Ziemia jest przeludniona. Kolonizacja Marsa jak zwykle wydaje się możliwa do przeprowadzenia… ale dopiero za kilkadziesiąt lat. Tylko jedna droga pozostała otwarta dla ekspansji ludzkości: świat pod powierzchnią morza.

Podwodne Miasta to najnowsza gra Vladimira Suchego, twórcy takich przebojów jak Pulsar 2849, Last Will, czy Shipyard. Gra stała się jednym z przebojów targów Essen 2018, a prawa do jej wydania kupiło wydawnictwo Rio Grande Games (wydawca takich przebojów jak Race for the Galaxy czy Dominion!). 

Podwodne Miasta to eurogra przeznaczona dla miłośników cięższych tytułów takich jak Teotihuacan czy Mage Knight. Wiele ścieżek do zwycięstwa, ciężkie wybory i unikalna mechanika, która zapewniła Podwodnym Miastom nominacje do nagrody Golden Geek w kategoriach Game of the Year oraz Best Strategy Board Game.


Podczas rozgrywki w Podwodne Miasta gracze konkurują ze sobą budując podwodne Miasta, dodatkowe  budynki niezbędne dla ich funkcjonowania oraz sieci Tuneli, które łączą je ze sobą. Budowa Odsalarni, Farm, czy Laboratoriów zapewnia sieci inne surowce i pozwala rozwinąć swój konglomerat w inną stronę, zapewnić dodatkowe możliwości rozwoju technologicznego, większy budżet, czy bezpieczeństwo związane z utrzymaniem i wykarmieniem populacji podwodnego miasta.

W każdej rundzie gracze naprzemiennie rozgrywają swoje tury, wybierając jedną Akcję i zagrywając kartę z ręki. Jeśli kolor karty odpowiada kolorowi wybranego pola Akcji, gracz otrzymuje dodatkowe korzyści z zagranej karty. Odpowiednie planowanie, wybór akcji i łączenie ich efektów z zagranymi kartami są wyzwaniem dla graczy. 

Trzykrotnie w trakcie gry, na koniec każdej Ery gracze rozpatrują Produkcję, podczas której ich podwodna sieć Miast wytwarza Punkty Zwycięstwa oraz zasoby, zaś jej mieszkańcy spożywają żywność. Każda z Er wprowadza dedykowaną jej talię kart. 

Na koniec gry gracze otrzymają dodatkowe Punkty Zwycięstwa za rozbudowę swojej sieci Miast oraz za osiągnięcia związane z kartami zadań. Gracz z największą liczbą Punktów wygrywa grę.
Poniżej prezentujemy wybrane zdjęciaużytkowników z serwisu BGG.COM. Zdjęcia prezentują zdjęcia gry Podwodne Miast w wersji angielskiej. Jak tylko będzie dostępna wersja polska produktu, zaprezentujemy grę w polskiej wersji językowej.

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

RT @angryboardgamer: Dodatek Nie zazna spokoju, kto przeklęty do #Zombicide @Portal_pl już w poniedziałek w sklepach. Szczegóły: https://t.…
⏰Uwaga, topka komercyjna: Top gier Portalu, które znajdziesz za półdarmo w promocji na Black Week… https://t.co/bwHffln5Fp

Newsletter