Wiele wieków temu Grecy, Persowie i Asyryjczycy drżeli przed tajemniczym wrogiem z północy. Choć ich imperia były potężne, nie mogły oprzeć się nawale świetnych wojowników, dosiadających koni i hodujących orły. Wojownicy ci nie tylko plądrowali i grabili, ale wytwarzali też piękne przedmioty i solidną zbroję. Byli najeźdźcami, najeźdźcami ze Scytii.

Shem Phillips, autor Architektów zachodniego królestwa, po przygodzie w średniowiecznej Europie przenosi nas na starożytny Bliski Wschód, gdzie antyczne imperia drżą przed tajemniczymi wojownikami z północy. Najeźdźcy ze Scytii to strategiczna gra planszowa, kompilująca w sobie wiele mechanik przy jednocześnie szybkiej i dynamicznej rozgrywce. Za fenomenalną warstwą graficzną stoi Sam Phillips (Mur Hadriana).

W pudełku Najeźców znajdziecie ponad 200 drewnianych komponentów, szczegóło odwzorowujących zasoby i znaczniki – srebrne monety z wizerunkiem Meduzy, kielichy z koczowniczym alkoholem, kumysem, czy znaczniki PZ przedstawiające orła. Do tego dochodzi ponad 30 drewnianych meepli Robotników w trzech kolorach – niebieskim, szarym i czerwonym.


Najeźdźcy ze Scytii to także duża, podzielona na pięć różnorodnych obszarów plansza, przedstawiająca Scytię, Krym, Greję, Persję i Asyrię. Każdy z czterech graczy otrzyma własną Planszę Gracza oraz Kartę Bohatera. Kompletując swoją drużynę, gracze wybierać będą spośród 76 postaci Służby i 36 podobizn Koni oraz Orłów. Każda z kart klimatycznie odwzorowuje scytyjskich wojowników oraz ich kompanów. Do tego znajdziemy 14 specjalny Schematów oraz dwie dodatkowe postacie Załogi do trybu solo.

W Najeźdźcach ze Scytii wcielimy się w koczowniczych wojowników, plądrujących tereny Europy i Azji. Plansza Główna podzielona jest na pięć obszarów. We Wiosce Scytów będziecie przygotowywać się do najazdu, z kolei na cztery obszary – Grecji, Asyrii, Persji i Krymu – wyprawiać się po łupy, dające Punkty Zwycięstwa.

Każda wyprawa to konieczność zrekrutowania Załogi, hodowli Koni i Orłów oraz pozyskania prowiantu. Tego wszystkiego będziemy dokonywać we Wiosce Scytów, kładąc swojego niebieskiego Robotnika na jednym z ośmiu dostępnych pól akcji – Stajni, Koszar, Gospodarstwa, Złotnika, Namiotu Wodza, Centrum Miasta, Namiotu Spotkań i Targu. Niektóre akcje z Wioski będą wymagały od nas użycia innego koloru Robotników.

Decydując się na akcję we Wiosce, musimy wybrać taką, na której nie znajduje się Robotnik. Wykonując akcję, kładziemy na niej Robotnika, a następnie usuwamy Robotnika z innego pola akcji i dodajemy go do swoich zasobów.

Przygotowując się do Najazdu, możemy zgromadzić w swej drużynie do pięciu Członków Załogi. Każdy Członek posiada swoje indywidualne umiejętności, każdemu też można przydzielić Konia i/lub Orła. Konie zwiększają siłę Członków Załogi w trakcie najazdów, z kolei Orły podwajają ich umiejętności.

Każdy możliwy do podboju teren posiada swoje wymagania. Musimy zgromadzić odpowiednią ilość Siły i Prowiantu, a także użyć Robotnika odpowiedniego koloru. W czasie Najazdu będziemy rzucać trzema rodzajami kości. Liczba Czerwonych i Białych kości uzależniona jest od danego regionu, z kolei Żółtych – od ilości znajdującego się na nim Złota. Liczby na kościach dodają się do naszej ogólnej Siły i mogą zdecydować o sukcesie grabieży, z kolei krople krwi mówią o obrażeniach, jakie otrzymuje nasza Załoga.

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Już o 14:00 dzisiejszy live stream Planszówki TV 📺 A w nim Ignacy i temat odcinka -Przewodnik prezentowy! 🎁 Kliknij… https://t.co/I46RoKqtb1
Dziś świętujemy! 🥳 Khora: Rozkwit Imperium i Potwory w Tokio trafiły właśnie na półki sklepów, a stamtąd prosta dro… https://t.co/TQ8h1cZYIN
🗓 PORTALOWY KALENDARZ MIESIĄCA 🗓 Na 1. dzień miesiąca mamy dla Was kalendarz Portalu w wersji do druku! Dzięki nie… https://t.co/pl9UjLVQyA

Newsletter