe oddziały, dokonują zakupów, zaciągają kredyty w banku. W grze pojawiają się Biura projektowe, Sklepy firmowe, Księgowi, Modelki, Projektanci – z każdym miesiącem przedsiębiorstwa nabierają rozmachu w działaniu i swych możliwościach. Intratne kontrakty pozwalają na krótkoterminowe zyski i poszerzanie swoich kompetencji. 

Co kwartał odbywają się pokazy mody – każdy z graczy musi przygotować kolekcję ubrań i przedstawić ją na pokazie. Publiczność, media, specjaliści oceniają kolekcje w czterech kategoriach i przyznają nagrody i dyplomy. Im więcej wyróżnień (reprezentowanych w grze przez gwiazdki) uda się zgromadzić na pokazie, tym więcej pieniędzy gracze zarobią za sprzedaż kolekcji! 

Po czterech pokazach każdy z graczy raportuje – na koniec roku – majątek firmy. Składają się nań zarówno aktualnie posiadane fundusze, jak i majątek firmy wyrażony w posiadanych budynkach oraz wyróżnieniach (marka i reputacja firmy). Gracz, który zgromadził największy majątek, zwycięża.