Opis gry


PIĄTKA to gra słowna, w której musicie znaleźć skojarzenia
z symbolami na kościach. Na przykład zarówno skojarzenie Rekin jak i Aligator pasowałyby do połączenia wyników na kościach Drapieżnik oraz Woda! Celem gry jest znajdowanie jak najciekawszych skojarzeń z wynikami na kościach. Skojarzenie Owocu i Części ciała jako Jabłka Adama to dobry plan na wygraną! W grze występuje 10 unikatowych kości, łączna ilość kombinacji symboli to ponad 3000!

Gracze mają 3 minuty na użycie szarych komórek i znalezienie najlepszych skojarzeń dla każdej z 10 kombinacji na kościach. Swoje odpowiedzi gracze spisują na dedykowanym arkuszu. Po 3 minutach rozpoczyna się tura sprawdzania odpowiedzi i punktowania. Jeśli jesteś jedynym graczem, który wpisał dane skojarzenie, zdobywasz punkt. Jeśli ktoś inny wpadł na to samo skojarzenie co ty, zdobywacie po 2 punkty! Po dwóch rundach podsumowuje się zdobyte punkty i gratuluje zwycięzcy!

BOX match5

Komponenty


 • Instrukcja
 • 10 Unikatowych Kostek (2 z każdego koloru)
 • 10 Płytek Słów (2 z każdego koloru)
 • 1 Notatnik
 • 1 Klepsydra (3-minutowa)

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.