Kolejne zamówienie! Ruszać się! Raz, raz, raz! Ten nowy kucharz się sprawdza? Dobra, zostawiamy go, tylko nie obiecuj mu podwyżki. Kampania marketingowa dopracowana? Świetnie, jutro o naszych burgerach dowie się sam prezydent. I zrobimy promocję: do każdego zamówienia piwo gratis. Ta obskurna budka za rogiem nie ma z nami szans!

FCM_komponenty

Food Chain Magnate to strategiczna gra ekonomiczna, zajmująca jedno z czołowych miejsc w rankingu BoardGameGeek. W czasie gry przeniesiemy się do Ameryki lat ‘60, gdzie knajpy sprzedające hamburgery zdobywały kolejne rzesze klientów. Jako prezesi największych restauracji będziemy sprzedawać jedzenie, prowadzić kampanie marketingowe i rywalizować między sobą w dotarciu do największej liczby osób.

Food Chain Magnate jest grą dla doświadczonych graczy, wymagającą sprawnego zarządzania zespołem pracowników, przewidywania potrzeb klientów i posunięć konkurencji. Gra posiada przyjemną warstwę graficzną, przywodzącą na myśl styl epoki, oraz ogromną liczbę komponentów, w tym ponad 300 kart i 200 drewnianych znaczników.

Rozgrywka w Food Chain Magnate dzieli się na następujące po sobie fazy, a te z kolei składają się na rundy. W Fazie Restrukturyzacji gracze wybierają w tajemnicy przed innymi pracowników swojej firmy, których umiejętności użyją w danej rundzie. W grze mamy do czynienia z korporacyjną drabinką — grupa pracowników podlega swemu przełożonemu, ten z kolei jest pod kimś innymi i tak dalej. Na samym szczycie stoi Prezes, pod którego z biegiem gry będziemy podpinać kolejnych podwładnych.

Najważniejszą fazą jest Praca w godz. 9.00-17.00. Dzieli się ona na kilka Kroków. Po pierwsze zatrudniamy nowych pracowników, na przykład Kelnerkę, po drugie — awansujemy już tych zatrudnionych. I tak na przykład Pomocnik Kucharza może awansować na Kucharza Burgerowni, co zwiększy przygotowywaną przez niego ilość jedzenia w czasie rundy. Po trzecie, aby zwiększyć nasze zasięgi, możemy wykorzystać marketingowców do zainicjowania Kampanii reklamowej. W zależności od doświadczenia możemy zorganizować cztery rodzaje kampanii, różniących się skutecznością i zasięgiem — Billboardów, Poczty, Radia i Samolotów.

Czwartym Krokiem jest pozyskanie Jedzenia i Napojów, przygotowywanego przez zatrudnionych pracowników. W piątym Kroku możemy umieścić na mapie nowe Domy mieszkalne. Im więcej domów na mapie, tym więcej klientów przyjdzie do restauracji. Jeżeli dodatkowo do danego Domu dołączymy Ogród, to jego mieszkańcy zapłacą podwójną cenę za posiłek. W ostatnim kroku tej fazy możemy rozlokować na mapie kolejny budek naszej sieci restauracji.

W Fazie Obiadowej mieszkańcy miasta wychodzą z domów, żeby coś zjeść — rozpoczyna się rywalizacja o klientów. Klient wybierze tylko tę restaurację, w której znajdują się wszystkie wymagane przez niego produkty. Jeżeli więcej niż jeden lokal spełnia te wymagania, klient będzie kierował się priorytetami cen i odległości restauracji od domu. Na każdym kliencie zarobimy pieniądze, ale nie będzie to czysty zysk, bo w Fazie 5 będziemy musieli wypłacić Pensje zatrudnionym pracownikom.

Odtwórz wideo

Odtwórz wideo

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.