Konkurs: Scenariusz do Robinsona Crusoe

Gliwice – 16 marca, 2020 r. Portal Games ogłasza wielki konkurs na scenariusz do gry Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie!
Od czasu wydania w 2012 roku, gra zdobyła ogromną popularność na całym świecie i status prawdziwego klasyka. Podczas gry w Robinson Crusoe najwspanialsze są historie, jakie gra opowiada, oraz dreszcz emocji, które przeżywamy nad planszą.

Dziś Portal Games zwraca się do fanów gry o zaproponowanie ich własnych pomysłów na scenariusz. Przedstawcie nam nowe ekscytujące przygody, wciągające historie i ciekawe zwroty akcji. W jaki scenariusz to WY najchętniej byście zagrali?

Aby wziąć udział w konkursie należy napisać scenariusz w zwykłym dokumencie tekstowym bądź skorzystać z jednej z formatek dostępnych pod linkiem i wysłać go na adres portal@portalgames.pl do końca maja.

Zwycięzca konkursu otrzyma równowartość $250 do wydania w sklepie Portal Games, a także wyróżnienie poprzez opublikowanie jego scenariusza w dodatku do Robinsona – Księga Przygód (eng. The Book of Adventures), którego kampania na Kickstarterze zapowiedziana jest na jesień tego roku. To nie pierwszy raz, kiedy Portal Games organizuje konkurs na scenariusz do gry Robinson Crusoe. W konkursie z 2017 roku zwyciężył niesamowicie ciekawy scenariusz pt. “Wehikuł czasu” napisany przez Themistoklisa Dakanalisa, w którym gracze podróżują w czasie i poszukują rzadkich ziół, aby stworzyć antidotum oraz walczą z niebezpiecznymi bestiami.

Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie to gra kooperacyjna dla 1 do 4 osób, w której wcielają się oni w rolę rozbitków na bezludnej wyspie. Gracze zmierzają się z przeciwnościami losu – muszą zbudować schronienie, znaleźć pożywienie, walczyć z dzikimi zwierzętami, chronić się przed pogodą, a przede wszystkim nie poddawać się.

Gra zaprojektowana przez Ignacego Trzewiczka i wydana przez Portal Games w 2012 roku, została przetłumaczona już na 12 języków i wydana na całym świecie. Robinson Crusoe zdobył szereg prestiżowych nagród i nominacji w branży gier planszowych. Obecnie znajduje się w Top 50 rankingu Board Game Geek.

Rok 2020 będzie obfitował w nowy kontent do gry Robinson Crusoe. Dodatek Robinson Crusoe: Skrzynia Skarbów zawierający wszystkie do tej pory wydane mini-rozszerzenia będzie miał premierę na targach Essen Spiel jesienią tego roku. Również jesienią zostanie uruchomiona kampania na Kickstarterze dla kolejnego dodatku, Robinson – Księga Przygód (eng. The Book of Adventures) , którym będzie kompendium nowych przygód uszeregowanych według trudności, złożoności zasad i tematyki – idealnych do grania na każdą okazję, zarówno z dziećmi, grania familijnego, jak i dla prawdziwie doświadczonych graczy.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać scenariusz na adres portal@portalgames.pl do końca maja.

Link z opcjonalnymi formatkami na scenariusz:

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.