Marvel United to kooperacyjna gra karciana Andrea Chiarvesio i Erica Langa (Cthulhu: Death May Die). W grze wcielimy się w superbohaterów znanych z komiksowego uniwersum Marvela, takich jak Iron Man, Hulk czy Ant-Man, walcząc z siejącymi zniszczenie Łotrami. W Marvel United każdy z graczy oraz Łotrów dysponuje własną talią. Zagrywane karty będą tworzyć Oś Fabularną, a gracze będą mogli korzystać nawzajem ze swoich kart, odnosząc zwycięstwo dzięki przemyślanej strategii oraz dobrej współpracy. Marvel United to szybka i dynamiczna rozgrywka, oferująca proste zasady i przystępny wariant solo. Rogrywkę upiększy dziesięć pięknie wykonanych figurek postaci ze świata Marvela.

Wcielając się w superbohatera, każdy z graczy otrzyma jego figurkę. W pudełku znajdziemy aż 10 szczegółowo wykonanych figurek Iron Mana, Ant-Mana czy Hulka, w tym także figurek złoczyńców – Red Skulla, Ultrona i Taskmastera. Każdemu Bohaterowi i Łotrowi przypisana jest indywidualna talia składająca się z 12 kart.

Gra rozgrywać będzie się w sześciu różnych lokacjach, dlatego w pudełku znajdziemy aż 8 Lokacji do wyboru. Na lokacja rozpatrywanych będzie 18 kart Zagrożeń, a do tego dochodzi jeszcze prawie 150 żetonów Akcji, Zdrowia czy Zagrożenia.

W Marvel United każdy z nas wciela się w jednego z Bohaterów uniwersum Marvela. Następnie wybieramy, z którym Łotrem zmierzymy się w rozgrywce. W podstawie mamy do wyboru siedmiu Bohaterów oraz trzech Łotrów – kolejni Bohaterowie i Łotrzy dostępni są w czterech dodatkach dostępnych w sklepie Portal Games.

Każdy Łotr posiada określone punkty Zdrowia oraz Spisek, do którego spełnienia dąży. Planszetkę Łotra umieszczamy na środku stołu a dookoła niej rozmieszczamy Lokacje, po których będziemy się przemieszczać, walczyć i wykonywać Misje.

Pierwsza tura gry zawsze należy do Łotra. Zabieramy wierzchnią kartę z jego stosu i rozpatrujemy jej efekty. Następnie każdy gracz po kolei wybiera jedną kartę z ręki i robi to samo. Z użytych kart tworzona jest Oś Fabularna (rząd kart na stole). W swojej turze Bohater może skorzystać nie tylko ze swoich akcji na karcie, ale również z akcji na karcie poprzedniego gracza. Nie może jednak skorzystać z jego umiejętności specjalnych.

Akcje na kartach pozwalają zadać obrażenia, przemieścić się, uratować Cywilów albo powstrzymać Zagrożenia. Aby móc zaatakować Łotra, najpierw musimy wykonać dwie z trzech dostępnych Misji. Łotr będzie rozmieszczał w Lokacjach swoich Zbirów, prześladował ludność cywilną i Stwarzał różnego rodzaju Zagrożenia. Wypełnienie Misji to właśnie pokonanie odpowiedniej liczby Zbirów, uratowanie Cywilów lub zneutralizowanie Zagrożeń. Ale uwaga! Po wykonaniu pierwszej Misji Łotr zaczyna działać Pod Presją, rozpatrując swoją turę co dwie, a nie co trzy tury graczy.

Jeżeli Bohater otrzymuje obrażenia, musi odrzucić kartę ze swojej ręki. Jeśli nie ma kart na ręce – zostaje Znokautowany. Przez całą rundę nie będą działały na niego żadne – pozytywne i negatywne – efekty w grze. W czasie swojej następnej tury wraca do walki, dobierając ze swojej talii 4 karty.

Bohaterowie zwyciężą, jeżeli wykonają przynajmniej dwie Misje i zabiją Łotra. Łotr Zwycięży, jeżeli zrealizuje swój Spisek lub jeżeli mu lub któremukolwiek z graczy skończą się karty.

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.