Ethnos

Ethnos Box

Informacje podstawowe o grze Ethnos

  • Tytuł: ETHNOS
  • Autor gry: Paolo Mori
  • Autor ilustracji: John Howe
  • Wiek graczy: 14+
  • Czas gry: 45 – 60 min.
  • Liczba graczy: 2 – 6
  • Pobierz w formacie PDF
  • Link do BGG: Ethnos
  • Rozmiar kart: 56 x 89 mm
  • Premiera gry: 5 września 2018

CENA

159,95 ZŁ

(Sugerowana cena detaliczna)

Ethnos

W dalekiej krainie Ethnos nastaje właśnie nowa Era. Stara Era zupełnie spustoszyła Sześć Królestw i rozproszyła dwanaście Plemion Ethnos po najdalszych zakątkach krainy.

Nadszedł czas, aby znalazł się przywódca, który zjednoczy Plemiona siłą potężnego sojuszu, umiejętnie wykorzystując ich specjalne zdolności. Kto okaże się mieć najwięcej sprytu i mądrości, by jako Król Ethnos wprowadzić je w Złoty Wiek?

Ethnos to gra dla dwóch do sześciu osób. Zadaniem graczy jest zdobycie pozycji Króla Ethnos. Gracz, któremu uda się przejąć kontrolę nad największą liczbą Królestw i który zgromadzi wokół siebie największą liczbę Sojuszników, otrzyma najwięcej Chwały i miano Króla Ethnos.

Aby zostać Królem Ethnos, zbierz rozproszonych członków 12 Plemion i stwórz z nich Oddziały Sojusznicze do kontroli nad Sześcioma Królestwami. Rozważnie wybierz Dowódców owych Oddziałów, gdyż tylko Dowódcy udzielą im swoich unikatowych zdolności w wyścigu o władzę. Kto zdobędzie najwięcej Chwały we wszystkich Trzech Erach, posiądzie tron Ethnos i wygra grę!

12 unikatowych plemion

12 plemion i 1 bohater, by nimi wszystkimi rządzić…

Ethnos to 12 plemion, a każde z nich cechuje unikalna zdolność. Jeśli Gracze mądrze posłużą się tymi zdolnościami, wkrótce jeden z nich z pewnością zostanie Królem Ethnos. Pamiętaj jednak o tym, że jedynie Dowódca Oddziału pozwala na jej użycie.

Wśród tej wspaniałej dwunastki znajdziemy takie klasyki fantastyki, jak Elfy, Krasnoludy czy Niziołki, a także nieco bardziej egzotyczne plemiona Morskiego Ludu, Skrzydlatych, czy Minotaurów. Mnogość wyboru gwarantuje ogromną regrywalność!

Kraina Ethnos

Uformowana podczas Ery Stworzenia kraina Ethnos jest domem wielu plemion i bohaterów, którzy mają wpływ na jej kształt. W grze walczyć będziesz o tytuł króla całej krainy, która podzielona jest dodatkowo na sześć Królestw. To kontrola nad każdym z nich zapewni ci potrzebne do zwycięstwa punkty Chwały.

Przebieg Rozgrywki

Rozgrywka toczyć się będzie na przestrzeni trzech Er (dwóch w grze dla dwóch lub trzech graczy). Na koniec każdej Ery nadlatują straszliwe i potężne smoki, które pustoszą wszystkie Królestwa i zapowiadają nadejście kolejnej Ery. To właśnie wtedy podlicza się Chwałę za Królestwa i Oddziały sojuszników.

Autor Paolo Mori

Znany w branży planszówkowej za takie tytuły, jak Libertalia, Vasco da Gama, Dogs of War czy Unusual Suspects, Paolo Mori w 2013 i 2017 roku był na szczytach list BGG, znajdując się w Top 10 designerów.

Paolo pochodzi z Włoch i jest aktywnym członkiem włoskiej społeczności twórców gier na stronie i forum Inventori di Giochi.

Ilustracje John Howe

W grze znajduje się mnóstwo kart przedstawiających fantastyczne istoty należące do plemion Królestwa Ethnos. Za klimatyczne ilustracje na tych kartach, a także pudełku i planszy odpowiada John Howe, którego styl możecie kojarzyć – jest on ilustratorem książek Tolkiena, ilustrował również wiele gier planszowych osadzonych w Śródziemiu – między innymi The Hobbit, War Of The Ring, Middle-Earth Quest, Lord Of The Ring: The Confrontation, a także Hunt for the Ring. Jego prace znaleźć też można na kartach do Magic: The Gathering. Wzniosły klimat fantasy gwarantowany!

Ethnos to przejrzyste i łatwe do wytłumaczenia zasady. Cała instrukcja mieści się na 16 stronach, które zawierają między innymi klimatyczny opis każdego z 12 plemion, jakie znajdziemy w grze. Pobierz instrukcję teraz w formacie PDF.

Oryginalnym wydawcą gry Ethnos jest wydawnictwo CMON (Cool Mini Or Not), znane głównie z hitów planszówkowych z gatunku dudes on the map. Wśród gier CMON które ukazały się w języku polskim należy wymienić Blood Rage, The Others, The Godfather: Imperium Corleone oraz serię Zombicide.

Polskim wydawcą Ethnos jest Portal Games, wydawnictwo odpowiedzialne za takie hity jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Neuroshima HEX. Tylko w 2018 roku Portal Games wydało dwie doskonale przyjęte gry strategiczne Rising Sun oraz Inis, obok których Ethnos będzie doskonale się komponował, odwołując się zarówno do zupełnie innego klimatu, a także stawiając na rozgrywkę bardziej karcianą.

CENA

159,95 ZŁ

(Sugerowana cena detaliczna)

Ethnos

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Najnowszy odcinek podcastu 2 Pionki już dostępny - zapraszamy! https://t.co/gQE1TTzQ4g
W czwartek po południu ujawnimy informacje, które powinny zainteresować fanów jednej z naszych gier 😉 https://t.co/knFzByEWGW
Choć do oficjalnej premiery jeszcze trochę czasu, wszystkie zamówienia przedsprzedażowe Cooper Island wyślemy jeszc… https://t.co/2NR5g4aGzt

Newsletter