Siarczysty, zabójczy mróz i radioaktywny pył ogarnął Ziemię, a wszystkie źródła, dostępne jeszcze do niedawna, zostały zagrzebane pod lodem. W skrajnie nieprzyjaznych warunkach o przetrwanie mogą walczyć tylko najsilniejsi. Z resztką nadziei zmierzają do statku Aurora, ostatniej deski ratunku…

Zbuntowane maszyny, skażenie, radioaktywny pył i straszliwa zima – oto piekło, z którego próbujecie się wydostać. Podróż na południe jest długa, niebezpieczna i najpewniej skazana na niepowodzenie. Wasze nadzieje rozbudza jednak przekaz radiowy. Aurora, ostatni lodołamacz, płynie wzdłuż wybrzeża, szukając tych, którzy ocaleli. Ci, którzy nie dostaną się na pokład, zostaną skazani na mroźną śmierć. Zaczyna się wyścig z czasem! Dotrzeć do statku lub poddać się rozpaczy: na horyzoncie jest jeszcze światełko nadziei,
trzeba je złapać, nim będzie za późno… 

LA_ZAWARTOSC

Last Aurora to kompetetywna gra dla 1 do 4 graczy osadzona w postapokaliptycznym, mroźnym świecie, na opustoszałych pustkowiach. Podczas rozgrywki gracze staną się liderami jednej z ekip, która będzie przede wszystkim zmagała się z przeciwnościami i wrogami w drodze do tytułowej Aurory, po drodze zdobywając cenne punkty. Podróż nie będzie łatwa. Jako przywódca niejednokrotnie staniesz przed trudnymi decyzjami, nieustraszonymi wrogami czy też masą przeszkód, które spowolnią twój konwój. Warto jednak podejmować wyzwanie, bo zwycięstwa w walkach są premiowane. Musisz także mądrze zarządzać surowcami, by twój konwój przedarł się przez mroźne krainy.

Last Aurora to wyczekiwany tytuł od Mauro Chiabotto. Gra wzbudziła duże zainteresowanie na Kickstarterze. W Portal Games zakochaliśmy się w tym projekcie i postanowiliśmy wydać polską edycję osadzoną w świecie Neuroshimy. Do historii o walce o przetrwanie w skutym lodem postapokaliptycznym świecie dodaliśmy elementy znane fanom Neuroshimy, które na pewno odkryją i docenią. Włosi na Kickstarterze ten tytuł sfinansowali z niemal czterokrotnym przebiciem. Zobaczymy jak przyjmie się on w dostosowanej przez nas wersji, którą przygotowaliśmy specjalnie dla was.

Uwaga: dodatek z zestawem plastikowych figurek do gry został wyprzedany. W sprzedaży dostępny jest zestaw z matą, ale już bez plastikowych figurek, w cenie 30 proc. niższej do końca przedsprzedaży.

Przebudzenie Molocha

Moloch, manifestacja siły komputerów i maszyn, które zbuntowały się przeciwko swoim twórcom. Uruchomił sekwencję wystrzeliwania rakiet wszelakiego rodzaju, bombardując nimi najważniejsze miasta, jednocześnie paraliżując i przejmując każde urządzenie, które było wpięte do globalnej sieci – od elektrowni czy wojskowych i cywilnych systemów zarządzania, po domowe lodówki, oświetlenie i ekspresy do kawy. Technicy i badacze próbowali odłączyć i odciąć zasilanie tej destrukcyjnej ohydy, ale to nie wystarczyło. Koniec cywilizacji człowieka staje się faktem.

Aurora odpłynęła bez ciebie. Teraz twoje przetrwanie to kwestia odwagi: musisz udać się na południe, a droga wypada ci przez tereny opanowane przez roboty Molocha. I to wszystko w środku mroźnej zimy, podkręconej jeszcze efektami nuklearnych eksplozji. Jesteś gotów na tę desperacką podróż?

Świat oszalał, cywilizacja legła w gruzach… a my nie od razu spostrzegliśmy, że stoją za tym zbuntowane maszyny. Moloch – ostateczna manifestacja ich potęgi – powstaje na naszych oczach. Przebudowuje się, zagarnia kolejne tereny, posyła na nas armię robotów i przejętych urządzeń. Maszyny i zima – oto nasi śmiertelni wrogowie, przed którymi próbujemy umknąć na południe. Ponoć tam są jeszcze ziemie wolne od elektronicznych mózgów i dojmującego mrozu.

Ziemie, które człowiek wciąż może nazywać domem. Przygotuj się na na tę desperacką wyprawę – od niej zależy nasze przetrwanie!

Przebudzenie Molocha to dodatek do gry Neuroshima: Last Aurora. Wprowadza on nowe karty i zasady, w tym:
• nowy rodzaj Ocalałych: Androidy
• nowych wrogów: Działka automatyczne
• nowy zasób: Baterie jądrowe aktywujące unikatowe zdolności nowych kart Konwoju
• mechanikę Alarmu, która monitoruje, na ile działania graczy zwróciły uwagę zwiadowców Molocha

Musicie walczyć o przetrwanie, zbierać surowce, usprawniać swoje pojazdy i walczyć z wrogami, którzy pragną dotrzeć do Aurory przed wami. To gra z dużą dawką rywalizacji dla graczy bez skrupułów. Trzeba zawalczyć o swoje, zanim będzie za późno.

W pudełku znajdziecie pełen zestaw gry dla od 1 do 4 graczy, z planszą skutej lodem trasy i planszami graczy, zestawem drewnianych i plastikowych znaczników, żetonów oraz wariantem w trybie solo. Będziecie gromadzić karty łupów i eksplorować teren, zbierać przedmioty w warunkach ekstremalnych, ale też napotykać na wrogów. Gdyby piekło zamarzło, wyglądałoby właśnie tak.

Gra rozgrywana jest przez 6 rund, które podzielone są na 5 faz. Każdy z graczy będzie starał się jak najefektywniej  zarządzać swoim konwojem oraz surowcami. Plansza gracza pozwoli mu zarządzać swoim konwojem, urządzeniami i wagonami. Znajdzie tutaj również Strefę Aktywną gdzie umieszcza się karty Ocalałych zdolnych podejmować akcję oraz Strefę Odpoczynku gdzie niezdolni do pracy Ocaleli będą czekać, aż wyzdrowieją.

Faza Eksploracji pozwoli ci na odwiedzenie lokacji i wykonaniu przypisanych do nich akcji. W zależności od wartości wysyłanego ocalałego na Eksploracji będzie on mógł: zebrać surowce, znaleźć użyteczne części do ulepszenia twojego konwoju, zwiększania jego szybkości, poprawienia jego ładowności czy nawet uzbrojenia go w broń przydatną do walki z bandytami. Po za tym podczas eksploracji znajdziesz nowych użytecznych ocalałych, którzy pomogą ci dotrzeć do Last Aurory

Gdy tylko będziesz miał załogę przygotowaną do następnej rundy, przyjdzie czas na odpalenie swoich silników! W Fazie Ruchu wydając paliwo będziesz mógł poruszyć swój konwoj do przodu! Pamiętaj jednak, że na swojej drodze znajdziesz masę innych źródeł ruchu jak dopalacze czy skróty, które pozwolą zaoszczędzić Ci sporą ilość czasu.

Będziesz musiał wybrać najlepszą drogę by uniknąć skażonych lokacji. Stawisz czoła wielu niebezpieczeństwom, wrogom którzy będą chcieli zatrzymać i ograbić twój konwój.

Uważaj na ostatnią rundę… to tu statek Aurora pomału będzie przesuwał się wzdłuż wybrzeża. Jeśli zdołasz dojechać na czas, otrzymasz punkty reputacji w zależności od wartości twoich ocalałych. Jeśli się spóźnisz czeka cię ciężka walka, podczas której będziesz musiał udowodnić siłę swojego konwoju!

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.