W tym artykule chciałbym omówić podstawowe strategie rozgrywki armią Władców Otchłani. Jak wielu z was zauważyło, ta frakcja przypomina trochę czarne i niebieskie talie z Magica. Jak wycisnąć z niej najwięcej?
Zatruwaj swojego wroga. Ustaw swój sztandar tak, aby mieć dwa sąsiadujące pola gotowe na twoje jednostki atakujące. Każda twoja jednostka stykająca się ze sztandarem zyskuje cechę zatruwania, co jest niezwykle istotne ze strategicznego punktu widzenia.
Jeśli to możliwe, możesz nawet ustawić swój sztandar obok wrogiego! Połóż swoich strzelców za swoim sztandarem i strzelaj nad nim zatrutymi strzałami.
Pamiętaj, aby nie zużywać swoich rozkazów Bitwy zbyt wcześnie. Najpierw postaraj się zatruć wrogi sztandar i dopiero potem rozpętaj wojnę, aktywując tyle bitew, ile to możliwe. Bitwa zagrana zbyt wcześnie to marnotrawstwo.
Teleportacja. Twoja możliwość teleportowania jednostek jest potężna. Mądrze będzie umieścić swoje jednostki w bezpiecznym położeniu, a potem, tylko w razie takiej potrzeby, teleportować je we właściwe miejsce, by kontratakować i sabotować działania przeciwnika. Nie wrzucaj takich jednostek w sam środek kotła od samego początku. Pozwól im czaić się w ciemnościach i wteleportuj się do bitwy, gdy będzie to konieczne!
Jednostki. Koszmar jest najlepszy przeciwko wrogiemu sztandarowi, albo aby ochronić jednostki, które niosą ze sobą truciznę. Chcesz, aby przetrwały jak najdłużej, aby narzuciły te żetony trucizny. Używaj Kolców by atakować wrogi sztandar i umieść ich jak najdalej swojego sztandaru, aby zmusić przeciwnika do wyboru, czy skupi się na twoim sztandarze i zaatakuje go z pełną siłą, czy też wybierze obronę i zaatakuje Kolca, by ochronić się przed trucizną. To jest wybór, do jakiego chcesz zmuszać swych wrogów! Ptasznik najlepiej sprawdza się w środkowej części planszy, aby korzystać z jego możliwości ataków w trzech różnych kierunkach.
A jeśli chodzi o Runę Rozbrojenia, połóż ją w rogu. Brzeg planszy będzie chronić ją z jednej strony, a z drugiej strony będzie osłonięta przed atakami, sama powstrzymując ataki przeciwnika.
Ignacy Trzewiczek