Błysk mocy Monolitu, który przerwał krwawe igrzyska, okazał się czymś więcej niż tylko magiczną anomalią. Z mistycznych uwięzi zerwały się golemy służące w różnych frakcjach. Lecz zamiast rozpaść się na elementy składowe – zyskały świadomość, wolną wolę i instynkt przetrwania. Bunt golemów trwa do dziś, a magiczne konstrukty stały się nową siłą poszukującą w Monolicie mocy. Stare frakcje zyskały nowego, śmiertelnie niebezpiecznego przeciwnika 

Opis frakcji

Frakcja Golemów pozwala poprowadzić do boju wielką siłę, ale także zmusza do zmierzenia się z wieloma ograniczeniami. Możliwość wystawiania tak silnych czempionów na planszę nie jest możliwa bez kierowania nimi za pomocą odpowiedniego Konstruktora. W celu wyłożenia na planszy potężnego Golema, należy zrobić to w sąsiedztwie jego Konstruktora. Golemy to tylko narzędzia w rękach Konstruktorów. Zniszczony Golem może powracać tak długo, jak długo jego Konstruktor znajduje się na planszy. Same Golemy poza swoją nieludzką odpornością, która pozwala im nieraz znieść obrażenia śmiertelne dla innych Wojowników, dają się wykorzystać również w najbardziej przyziemny sposób – przez tratowanie przeciwników w ślepym pędzie. 

 • Dodatek do gry Monolith Arena wprowadzający nową frakcję 
 • Mechanika pozwalająca na wznoszczenie przez Konstruktorów mocarnych i silnych Golemów, których budowa niesie ze sobą wiele ograniczeń
 • Nowe dwustronne żetony czempionów wznoszone dzięki obecności Konstruktorów, które zamiast otrzymywania ran są uszkadzane

Nowe żetony

We frakcji pojawiają się nowe typy żetonów:

KONSTRUKTORZY

Konstruktorzy to Sztandar, Czempioni albo Runy posiadające symbol Budowy w niebieskim okręgu.

Konstruktorzy będą kluczowymi żetonami wymaganymi do wyłożeni Golemów na planszę. Poza tym traktowani są jak normalni przedstawiciele swojego typu żetonu.

GOLEMY

Golemy posiadają symbol Budowy w brązowym okręgu.

Golemy są dwustronnymi żetonami i posiadają dwie strony: NIEUSZKODZONĄ oznaczona cechą oraz USZKODZONĄ oznaczoną cechą.

Golemy posiadają unikatowe zasady Wyłożenia oraz Uszkadzania.

USZKADZANIE GOLEMÓW

Nieuszkodzone Golemy nie otrzymują Ran jak standardowi Czempioni – niezależnie od liczby Ran zadanych w jednym segmencie inicjatywy Golem zostaje (pod koniec tego segmentu) jedynie przewrócony na stronę Uszkodzoną. Musi przy tym przewrocie zachować swoją orientację względem planszy (przy przewrocie nie można wykonać nim obrotu, jego ilustracja oraz kierunki ataków powinny pozostać w tej samej pozycji). Rany zadane za pomocą żetonów Rozkazów (również niezależnie od liczby tych Ran) jedynie przewracają Nieuszkodzonego Golema na stronę Uszkodzoną.

Uszkodzone Golemy w momencie otrzymania jakiejkolwiek Rany (pod koniec segmentu inicjatywy) są usuwane z planszy.

NAPRAWIANIE GOLEMÓW

Sztandar oraz Runa Naprawy pozwalają na naprawienie Uszkodzonych Golemów – raz na turę każde z nich pozwala na przewrócenie połączonego Uszkodzonego Golema z powrotem na Nieuszkodzoną stronę przy zachowaniu orientacji względem planszy.

MONOLITY

W przypadku gry z użyciem Monolitów, gracz Golemów może umieścić w elementach Monolitu wyłącznie: Runy i Czempionów nie będących Golemami (z wyjątkiem Glinianych Golemów , które może umieszczać) LUB parę żetonów z tym samym niebieskim i brązowym symbolem Budowy. Należy przy tym pamiętać, że pula Golemów jest odkryta, więc przeciwnik bedzie wiedział jaki Golem znajduje się w Monolicie. Golemy przebywające w Monolicie mogą Tratować pod warunkiem, że w wyniku tratowania, Monolit nie zostanie rozerwany zgodnie z zasadą Nierozerwalności.

O grze podstawowej

Gdy tylko na niebie pojawia się krwawa kometa, we wszystkich krainach świata najlepsi Czempioni gromadzą się na arenach, by wziąć udział w śmiertelnych igrzyskach. Kimkolwiek byś nie był, jak odległy, egzotyczny czy nieznany nie byłby twój lud, masz prawo przybyć ze swoją drużyną i rzucić wyzwanie Czempionom areny.

Monolith Arena to gra strategiczna na planszy złożonej z sześciennych pól, zaprojektowana przez Michała Oracza. Mechanika podobna do tej znanej z Neuroshimy HEX!, zupełnie odmienne frakcje i klimat, elementy Monolitu, większe żetony i klimat fantasy przekonały do niej kolejnych fanow. Monolith Arena to lata doświadczeń w projektowaniu gier planszowych, dobrze przetestowane i uznane zasady rozgrywki, niesamowita regrywalność, ogromny potencjał na rozszerzenia i fanowskie dodatki, a także wiele więcej!

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.