Opis gry


Dobierz zboże, wymień je na mąkę, upiecz z niej chleb i sprzedaj go w piekarni – oto podstawy gry w Little Factory. Po przeczytaniu tego jednego zdania jesteś już gotowy do gry!

Little Factory to stworzona przez japońskich projektantów Shun Taguchi oraz Aya Taguchi gra karciana, w której talia kart reprezentuje cały proces produkcji i sprzedaży produktów, od pozyskania surowców, takich jak zboże czy drewno, po realizację zamówień na finalne dobra takie jak chleb czy meble

Little_Factory_3Dbox_HIRES

Dwie akcje

Little Factory to gra, która ma dosłownie kilka reguł – w swojej turze masz do wyboru jedną z dwóch akcji – Produkcja lub Handel.

Pierwsza z nich pozwala ci wyprodukować dobra, czyli odrzucić posiadane na ręce karty surowców i dobrać z pola gry produkty, które z tych surowców wyprodukowałeś. Zamieniasz Glinę w Cegły, Bawełnę we Włóczkę, czy Zboże w Mąkę. Możesz także pójść z produkcją dalej,
z Mąki upiec Chleb, czy z Cegieł zbudować Budynek. 

Druga akcja, Handel, pozwala odrzucić z ręki kartę, by za uzyskane ze sprzedaży monety zakupić nowe surowce. Masz zbyt dużo Mąki? Sprzedaj ją i kup za nią trzy karty drewna. Masz zbyt wiele Cegieł? Sprzedaj, i kup za zdobyte fundusze Krowę lub Owcę!


Wyścig do 10

Little Factory to gra o optymalizacji ruchów, to wyjątkowy japoński projekt, w którym efektywność zagrywania kart jest kluczem do sukcesu. Każdy krok wymiany surowców ma znaczenie, każda zagrana karta przybliża cię do zwycięstwa. Pierwszy z graczy, który uzyska 10 punktów natychmiast wygrywa – przy dobrym planowaniu i bierności ze strony przeciwników, można ten wynik zrealizować dosłownie w kilkunastu dobrze przemyślanych ruchach!


Małe pudełko

Little Factory to małe pudełko zawierające 74 karty i garść żetonów, to minimalistyczna gra karciana, która kilkoma komponentami osiąga to co w grach najważniejsze – planowanie, kombinowanie, szukanie najbardziej optymalnej drogi do zwycięstwa. Jeśli lubisz eleganckie, świetnie zaprojektowane małe gry karciane, to może być tytuł dla ciebie!


Komponenty


 • instrukcja
 • 44 karty Zasobów
 • 30 kart Budynków
 • 12 żetonów Punktów Wpływu
 • 4 kafelki Monet StartowychO NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

  Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

  Twoje imię (wymagane)

  Twój adres e-mail (wymagane)  Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

  Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.