Halo, halo, tu najlepszy dziennikarz państwowej stacji Japonii. W centrum miasta zauważono przerażającego potwora! Wygląda jak ogromny pingwin i chyba chce się zemścić za globalne ocieplenie. Hiroto, trzymaj normalnie tę kamerę! Potwór kieruje się w stronę zatoki. Najwyraźniej wyczuł tam dla siebie coś do przekąszenia. Ale co to?! To drugi potwór! Wygląda jak przerośnięta małpa! Hiroto… Gdzie jest Hiroto! Gdzie są wszyscy? Aaaaa!

Potwory wdarły się do Tokio! Są wściekłe, niewyżyte i marzą tylko o jednym: o władzy nad stolicą Japonii! Potwory w Tokio to szybka, dynamiczna i emocjonująca gra planszowa autorstwa Richarda Garfielda (seria Android: Netrunner). Wcielimy się w sześć przerażających bestii, takich jak Kraker, Giga Zaur, Cyber Kitty czy King Kong, walczących ze sobą na śmierć i życie! Korzystając z mechaniki „walki o wzgórze”, będziemy przerzucać i rozdysponowywać wyniki na kościach oraz umiejętnie wykorzystywać specjalne karty z potężnymi atakami!

Potwory w Tokio to jedna z najpopularniejszych gier, z jaką kiedykolwiek się zetknąłem. Grałem w nią wiele, wiele razy, tak samo jak osoby, z którymi rozmawiam. Wszystkim podoba się niezwykle przystępny koncept rozgrywki. 

~ Tom Vasel

Potwory w Tokio opierają się na mechanice „walki o wzgórze”. Gracz znajdujący się w mieście otrzymuje największe korzyści, jednocześnie narażając się na największe niebezpieczeństwo.

Walka odbywa się za pomocą kości i kart. W czasie swojej tury każdy gracz rzuca 6 czarnymi kośćmi (przy użyciu specjalnych kart mogą do nich dojść także 2 zielone). Na kościach znajdują się liczby od 1 do 3 oraz trzy efekty: za każdy wyrzucony symbol Łapy zadamy jedno obrażenie, każde Serce przywróci nam 1 punkt życia, a każdy Piorun zapewni 1 kostkę energii. Natomiast jeżeli wyrzucimy trzy takie same liczby, otrzymamy tyle punktów zwycięstwa, ile wskazuje dana liczba.

Za każdym razem możemy dokonać maksymalnie dwóch przerzutów, zachowując wybrane kości i rzucając pozostałymi. Jeżeli uda nam się wyrzucić więcej niż trzy takie same liczby, to każda nadmiarowa zapewni dodatkowy punkt zwycięstwa.

Po rzutach kośćmi i wykorzystaniu znajdujących się na nich symboli gracz musi wejść do Tokio, chyba że to jest już zajęte przez innego gracza. W grze 5- lub 6-osobowej Tokio składa się z Centrum oraz Zatoki, a w przypadku mniejszej liczby potworów — tylko z Centrum. Gracz wkraczający do miasta (Centrum lub Zatoki) od razu otrzymuje 1 punkt zwycięstwa oraz 2 punkty, jeżeli zaczyna tam swoją kolejną turę. Kiedy potwór w Tokio atakuje, zadaje obrażenia wszystkim potworom spoza Tokio. Ale uwaga! Ta zasada działa też w drugą stronę…

Znajdujący się w mieście gracz nie może wykorzystywać symboli Serc do leczenia ani odrzucenia znaczników trucizny. Jeżeli zostanie zaatakowany, może się zdecydować — poza swoją turą — na opuszczenie Tokio, a wówczas gracz, który zaatakował, musi wejść na jego miejsce.

Wydając zdobyte kotki energii, możemy w czasie swojej tury wykupić z banku różne karty, zapewniające nam niesamowite możliwości! Wszystkie karty dzielą się na dwie kategorie — z efektem stałym oraz do natychmiastowego wykorzystania i odrzucenia. Każda karta posiada swój koszt i działanie. I tak na przykład za pomocą karty Słodziaka możesz zwiększyć swój maksymalny poziom życia z 10 do 14 punktów!

Gra dobiega końca, kiedy jeden z potworów zdobędzie 20 punktów zwycięstwa albo zostanie sam na placu boju. Walkę czas zacząć!

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.